Serbest Kürsü

Görüşlerinize Değer Veriyoruz

Demokrasi ve Atılım Partisi olarak ülkemizi daha güzel günlere kavuşturmak için yola çıktık.
Dilerseniz siz de “Serbest Kürsü”ye görüşlerinizi yazabilirsiniz..

 • Paylaşılan Görüşlerden Bazıları

 • E

  Erdi İlvan

  Denizli, Yazar

  Günümüz dünyasında artık her yıl bir virüs veya bir bulaşıcı hastalık ortaya çıkar hale gelmiştir. Belki bir yarasadan kaynaklı belki bir devletin biyolojik silah denemesi. Sonuçta çağımızın belası yada gücü artık bu tip salgılar olacak. İsteyen komplo teorisi diyebilir. Ancak artık savaşların boyutu değişiyor. Gen havuzuna yönelik virüs vb silahlar üzerine daha çok yoğunlaşılacak. Bu sebeptendir ki tıpkı hava kara deniz siber ordular gibi bir sağlık bilim ordusu kurulmalı. Bu ordu ülkemizdeki insanların genleri üzerinde çalışarak bu genleri etkileyecek bağışıklık sistemine katkı sağlayacak ilaçlar üzerine çalışmalı. Hatta biraz daha ileri gidip kendileri denekler vasıtasıyla hastalık üretip sonrasında tedavisini geliştirmeli. Böylece Gen haritamıza tam anlamıyla hakim olup olası saldırıların tatbikatını yapmış olurlar. Bir nevi kontrollü çığ düşürmek gibi. Diğer bir güç ise siber ordumuz olmalı. Nasıl ki ülkeler ile mücadele şekilleri sürekli değişiyorsa bu değişim yukarıda da söylediğim gibi Gen silahları ile olacaktır. Artık darbe, savaş, suikast faslı kapanacak ve savaşlar sağlık ve siber haline dönecek. Bu konuda çalışmalar yapmalıyız.

  30.03.2020 05:18
 • GB

  Gürkan Boxkayar

  Van, Politikacı

  Bugüne kadar sevgiyle saygıyla hep takip etiğim sayın başkanımız ali babacana teşekkürlerimizi iletiyoruz insallah bu dava yolunda senin her zaman bize yol gösteren olursunuz erciş halkı seni desteklemeye hazırız sayın baskanim

  30.03.2020 05:12
 • FZ

  Fatih Zengin

  Denizli, Satış Elemanı

  Sayın Babacan ve deva partisi gönüllüleri; bize düşüncelerimizi paylaşabilmemiz için böyle bir alan ayırdığınız için teşekkür ederiz. Öncelikle Milletimizin bizlerden beklediği sağlam bir muhalefet anlayışıdır. Korkmadan, yılmadan, halktan da destek alarak sonuna kadar çirkin işlerin peşini bırakmayarak aydınlatılması gereken KARANLIKLARI bizlerin de desteğiyle aydınlatmak görevimiz olmalıdır. ADALET ADALET ADALET. EKONOMİ YOLSUZLUK YOKSULLUK İSRAF RİYAKARLIK halkın başlıca sıkıntılarıdır. Muhalefet anlayışımız ADALET VE EKONOMİ OLDUĞU sürece koşar adım iktidara yol alacağımızdan eminim. Bu yolda asla yalnız olmayacaksınız. Saygılarımı sunar üstümüze düşen her görevi yapmaya hazır olduğumuzu belirtmek isterim. Sağlıklı günler dilerim.

  30.03.2020 01:08
 • EK

  Erkan Kekliktepe

  İstanbul, İş İnsanı

  Çalışmalarınızı canı gönülden destekliyorum. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde bu birlikteliğin DEVA PARTİSİ bayrağı altında olacağını düşünüyorum . Yapılacak olan tüm organizasyonları destekliyor görev almak istiyorum. İlimizdeki çalışmalara katılım sağlayabilmek için bilgi bekliyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun bütün emeği geçen aziz milletime saygı ve sevgilerimi diliyorum..

  29.03.2020 19:11
 • BG

  Bülent Gül

  İstanbul, Muhasebeci

  ilk önce sayin Ali Babacan ve ekibindeki tüm mesai arkadaslarina ülkemizin düsmus oldugu yanlis ve isinde uzman olmayan kadrolarla itahat et rahat et mantigiyla sevgi ve saygidan uzak bir yonetim sekliyle düsmus oldugumuz tablo ortada. Oysa peygamber efendimiz isi her zaman ehline verin demistir. Ayni zamanda bol bol istisare ediniz demistir. Bir kisinin her seyi ben bilirim diye bir luksu yoktur. Bir futfol takimi bile ekip calismasiyla basaridan basariya kosar. Bosuna dememisler bir elin nesi var iki elin sesi vardir. Burda amac ülkemizin ilim ve fende muhasir ülkeler seviyesinde yer almasi icin tüm bireylerimizin siyasi parti gozetmeksizin bir araya gelip bu cennet vatanimiza sahip olmaktir. Bu vatan canakkalede her karis topragi sehir kanlariyla bize emanet edilmistir. Bu yuzden bu sorumlulugumuzu bizde bizden sonraki nesillerimize bu emaneti teslim etmek zorundayiz. iste bu ruhla sayin Ali Babacan ve tüm ekibine bende izin verirseniz sizinle beraber tüm halkimiza once sevgi ve saygiyi yasayarak ve yasatarak bu ilkemizi benimsemeli her kesi dil, din, fikir ayricaligi yapmadan sevgi ve saygi cercevesinde kucaklamamiz gerekir. Bu vatan bizim vatanimiz bunun kiymetini cok iyi bilmemiz gerekir. Sonuc olarak insallah partimizin ünvani gibi tüm partide gorev alan herkese yüce rabbim dirayet ve güç versin. Sevgi ve saygilarimla. Alllah a emanet olunuz.

  29.03.2020 11:52
 • NG

  Nurettin Geldi

  Çorum, Asker

  Çalışmalarınızı canı gönülden destekliyorum. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde bu birlikteliğin DEVA PARTİSİ bayrağı altında olacağını düşünüyorum . Yapılacak olan tüm organizasyonları destekliyor görev almak istiyorum. İlimizdeki çalışmalara katılım sağlayabilmek için bilgi bekliyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun.

