Ali Babacan: ‘Toplumsal kesimlerin arasına çekilmiş duvarları indirmek için geliyoruz’

07-09-2021
Ali Babacan: ‘Toplumsal kesimlerin arasına çekilmiş duvarları indirmek için geliyoruz’

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin beşinci il başkanları toplantısında konuştu. Sözlerine DEVA Partisi’nin 51 bin 237 resmî üyesiyle Nisan-Ağustos arasında üye sayısını en çok artıran ikinci siyasi parti olduğunu belirterek başlayan Babacan şu ifadeleri kullandı:

‘Büyük ortak seçim bildirgesine belli ki bizim başarılarımızı yazacak’

“İktidarın büyük ortağı seçim propagandasına başladı. Belli ki, mevcut iktidarın seçim bildirgesine, ben ve arkadaşlarımın iş başında olduğu, ortak aklın çalıştırıldığı dönemin başarılarını yazacaklar. Ne yapsınlar? Küçük ortağın, o krizlerin ortağının geçmişini mi yazsınlar? Seçim beyannamesine küçük ortaklarının koalisyonda olduğu dönemde, 20’den fazla bankanın battığını, yıllık enflasyonun yüzde 70’leri geçtiğini, gecelik faizlerin yüzde 7500’ü bulduğunu mu yazsınlar?”

‘Başarının esas mimarlarını gizleyerek sadece kendinizi kandırırsınız’

“Sayın Erdoğan’a geçen hafta yaptığım çağrıyı tekrarlamak istiyorum. Artık yeter, eski dönemlerin başarılarıyla övünmeyi bırakın. O eski başarılar, kendi bildiği doğrulardan şaşmayan bir ekinin başarılarıdır. Özgürlükleri savunan bir yönetim anlayışının başarılarıdır. Başarının esas mimarlarını gizleyerek sadece kendinizi kandırabilirsiniz. Bu milleti kandıramazsınız. Ekonominin hangi dönemde yükseldiğini ve battığını bu millet görüyor.”

‘Yankı odalarında sadece kendi mahallesini duyanlara diğerlerini duyurmak için yola çıktık’

“Bir toplumsal kesimin, bir başka kesim üzerinde tahakküm uygulamasına karşıyız dedik. Ezen-ezilen döngüsünü bitireceğiz dedik. Üste geçenin, altta olanı ezmesine göz yummayacağız dedik. Her bireyin kendisini eşit ve onurlu vatandaş hissettiği bir Türkiye için yola çıktık. Yankı odalarında sadece kendi mahallesinin sesini duyanlara diğerlerini duyurmak için yola çıktık. Toplumsal kesimlerin arasına çekilmiş duvarları indirmek için geliyoruz. Toplumumuzun tüm değerlerinin teminatıyız. Elbette cumhuriyet değerlerinin, kurucu değerlerimizin de teminatıyız.”

‘Nasıl ki bugün haksızlığı eleştiriyorsak, yarın da haksızlığı engelleyeceğiz’

“Nasıl ki bugün, insanların siyasi görüşleri veya yaşam tarzları nedeniyle, haksızlığa maruz kalmasını eleştiriyorsak; yarın da başkalarının haksızlığa maruz kalmasını engelleyeceğiz. Bizim tutumumuz, iktidarın veya mağdurun kim olduğundan bağımsız, ilkesel bir tutumdur. Bugün, haksızlığa maruz kalan kim varsa, onun hakkını savunmaya hazırız ve savunuyoruz. Yarın da kim haksızlığa maruz kalırsa, onun hakkını savunacağız ve haksızlığı engellemek için mücadele edeceğiz. Allah nasip eder, milletimiz de takdir ederse, biz iktidar olarak tüm bu haksızlıklara bizzat son vereceğiz.”

‘Kamu kaynaklarını kendilerine bağlayanlara izin vermeyeceğiz’

“18 ayrı yerden huzur hakkı adı altında maaş alıp vatandaşın huzurunu çalanlara tabi ki geçit vermeyeceğiz. Gençleri işsiz bırakıp, üçer beşer maaşla kamu kaynaklarını kendilerine bağlayanlara izin vermeyeceğiz. Kamu ihalelerini, özel davet usulüyle yaparak, kayırmacılıkla, yolsuzlukla bu ülkeyi fakirleştirenlere elbette dur diyeceğiz. KHK gibi ucube bir yolla, binlerce aileyi mağdur edenlerin önünü kapatacağız. Şu bilinsin ki, DEVA Partisi, bu milletin alin terini hiç edenlere, hakkini hukukunu çiğneyenlere karşı dimdik duracaktır.”

SONRAKİ HABER

DEVA Bülten’in ikinci sayısı çıktı

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar


                    

BASIN BÜLTENİNİ
İNDİRİN

Haber ekinde bir basın açıklaması mevcut ise aşağıdaki indirme ikonu ile indirebilirsiniz.

07-09-2021