Genel Başkanımız Ali Babacan'ın 1. Olağan Kırşehir İl Kongresi Konuşması

23-10-2020
Genel Başkanımız Ali Babacan'ın 1. Olağan Kırşehir İl Kongresi Konuşması

BABACAN: “Gençlerin partisine siyasi fosildenemez”

 

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin 1. Olağan Kırşehir İl Kongresinde konuştu. Sözlerine partisinin Genel Merkez üyeleriyle birlikte üç gün boyunca yaptığı değerlendirme toplantısının oldukça verimli geçtiğini vurgulayarak başlayan Babacan şunları söyledi:

 

Hükûmete yine ortaklar, yine ekonomik kriz var

Askıda ekmek’ kampanyasını başlatan ortak, ekonomi ne zaman kötü olsa hükûmet ortağı. Hatırlayın üçlü koalisyon döneminde yaşanan ve yakın tarihimizin en büyük ekonomik krizinde neler yaşanmıştı. Milli gelirin üçte biri kaybedilmiş, gecelik faizler %7500leri görmüştü. Yıllık enflasyon %70leri geçmişti. Yine becerememişlerdi de Dünya Bankası’ndan bir başkan yardımcısını ekonominin başına getirmişlerdi. Borcun faizini ödeyebilmek için dahi dış borca muhtaç duruma düşmüşlerdi.

 

Meydanın ortasında askıya ekmek asıyorlar

Geçen gün grup toplantısında öfkeyle bize sataşıp partimizi ve beni kast ederek “siyasi fosil” demiş. Bize ve bana dedi. “Siyasi fosil” diye… Neyse.. Türkiye’nin en yeni siyasi hareketine, sahiplerinin gençler olduğu bir partiye siyasi fosil denir mi hiç?

 

İşinize geldiği zaman iktidarmış gibi davranıyorsunuz, “astığım astık, kestiğim kestik” diyorsunuz. İşinize gelmediği zaman sanki hiç sorumluluğunuz yokmuş gibi mağdur şapkanızı takıp ekmeği asıyorsunuz. Hem de meydanın ortasında askıya asıyorsunuz. Ülkenin içine düştüğü durumdan sonuna kadar siz de sorumlusunuz.

SONRAKİ HABER

Tarım Bakanlığını süt üreticilerine sahip çıkmaya çağırıyoruz

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar

23-10-2020