  29.03.2020 11:43
 • ZF

  Ziya Fer

  İstanbul, Asker

  Benim olmazsa olmazim,laiklik prensibidir,Partimizin hiç bir şekilde,hangi şartlar altında olursa olsun,her görüş,inanış,sahibi insanlarımıza eşit uzaklıkta olmadır,etnik (dil din ırk mezhep kıyafetler )üzerinden insanlar ayristirilmamali,liderimizin üslubunun birleştirici olmasını tercih ediyorum,Anayasanın ilk 4 maddesi degismemeli,ve parlementer sisteme acilen geri donulmelidir,gelir adaleti mutlaka sağlanmalı,Liyakat a kesin olarak uyulmalidir.simdilk bu kadar.selam ve saygilarimls

  29.03.2020 00:16
 • FD

  Furkan Daşkın

  Ankara, Öğrenci

  Partinin kuruluş gününde sayın genel başkanımız Ali Babacanın yaptığı konuşmayı defalarca iyice analiz etmek için dinledim. Konuştuklarından ve partinin genel görüşünden yola çıkarak, milletimizin asıl ihtiyaçlarının çok iyi anlaşıldığını ve çözümlerin çok iyi derecede oluşturulduğunu anladım. Fakat bir öneri olarak partinin teşkilatlanma çalışmalarında büyük bir enerji ve soluk gerekli. Bu yüzden de benim gibi gönüllü gençlerin çalışmalarda etkin rol almasının , teşkilatlanma ve olgunlaşmaya daha da yararlı olacağını düşünüyorum. Çünkü sizin tecrübeniz bizim enerjimizle birleşirse, ortaya yepyeni "deva"lar çıkacaktır. Bu zorlu yolda asla yılmamamız dileğimle, iyi çalışmalar teşekkürler.

  28.03.2020 18:02
 • BB

  Burak Babayiğit

  İzmir, Mühendis

  Mevcut yönetimin miyadını doldurduğu artık sadece ayakta durmak için mali ve maddi politikalar güttüğü yolsuzlukların ve kayırmacılıkları ile had safhaya ulaştıkları açıktır. Sadece günü kurtarıcı ekonomi politilariyla ülkenin değerli ve stratejik varlıklarının satılarak borç çevirme politikasiyla yönetimi bir pick noktasına kadar ilerleyecektir. Çöküş hem kendilerine hem ülkeye büyük zararlar vermeden demokratik yollarla harekete geçmek gerekmektedir. Mevcud muhalefet partileri ile bir yere varılamayacağı 15 yıldir artık ayyuka çıkmış olup yeni bir enerjiyle tam kapasite heyecanla planlı bir sekilde ülkeyi ve bölgeyi yönetmeye hazır olmak gerekmektedir..

  28.03.2020 17:42
 • TO

  Tutay Oklu

  İzmir, Teknik Eleman

  Mevcut siyasi partilerin ülkenin geleceğini şekilendiremeyecekleri,net olarak görülmektedir.Ekonomik,tarımsal,istihdam,sanayi,üretim,sağlık,eğtim,adalet ve sosyal devlet konularında etkili ve inandırıcı politikalar sunamayıp.Kutuplaştırıcı,ayrıştırıcı söylem ve kışkırtıcı konuşmalarla haklı bölüp kendi çekirdek tabanı oluştutup,bu tabandan oy alabilme derdindedir.Elbette her işsize iş.ekonomik zorda olana maddi destek verilemez.Fakat bunlara neden olan uygulamaları değiştirip.İnsanların refahını ve huzurunu daha üst seviyeye çıkarmanın çözümlerini Tüm insanlara anlatılarak oy istenir.Benim kişisel görüşüm,ilçe örgütleri içinde kurulacak bir omisyon ile,komisyonda sosayal güvenlik uzmanı ve hukukçudan oluşan isimler ile haftanın belli zamanı halka açık olarak onların sorunlarını dinlemek ve yönlendirme pekala yapılabilr,örnek olarak çalışan yada işden çıkartılan bir vatandaşımıza yasal haklarını nasıl elde edeceği için yöntem söylenir,yada icrası olan,iş hukuku konusunda danışmak isteyenler de yasal olarak yapabilecekleri söylenip.en azından insanlara bu konuda haftada bir kaç saat ayırarak destekde bulunabilinir.

  28.03.2020 00:19
 • SK

  Süleyman Karsanbay

  Hatay, İnsan Kaynakları Uzmanı

  Değerli Deva Ailesi ve Gönüllüleri. Öncelikle hepinizi canı gönülden selamlar kutlu davada Allahın yardımı ve bizim gayretlerimiz sonucunda başarı yolunda muzaffer olacağımız konusunda inancım tamdır evvela şunu belirtmek isterim ki her şeyin başı inançtır, ve inanırsak yaparız. İNANIN.... Deva Ailesinin gençleri olarak ve bu ailenin bir ferdi olarak öncelikle gençlerin (üniversiteli, liseli, çalışan çalışmayan, şehirli, köylü, ülke içinde, ülke dışında) tüm gençlerimizin sorunlarını halka inerek sorunlarını araştırmalıyız bu süreçte özellikle üniversitesini yeni bitirmiş ve maalesef işsiz olan gençlerimiz önceliklidir. Ülkemizin yeterli kaynaklara ve kalifiyeli insanlara sahip olduğunu biliyoruz aslında bütçelerin doğru yere aktarılırsa müreffeh bir ülkede yaşayacağımız muhakkaktır ve bunu genç dinamik beyinlerle biz başaracağız çünkü biz insan odaklıyız şeffaf bir yöneteim, açıklanabilir ve halka hesap verebilir bir hükümet olduğumuz takdirde halkımız arkamızdadır. Şu bir gerçek ki herşey üretimden geçer üreteceğiz üreteceğiz üreteceğiz... Fikir üreteceğiz ve o fikirleri hayata geçireceğiz üniversitelerimiz ve hocalarımızın yetiştirdiği arkadaşlarımızla biz bunu başarabiliriz. Genel başkanımızın yaptığı güzel bir toplantıda gençlere eğilince çok güzel fikirlerin ortaya çıktığını ve bu fikirlerin gerçekten ülkemizi müreffeh seviyeye ulaştıracağı konusunda inancım tamdır. İşi ehline vererek adil demokrat girişimci üretken bir yönetim ele alarak sağlık, ekonomi, askeri ;sektör ayırt etmeksizin üreteceğiz üreteceğiz üreteceğiz... Pörsümüş, köhne zihniyetlerin fikir alışverişinin olmadığı etnik köken ayrımının yapıldığı birleştirici olmak yerine ayrıştıcı bir yönetimin ülkeyi sürüklediği uçurumu gördük görüyoruz. Genel başkanımızın ekonomi bakanlığı zamanında (ekonomik krizin dünyayı kasıp kavurduğu zaman)ülkemizi en az hasarla çekip çıkarması sonucu bunu başaracağımızı görüyoruz. Konuşacağız, ulaşacağız, üreteceğiz. Gençler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır...

  27.03.2020 22:58
 • MA

  Mehmet Aküzüm

  Ankara, Asker

  1. Bu zor günlerde devlet özel sektöre yaptırttığı hastahane ve köprüler için ödeyeceği parayı ödemeyip, vatandaşlarına kişi başına ödeme olarak kullanması gerekir. 2. Özel sektöre yaptırtılan hastahane ve köprüler değerleri ne ise ödenip kamulaştırılmalıdır. 3. Genel merkez ,üye olan delegelerine, sokağa kısmı çıkma yasağının olduğu şu gunlerde ,çeşitli anketler yapıp fikir telakkisinde bulunabilir. 4. Belediye tanzim satış mini market ,fikrinin düşünülüp ,belediye ekmek satış sisteminde olduğu gibi (zorunlu ihtiyaçlar için)kullanılması uygun olunacağı 5. 65 yaş yukarısı için uygulanan ücretsiz ulaşım kartının 1 TL gibi sembolik rakama çekilip gereksiz kullanımın önüne geçilmeli 6. Kamuoyunda partimiz "ohal ilan edilmeli "gibi sözleri eleştirilmeli,kısmi sokağa çıkma yasağı gibi terimler kullanılmalıdır.Ohal dendiğinde bir kısım keyfi kanunlar çıkartılabilmekte , partimizin kuruluşunu engelliyeci kararlar alınıp ,olağan üstü bir seçim kararında partimizi seçime sokmama gibi düşünceler olabileceği akıldan uzak tutulmamalıdır.

  27.03.2020 22:01
 • MY

  Mete Yağış

  İzmir, Sporcu

  Bu salgın olağan üstü durumda çeşitli ülkeler Sağlam halklarına yardım paketi açıklarken bizde sadece şirketler için destek paketi açıklamak utanç verici parası olan patronların parasını koruması mı daha önemli halka destek çıkmak mı ben bir antrenörüm spor merkezleri kapalı sanırım 1 ay daha kapalı kalacak bu şartlarda nasıl para kazanabiliriz devlet yeri geldiğinde babadır tokadı atar yeri geldiğinde anadır kucaklar biz daha annelik görevini göremedik belki suriyeli olsaydım o 40 milyarusd sen nasiplenirdim tek suçum bu ülkede azınlık olarak yaşayan Türk Milletinden olmam çoğunluk Suriyeli kardeşlerime selam olsun....

  27.03.2020 19:31
 • HY

  Hayrettin Yılmaz

  Mersin, İşletmeci

  Köy İsmi Ülkemizin Kara Kutusudur.!Köylerin Mahalle yapısına dönüştürerek (değişiklik yapıldığı tarih itibarıyla)yeni doğan tüm çocuklar köyde doğsa dahi mahalle olarak nüfusa kaydedildi.Mustafa Kemal Atatürk ''Köylü Milletin Efendisidir.''Söylemini ortadan kaldırdılar.DEVA partisi İktidar olunca bu yanlıştan dönülmesini sağlayan düzenlemeyi yapması gerekir diye düşünüyorum.

  27.03.2020 19:06
 • H

  Hasan Çolakoğlu

  Ankara, Özel Sektör Çalışanı

  Öncelikle girmiş olduğunuz bu yolda samimiyetiniz ve gayretiniz olduğuna inandığımı belirtmek isterim. Umarım geçmişte yaptığımız/yaptığınız/yaptıkları hatalardan gerekli dersler alınmış ve tekrar edilmez. Partinizin (kusura bakmayın ama henüz sahiplenemedim, malum bizler khk lı olarak biraz virüs gibiyiz... bizleri de pek sahiplenmiyorlar) temel konulardaki düşüncelerini belirtmişsiniz, emeğinize sağlık. Eksik/fazla eleştirileri yapılabilir ama bence üzerinde durulması gereken gördüğüm kadarı ile pek fazla sizler tarafından da açıkca dillendirilmeyen temel konu/sorun EĞİTİM. Eğitim başlı başına bir konu hatta en önemli konu olarak ele alınmadığı sürece ülke olarak daha iyi ve yüksek bir seviyeye ulaşabileceğimizi sanmıyorum. Eğitim derken önce ailede eğitim, toplumda eğitim sonra okul öncesi, kreş, ana okulu, ilkokul, ortaokul, lise, üniversite, yüksek lisans, doktora alanlarında gerekli ve zorunlu eğitim seviyesini artırmadıkça kısaca insan yetiştirmedikçe diğer alanlarda ne kadar zirve yapmaya çalışırsak çalışalım sonuç itibarı ile bütün bu işleri insanlar ile yapacağımızdan dolayı eğitimsiz kişilerle ile yapılacak işlerin sonu maalesef hüsran olacaktır. Dolayısıyla eğitimi baştan aşağı yenilemek ve geliştirmek zorundayız. Şunu da belirtmeliyim ki eğitim derken sadece diplomalı teorik-pratik okul derslerinde başarılı değil (zira şuan da etrafta diploması olan ama ahlak, din, kültür, saygı-sevgi bilmeyen bi insan birçok makamı koltuğu fiziki olarak doldurmakta ve sonuçta malumunuz) ahlak eğitimi, din eğitimi, kültür eğitimi, saygı-sevgi eğitimi, ülkemize ve tüm insanlığa ait temel değerlerin eğitimi vb konular başta olmak üzere her türlü eğitim de zirve olmak zorundayız ki başarı gelsin. Böylesi bir vizyon ile yola çıkıp insan yetiştirdiğimizde sizlerin emek verip hazırladığı temel konular ile ilgili başarı da zaten gelecektir. Umarım dikkate alır ve gerekli çalışmaları yaparsınız.

  27.03.2020 17:42
 • SK

  Selçuk Kara

  İstanbul, Doktor

  Sayın Ali Babacan, Ülkemizde sayıları 300 bini bulan tutuklu ve hükümlü, çoğu yerde istiap haddinin birkaç misli dolu ve hijyen koşullarından yoksun hapishanelerde salgına yakalanma ve hayatlarını kaybetme tehdidiyle karşı karşıyalar. Cezaevlerinde bulunan herkesin sağlığından ve canından devlet sorumludur. Bu nedenle; Öncelikli olarak hasta, yaşlı, engelli, çocuk, kadın olmak üzere risk gruplarındakilerin tümünün ve çoğu şaibeli kararlarla ve uygulamalarla içerde bulunan siyasi tutuklu ve hükümlülerin tahliyesinin zaman kaybetmeden gerçekleştirilmesi gerekiyor; yargı reformu paketindeki infaz indirimi hükümlerine paralel olarak infaza ara verme, denetimli serbestlik, ev hapsi vb. tedbirleri hayata geçirecek yasal düzenlemelerin, eşitlik ilkeleri çerçevesinde acilen yapılmasını gereklidir. Dünya ve ülkemiz korona virüs felaketi ile karşı karşıyayken, hukukî durumları ne olursa olsun bütün tutuklu ve hükümlülerin sağlık ve yaşam haklarını korumanın, başta devlet, hepimizin insani, vicdani, ahlaki sorumluluğunda olduğunu hatırlatmak istiyorum. Eksikler, hatalar düzeltilebilir ancak kaybedilen insan hayatı geri gelmeyecektir... lütfen ! çok geç olmadan! Saygılarımla

  27.03.2020 16:50
 • NA

  Nurol Aydın

  Ankara, Diğer

  Yeni kurulan partimizin; yaşanan bütün olumsuzluklara "Deva" olmasını, hayırlara ve güzelliklere vesile olmasını Cenab-ı Hak'tan niyaz ederim..

  27.03.2020 12:56
 • SV

  Sebahhattin Vural

  Yozgat, Yönetici

  Partimizin ülkemize ve milletimize hayırlı olması dileklerimi iletirken,Allah yar ve yardımcımız olsun diyor,saygı ve selamlarımı iletiyorum.

  27.03.2020 12:44
 • MD

  Mehmet Durğaç

  Mersin, İşçi

  merhaba çıktığınız bu yolda umarım başarılı olursunuz beni en çok etkileyen insan temeli bir düşünceyi benimsemeniz ilkeli oluşunuz ülke olarak kucaklaşmaya ihtiyacımız var umarım bunu sağlarsınız çıkara dayalı değil halka dayalı olur herşeyiniz gönüllü olarak heryerde yanınızda olmaya hazırım başarılar

  27.03.2020 03:03
 • EB

  Emrah Bilgaç

  Sivas, Öğrenci

  Serbest piyasaya müdahale etmeyen, olabildiğince liberal vergi ile halkın belini bükmeyen bir ekonomi modeli dileğiyle...

  27.03.2020 02:47
 • SE

  Salih Erim

  İstanbul, Mühendis

  Sayın Deva Partisi Yetkilileri, Virüs salgını ve ekonomik darboğaz kıskancında parası olanların evde kaldığı olmayanların ise işe gitmek zorunda olduğu bir dönemde sizlerin sesinizi daha fazla duymamız gerekir. Ülkenin bu duruma nasıl düştüğü ve nasıl kurtulabileceği ile ilgili özellikle sosyal medyada daha fazla yer almalısınız. İnsanların haber alma alışkanlıklarının değiştiği son yıllarda ana akım medyada yer alamamak mazeret sayılamaz. Evet virüs salgını sebebi ile mobilize olma imkanı sakıncalı ancak özellikle Sayın Başkan'ın mesela canlı yayınlar yaparak nasıl gelişmiş ülkelerde olduğu gibi kurtarma paketlerimizin olamayacağını anlatmalı, virüs ile ilgili görüşlerini öngörülerini insanlara anlatmalı. Sadece yazılı bir metin ile virüs salgını için yapılması gerekenler olarak paylaşmak yeterli değildir. Ayrıca şuan da insanların bamteline dokunmak ucuz bir siyaset olarak görülmemeli aksine insanların en fazla umut beklediği bir zamanda Türkiye Cumhuriyeti halkına umut aşılayıp değişim ve dönüşümün gerekli olduğunu anlatmak için yoğun bir çalışma içinde olmalısınız. Evet bilimsel olarak bu dönemlerde evde olmayız ama milyarlarca dolarlık şirketler kurumlar evde çalışan insanları sayesinde çalışmaya devam ediyorlar. İnternetin gücü sayesinde halen daha devasa kitleler hareket geçip değer üretmeye çalışıyor. Bu dönemde evde oturup bu fırtınanın geçmesini beklerseniz emin olun şuan da gücü kontrol edenler sizinle uğraşmalarına gerek kalmadan kendinize siyaset mezarlığında yer bulmuş olursunuz.

  26.03.2020 19:31
 • EB

  Eda Baş

  İstanbul, Müşavir

  Her yönetici her din kendi yapısından kültüründen beslenir.Kral çıplak demeye ki kimsenin cesaretide yuregide yoktur.Oyle bir savaş veriyoruz ki, yine birkaç kişi ortaya çıkıp gerçekleri göstermeye çalışırken kör olanlar ve taraf olanlar yine sessizliğe gömülü bakın yılan artık herkesi eşit zehirleyecek. Benim kendi adıma bir dünya görüşüm var siyasi görüşüm ise insan değerlerini sağladığı sürece, dinine sağına soluna bakmam ister ateist olsun ister en dinci olsun Hz.Muhammed 'in hadisi komşusu açken tok yatan bizden değildirde ,yarin yanağından gayri paylaşmak diyende benim için birdir. HAKSIZLIK KARŞISINDA SUSAN DILSIZ ŞEYTANDIR... Merhaba sosyal medyada paylastigim bir yazıdır.Ulke olarak zor günler geciyoruyoruz şuan tek guvenecegimiz adaletli bir parti umarım yolumuz açık olur.

  26.03.2020 18:54
 • T

  Turgut İlhan

  Gaziantep, İşçi

  Merhaba bir yıldır bekliyoruz ama beklemeye değer bir çalışma olmuş.emği geçenlerden Allah razı olsun. Benim naçizane fikrim teşkilatmanın bir an önce tamamlanması. Malum sosyal izole günleri yaşıyoruz, İnşallah ülke olarak biran önce bu hastalıktan kurtuluruz.üye ve gönüllülere telefon yoluyla ulaşarak teşkilat alt yapısını oluşturmak ve süratle teşkilatlanmayı tamamlamak doğru hamle olacağını düşünüyorum.Son tahlilde ülke siyasetinde her an herşey olabilecek gibi.. saygılarımla..

  25.03.2020 21:34
 • SA

  Serkan Ataş

  Batman, Serbest Meslek

  Öncelikle üstün başarılar diliyorum deva partisi ülkemizin Bütün insanlarına hayırlı ve uğurlu olsun ülkemizdeki bütün sorun ve sıkıntılarını Allah'ın izniyle hep birlikte elele verip çözeriz sayın genel başkanımız ali babacan mütevazı duruşuyla ve tertemiz kalbiyle ülkeye barış huzur ve özgür bir yaşam kalitesi inşa etmek için yola çıkmıştır bizde ona diyoruz Allah yardımcımız olsun inşallah ülkenin sana çok ihtiyacı var sayın başkanım

  25.03.2020 17:29
 • MY

  Mehmet Yıldırım

  Şanlıurfa, Sigortacı

  Bu ülkede siyaset bitmiştir Yetiştirilecek olan yeni akademisyenler Şiddet yanlısı değil siyaset yanlısı olmasını temenni ederiz. Yenilikçi olmak bir çağ atlamaktır.

  25.03.2020 14:32
 • HT

  Hacı Bayram Tütüneken

  Bayburt, Mühendis

  Merhabalar. Öncelikle çalışmalarınızı tebrik ediyor, yolunuzun doğruluk peşinde her daim açık olması için dua ediyoruz. Sizlerden bir vatandaş olarak ilk istediğim 'kişi veya kişilere bağımlı' olmayan bağımsız yönetim sistemlerinin kurulmasıdır. Bu doğrultuda ilk olarak adalet kurumları bağımız hale getirilmelidir. Ayrıca tüm devlet teşkilatlarının kişilere bağımlı olmadan yönetilebildiği bağımsız bir yönetim sistemi istiyoruz. Yöneticiler ulaşılabilir, sorgulanabilir ve şeffaf olmalılar. Ayrıca iletmek istediğim diğer bir konu ise ekonomi ve üniversiteler üzerine. Sizlere edindiğim bir tecrübeyi aktararak bu konuyu açıklamak istiyorum. Mezun olduktan sonra dil eğitimi için İrlanda'ya gittim. Orada ülkemizden birçok gençle tanıştım. Bazılarının Kanada, İngiltere, Almanya gibi ülkelerde bulunduğunuda öğrendim. Bu gençlerimiz arasında ülkemizin en iyi üniversitelerinden en iyi bölümlerinden mezun olmuş pek çok gençle tanıştım. Ve bu gençlerin bir çoğunun ülkeye dönmek istemediklerini gördüm. Bir çoğu asıl mesleklerinin dışında genel işleri yapmak gerekse dahi bu ülkelerde kalmak istediklerini belirtiyor. Genel sebepler ise adalet, ekonomi ve üniversitelerde eğitim katilesine olmayan güven. Gençlerin bir çoğu adaletin olmadığı, siyasi baskı ve korku içerisinde, ekonomik olarak geleceğin belirsiz olduğu bir ülkede yaşamak istemediklerini belirtiyorlar. Bu durumun ortadan kalkması, gençlerin ülkeye güvenmesi için adaletli sistemler kurulmalı ve geleceğe güven veren ekonomik atılımlar yapılmalıdır. Üniversitelerde liyakata çok dikkat edilmeli ve iş ehline verilerek eğitim kalitemiz arttırılmaya çalışılmalıdır. Üniversiteler özgür bırakılmalıdır. Şimdilik bu kadar. :)) Servet Kürsü için teşekkür ederim. Toplumun tüm kesimlerinde gelen seslere adaletli cevap vermeniz dileğiyle. İşlerinizde başarılar ve kolaylıklar diliyorum.

  25.03.2020 11:58
 • M

  Mahmut Şaşmaz

  Samsun, Mühendis

  Siyaset , ülkemizde , geçim kaynağı ve hızlı makam elde etme aracı olmaktan çıkarılmalıdır.Siyaset ile uğraşan insanlar bunu insanların saygınlığını kazanma ve toplumun mutluluğuna biraz daha katkı sunma amacı ile yapmalıdır.Siyaset ötekileştirme amacı olmamalıdır,siyasetçi her durumda topluma karşı sorumlu olmalı ve toplum içinde aracılar olmadan rahatça dolaşabilmelidir.Hesap verilebilir olma onun gururu olmalıdır.Siyasetçi her aldığı oyun ağırlığını hissetmeli ve görev aldığı işlerde onun hakkını vermelidir.Devlet kadroları kademeli bir şekilde küçültülmeli , bu kadrolara kesinlikle siyasetçi referanslılar doldurulmamalıdır.Siyasetçi kişilerin ve partililerin değil toplumun refahı için uğraşmalıdır.Siyasetçi kendine ulaşanların değil ,hiç bir şekilde ona ulaşamayacakların refahı için çalışmalıdır.Siyasetçi doğru bildiği şeyi yapabilmeli ,eğer bir makama gelirse orada kendini vazgeçilmez sanmamalıdır.Siyaset artık menfaatler için yapılmamalıdır.

  25.03.2020 00:47
 • BK

  Bülent Karakoyun

  İstanbul, Diğer

  Sevgili Babacan bu gecenin aydınlık sabahında 2008 de yere düşen kalkınma bayrağını her alanda göndere çekmeniz dileği ile sevgiler💐

  24.03.2020 23:43
 • K

  İbrahim Kabak

  Kahramanmaraş, Güvenlik Görevlisi

  Çok söze gerek yok Allah yardımcın olsun Genel Başkanım ALİ BABACAN

  24.03.2020 17:09
 • SG

  Saffet Gülsoy

  Tokat, Esnaf

  Merhabalar.Öncelikle partinizin hayırlı olmasını diliyorum. Benim öncelikli tavsiyem kuruluş aşamasında olduğunuz il ilçe teşkilatları hususunda olacak.Sıradan bir vatandaş olarak şahsi görüşüm şöyle ki; her il ve ilçeye muhtemel kriterlerinizden bağımsız olarak aynı önemi vermenizi beklerim.Göstereceğiniz bu özen partinin uzun vadede merkez ile taşra teşkilatları arasındaki uyumu ve merkezde üretilen politikaların alt kadrolarda anlaşılabilir,özümsenebilir olması açısından önemlidir.Sırf bu sureci hızlandırmak adına ve sonradan tahkim edilmesi ümidi ile yapılan hatalı seçimlerin sonuçlarını düzeltmek çok zor olacaktır. Vitrine koyacağınız insanlar donanımlı, anlaşılır ve net olmalı. Ölçülü ama vurucu muhalefet yapabilmeli. Yönetici kadronun seçiminde halktan olsun endişesi abartılmadan ama elitizm de yapmadan aynı ideali paylaştığınızdan emin olunan elit insanlarla çalışılmalı.Bence bu noktaları göz önünde bulundurmadan yapılan teşkilatlanma partiden beklenilen duruşa tezat görünecektir. Çünkü alt kadroların beklentilerinin ve kaygılarının zamanla üst kadroyu etkilemesi kaçınılmaz olacaktır. Bu da partinin genel stratejisi içindeki taktik alanını daraltacaktır.Bunların dışında benim partiden beklentim yönetim usulünün örnek olması açısından kurumsal altyapısının sağlam olması. Aynı zamanda zafiyet kaygısına düşmeden parti içi rekabetin ve denetimin etkin olmasını da isterim.Rekabet ve bu rekabeti kontrol edecek mekanizmaların olmadığı ortamda gelişmeden söz edemeyiz. Malesef halihazıdaki siyasi ortam partinin arkasına bir rüzgar almasına mani. Ama dikkatli adımlarla oluşturulacak bir teşkilat partiyi başarıya götürecektir. Bu açılardan bakıldığında önünüzde dar ve uzun bir yol var.Benim şahsi beklentilerimin özeti bu şekilde. Umarım naçiz tavsiyelerim partiniz için yaralı, parti ise ülkemiz için hayırlı olur.Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

  22.03.2020 00:29
 • Y

  Yakup Özkan

  İstanbul, Aşçı

  Girdiğimiz bu yola ortak akıl ve istişarede her zaman bulunmak,başta ülkemiz olmak üzere tüm dünyada sevgiyi merhameti özellikle adaleti insan haklarına saygıyı yitirmediğimiz sürece yine ülkemiz olmak üzere tüm dünyada zamanla daha iyi anlaşılır ve daha hızlı insanların beğenisini kazanmış oluruz. Allah'ın selamı esenliği ile...

  21.03.2020 18:03
 • MK

  Muhammed Emin Kırıcı

  Erzurum, Avukat

  Yaşamımızı zenginleştirmeye ve derinleştirmeye çalışırken karşımıza siyaset çıkar bu ülkede. Ne arzu edilen budur, ne de olması gereken. Kendi altın değerinde kuralı olmayan organizasyonlar, yönetimleri her değiştikçe bambaşka bir biçime dönüşür. Toplumda bulunan fertler hep yeni bir adaptasyon süreci geçirmek zorunda kalır. Ancak ne var ki bu esnada hep kendi benliğinden bir şeyler kaybederek veya kendisinde olandan biraz daha vazgeçerek git gide kapasitesini yitirir. İşte bu yüzden siyasette rol oynamak, belki altın değerleri olan bir toplumu oluşturmak için bir adım olacaktır. Karşımıza yeni bir parti olarak "DEVA Partisi" çıktı. Gerçi son gelen mesajda parti üyelik başvuruma ilişkin "Başvurunuz, il ve ilçe teşkilatlanmaları tamamlandıkça ilgili ilçe yönetimimiz tarafından değerlendirilerek sonuçlandırılacaktır." şeklinde bir e-mail aldım. Bu e-mail oldukça olağan ancak Erzurum'da yaşayan birisiyim ve bu parti kurulurken de kurulduktan sonra da bu il ve ilçe teşkilatlarının neye göre oluşturulduğunu ve neyin ölçü olarak kabul edildiğini bilmemekteyim. Sayın Babacan'ın övgüyle bahsettiği geniş bir katılım ile DEVA Partisinin kurulduğu sözlerine ben yaşadığım şehir Erzurum'da şahitlik etmedim. Diğer şehirleri bilmiyorum, umarım orada bu katılım meselesi ciddi boyutlarda sağlanabilmiş olsun. Neden buradayım? Daha önce AKP'de yıllarca siyaset yapmış ardından bir şekilde atıl olmuş kişilerle, özellikle onların önderliğinde daha güzel bir ülke hayalimizi gerçekleştirmek için mi? Elbette hayır, eğer öyle bir arayışımız olsaydı hala iktidarda olan ve zannettiğimiz kadar kan kaybetmeyen güçlü bir AKP zaten bulunmakta. Köylere, ilçelere veya toplumun herhangi bir kesimine gidince, bu bizim il başkanımız geçmişte filanca dönem AKP vekili deyince vatandaş evet demek ki doğru yol bu, artık bu partiden vazgeçiliyor mu diyecektir? Demeyecektir. Peki neden buradayım? Daha özgür ve daha yaşanası bir ülke hayalim var, bunu Ali Babacan'la ve diğerleri ile konuşmak isterim.

  21.03.2020 08:32
 • AK

  Abdullah Kaya

  İstanbul, Öğrenci

  Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencisiyim. Toplumun tüm kesimleri gibi, geniş anlamda sanat camiası, dar anlamda sanat öğrencileri de siyasi iklimden nasibini fazlasıyla alıyor. Bize karşı, iktidar ve egemen siyasi üslubun tavrını bir kenara koyarak -ama nedenselliğini unutmadan- çok daha yalın, somut problemlerimiz olduğunu hatırlatmak istiyorum. Okulumuz 80 darbesinin antidemokratik ikliminde bugünkü yerine zorla iskan edildi. Şimdi de 80'lerin antidemokratik iklimine rahmet okuturcasına fakültemizin mevcut kampüsünden taşınacağı duyuruldu. Saymakla bitiremeyeceğimiz sorunlarımızın en tehlikelisi budur, zira fakültemiz için hayatidir. Bin bir ricalarla yıllar içerisinde kimi sponsorlara yaptırılan atölyelerimizin, bırakın daha kapasitelisini, denklerini bulamayacağımızdan eminiz. Bunu bu platformda dile getirmemin nedeni; fakültemiz, yarının sanat üreticilerini yetiştiren en nitelikli iki devlet GSF'lerinden birisidir. Şahsi görüşüm, DEVA, yarın bu toplumun siyasi hayatında etkin olacaksa, yarının sanatını, sanatçısını bugünden düşünmek zorundadır. Güncel sorun başlıklarına çözümler üretmek için yola çıkan hareketin, önemli sorun kümelerinden sanatı ve kesişimindeki öğrenci sorunlarını daha somut ele almasını ümit ediyorum. Mevcut düzen içi siyasi oluşumlara kıyasla DEVA'nın takındığı 'daha ileri', demokratik tutumdan aldığım cesaretle bunları paylaşıyorum. Teşekkür ederim.

  20.03.2020 19:45
 • HD

  Hasan Okan Dip

  Mersin, Mühendis

  Fırsat eşitliğinin, liyakatın, kutuplaştırmamanın, düşünce özgürlüğünün, adaletin ve daha bir çok özlediğimiz değerlerin bu topraklarda yeniden canlanmasına katkı sağlayacağına inandığımız bu organizasyon, müreffeh Türkiye için bizleri yeniden umutlandırmıştır. Umuyorum ki kısa zamanda bir çok yol kat edilecek ve bu yolda taşın altına elini koyanların yanında ve destekçisi olduğumu bildirmek isterim. Müreffeh yarınların temel taşı olan üretimin her şartta ve zeminde artarak yükselmesini hedef alan prensiplere sahip olmak ve hedeflere ulaşmak için şeffaf, çoğulcu ve sürdürülebilir bir politika izlemek bu organizasyonun liderinden beklentimizdir. Saygılarımla.

  20.03.2020 18:33
 • FG

  Fatih Garip

  Ankara, Yönetici

  Umarım herşey hayırlı olur Ali bey tartışma ortamlarında adınız telafuz edilince tüm beyinlerde pozitif düşünce hasıl oluyor ve demokrasi ye verdiğiniz önem ve istekli tutumunuz tüm çevrelerce saygı görüyor hareketimize nasıl bir katkım olur bilmiyorum başlangıç olarak size inanıyorum güveniyorum saygılarımla

  20.03.2020 17:43
 • FK

  Faruk Kayatuzu

  İstanbul, İş İnsanı

  DEVA Partisi'nden beklentimizdir... Hem de çok acil bir şekilde! Bir tarafta Corona, diğer bir tarafta ülkenin yönetimi ve açıklanan paket... Diğer bir ifadeyle, bir tarafta Corona, diğer bir tarafta DEVA Partisi. Görmek istiyoruz... Açıklanan pakete eleştirilerini... Gün bu gündür! İşte Corona işte memleketin hali ve işte DEVA... İşte tam da uzmanlık alanı... Tekliflerini, değerlendirmelerini, alternatif fikirlerini, reçetelerini görmek istiyoruz. DEVA için test vakti... İzliyoruz...

  20.03.2020 17:23
 • AS

  Alı Rıza Sarıçiçek

  Bursa, Mühendis

  Dürüstlüğün samimîyetin haksızlığa karşı çıkmanın amaç edindiģi bir parti olması ve insanlık için hizmet vermesi dileğiyle herkese selamlar çalışmalarınızda başarılar diliyorum.Hizmet etmek için teşkilâtınıza girmek istiyoruz.

  20.03.2020 17:17
 • YD

  Yunus Dursun

  Tokat, Emlakçı

  Güçlü demokrasi için. Güçlü devlet lider ülke olmak için tek adam sisteminden kurtlmak güçlü parlementer sisteme geçmek gerek. Bu yolda hep destek tam destek yanınızda sizinle oluruz. Dertlere ancak Böyle Deva oluruz. Verilecek bir görev degil. Memleket im için mecburi görev azlederim kendime. Hayırlı olsun. Allah yar ve yardımcınız Olsun Başkanım.

  20.03.2020 15:50
 • VB

  Vedat Bakrak

  Adana, Güvenlik Görevlisi

  Özel Güvenlik ağır iş sınıfına girsin. Erken emeklilik yıpranma payı ve yılda bir maaş ikramiye hakkı tanınsın. Özel güvenlik görevlileri sahipsiz kalmasın.

  20.03.2020 07:47
 • M

  Mahmut Çoban

  Bingöl, Kamu Çalışanı

  Saygıdeğer parti kuruculurı ve gönüllüleri; DEVA Partisi’nde beni en etkileyen durum parti kuruluşunda bulunan insanların ötekileştirmeyen, kutuplaştırmayan, ayrıştırmayan hep birleştirici bir üslup tercih etmeleri. İnanıyorum ki bu düşünce şeklini içselleştirp benimsersek ve bunu hayata geçirirsek özlemini kurduğumuz, çocuklarımızın umutla baktığı o geleceği yakalayacağımızı inanıyorum, herşeyden öte ilkin bu gerekiyor, gönül bağımız güçlü olursa birbirimize güvenebilirsek tekrardan şaha kalkabileceğimize inanıyorum, özellikle bu anlamda DEVA Partisi’ne güvenimiz tam, yolumuz açık olsun, hepimizin ortak menfaati vatanımızın birlik ve bütünlüğüdür bundan kimsenin şüphesi olmasın.

  19.03.2020 22:06
 • AB

  Ali Baysan

  Kocaeli, Teknik Eleman

  selamlar ; öncelikle partimiz ülkemiz adına hayırlı olsun , uzun zamandır bekliyorduk ihtiyacımız olan bir zamanda kuruluş gerçekleşti , tabiki biraz şanssızlık la başlandı malum dünyayı olduğu gibi ülkemizide etkileyen bir salgınla karşı karşıyayız , umarım ülkemiz ve insanlarımız bu badireyi en hafif şekilde atlatır . Neden deva partisi ? Ülkemizde demokrasinin bariz bir şekilde erozyona uğraması hatta tedavülden kalmış olması , ülkenin öz kaynaklarının ve hazinesinin sabotaja uğramış olması ve buna paralel olarak ekonominin havlu atmış olması (ülkede bariz bir şekilde ekonomik kriz var bana göre ) , milletin mecliisinin lav edilmiş olması , hukukun üstünlüğü ilkesinin ortadan kaldırılmış olması , vs vs daha bir çok sebep ve en önemlisi şeffaflık ilkesi tamamen yanlış giden dış politika , evet insanlarımızın özelliklede gençleriizin yeni bir siyasi oluşuma bariz bir şekilde ihtiyacı var , HESAP VEREBİLİR BİR SİYASİ İRADEYE ihtiyacı var BEN YAPTIM OLDU diyen bir siyasi irade istemiyor artık halk .......

  19.03.2020 21:16
 • AB

  Ali Baysan

  Kocaeli, Teknik Eleman

  her şerde bir hayr vardır ! çok zor bir dönemden geçiyor dünya ve tabiki ülkemiz , yeni bir parti yeni bir oluşum hayırlı olsun hepimiz için , şansız bir şekilde bu salgın anına denk geldik belki parti çalışmalarında biraz yavaşlama olucak bilemiyorum , bu salgın dünya ve ülkemizde bir takım değişimler yaratacağa benziyor hem sosyal anlamda hemde ekonomik anlamda bazı tabular yıkılabilir , bu salgın hastalıkla beraber bir şey gün yüzüne çıktı !!! GENÇ BEYİNLERİMİZ AVRUPA VE DÜNYANIN ÇEŞİTLİ YERLERİNDELER !! sanki bir şeyler onları dışarı çıkmaya itmiş evet bir çoğu öğrenim amaçlı yurt dışına çıkmışlar fakat herbiri öğrenimlerini tamamlamışlar ve ülkelerinden uzakta ırak topraklarda görev yapıyor kamu adına çalışıyorlar bu benim açımdan bir handikap yani şunu demeye çalışıyorum ; geleceğimiz olan bu gençler olmaları gerektiği yerde değiller TÜRKİYE , bilmiyorum belkide sosyalleşme adına böyle olması gerekiyordur kimbilir....

  19.03.2020 21:00
 • HE

  Halil Eser

  Niğde, İşçi

  Deva partisi ülkemiz için hayırlı uğurlu olsun. Umarım, hukukun üstünlüğüne ve ahlakın kurumsallaşmasına büyük katkı sağlar, buna inancım çok yüksek. Meşakkatli ve uzun bir yol olduğu çok açık, ancak şahane ülkemizin şahane insanlarına güvenmek lazım gelir zira feraseti yüksek bir toplumuz, dolayısıyla bu ülkenin layık olduğu hukuk, insan hakları, refah, özgürlük, güven, liyakat, demokrasi gibi modern devlet olgularının Deva partisiyle daha ileri bir seviyeye gideceğine toplumumuzun inancının ileri ki dönemlerde daha da artacağını düşünüyorum. Biz özlem duyuyoruz; siyasi kurumları ya da siyasileri özgürce eleştirebilmeyi. Gıpta ediyoruz; pasaportu kıymetli olan ülkelere. Ağzımız açık kalıyor; kişi başına düşen milli gelirlere. Büyük saygı duyuyoruz; istifa kurumuna bağlı olan siyasilere. Hülasası liyakat, hukuk ve ahlakla hemhal olmuş bir devlet-toplum yapısını ziyadesiyle arzuluyorum. Buna Deva partisinin öncü olacağına gerçek mana da inancım da var. Tekrardan hepimize hayırlı olsun. Yolu açık olsun.

  19.03.2020 14:54
 • AK

  Ahmet Köse

  Tekirdağ, Asker

  Sayın Deva Partisi İletişim Yetkilileri; Dün bana çevremdeki insanların birkaç aydır sorduğu "Neden Ali BABACAN?" sorusuna verdiğim cevapları birleştirip özetleyerek bir yazı yazdım. Çevremdeki insanlardan olumlu tepkiler aldığım ve ikna olmaya yakın olduklarını gördüğüm için sizinle de paylaştım. Daha önce siyasi görüşüm olsa da siyasi beyanlardan ve paylaşımlardan mesleğim gereği uzak durmuştum. Şimdi de başkalarının açıklarından ziyade (seviyeli eleştiri mutlaka olmalı ama alternatif düşüncelere daha çok vurgu yapılmalı) kendi güzelliklerimizin vurgusunun daha güvenilir ve kalıcı olacağı düşüncesini taşıyorum. Çünkü Sayın Ali BABACAN başta olmak üzere tüm partililerin çok iyi ve çok temiz özgeçmişleriyle erdemli bir toplumun inşasının yapı taşları olacağına inanıyorum. Ülkemizin gelinen aşamada karşılaştığı sorunların üstesinden gelmek için aradığı lider profiline en uygun kişi Ali BABACAN'dır. Belki bu özellikleri biraz daha fazla tanıtımla özellikle arada kalanlara yön verilebilir. Bu açıdan dünkü yazımı sizinle de paylaşmıştım. Dün akşam 20.23'de Serbest Kürsü'de yayına alındığını bildiren bir e-posta almıştım ancak henüz yayına alınmamış. İlgili davranıp geri dönüş yaptığınız için teşekkür ediyorum. Kolaylıklar ve başarılar diliyorum.

  19.03.2020 14:48
 • ND

  Nurettin Doymuş

  Mersin, Emlakçı

  Ben: Değişim Engelsiz, Vatanıma Ahti- vefa istiyorum ■■■♧♧♧☆☆☆♤♤♤■■■

  19.03.2020 01:04
 • AY

  Adem Yalnız

  Adana, Öğrenci

  Merhaba,genç bir izlenimci olarak sizin partinizin siyasi görüşleri ve kendi siyasi görüşlerimin bağdaştığı için partinizin teşkilatında bulunmak isterim.İzlediğiniz yol ülkemiz ve milletimiz için gelecek vaad ediyor ve heyecanlandırıyor.Böyle bir partinin mensubu olmak ülke geleceği için bir tuğla koymak olduğunu düşünüyorum.Teşekkür ediyorum

  18.03.2020 23:04
 • TA

  Tevfik Atmaca

  Kilis, Öğrenci

  Sayın Ali Babacan ve biz değerli dava arkadaşları doğru bir kadro, doğru strateji ve özlem duyulan bir parti politikasıyla, ‘milletin kurtuluşu’ adına faydalı bir çıkış yapacağız. Türkiye’nin bu tarz demokratik bir dönüşüme, hava ve su kadar ihtiyacı var. Bu durumun bilincinde olup, çözüm odaklı çalışmaları azim ve gayretle sürdüreceğiz. Hukukun üstünlüğünü sağlayamazsak orta gelir düzeyinden kurtulamayız. En temel sorun adaletin hak ettiği şekilde işlememesidir. Bu sorunların bilincinde olarak, azim ve kararlılıkla çözüme kavuşturulması için çaba sarf edeceğiz. Güzel ülkemizin güzel yarınlara ihtiyacı var, diyerek çıktık, memleketimin yollarına gül ekmeye, Allah doğrunun yanında ve yardımcısıdır.

  18.03.2020 22:44
 • MM

  Mehmet Metliler

  Hatay, Mühendis

  Toplumlar haketildikleri şekilde yönetilir. Lakin öyle zamanlar olur ki yönetenler toplumların var olan değerlerini, kaygılarını, sorunlarını, gelecek kaygılarını unutup kendisi ve çevresinin çıkarları doğrultusunda yönetim şekline bürünürde farkında olacak kabiliyetlerini yitirirler. Iste Tükiyede siyasetin temel sorunu da bu degil mi? Peki neden, siyaset kültürü ve eğitim kültürün olmamakla birlikte her defasinda Türkiye yi teğet geçmesi değilmiydi. Iste tam bunları düşünürken ve kabulleniyoruz derken en kritik zamanda; eğitim, siyaset kültürünü ve akışını değiştirebilecek güzel insan ve insanlar DEVA olmak için bir araya gelmiş bulunmaktalar. Bizlerde ülkemiz ve geleceğimiz adına başta Sn. Ali Babacan olmak üzere çalışma arkadaşlarının yanında olmaktan onur duyariz. Turkiyenin başta ekonomi, sanayi, tarım ve enerji anlamında eksiklerinin detaylandırılması ve çözümlenmesi anlamında Sn. Ali Babacan a güvenimiz tamdir. Kurulan bu partinin Türk siyasi hayatına hayırlara vesile olmasını diliyorum, DEVA partisi çalışmalarında kolaylıklar diliyorum. Her atılan adım da ülke çıkarlarına, bayrağına ve bu vatan uğruna canını verenleri asla unutulmamalıdır. Doğruluktan, dürüstlükten, açık siyasetten, taviz verilmemesi temennisiyle.

  18.03.2020 22:38
 • ME

  Mehmet Emin Esen

  Erzincan, Mühendis

  18 yaşından beri aktif siyasetin içindeyim özel sektörde üst düzey yöneticilik yaptım , fabrikalar kurdum Kurulduğu yıldan beri AKP de siyaset yaptım Erzincan belediye başkan adayı oldum taki iki yıl önceye kadar fakat inandığım değerlerden uzaklaşan , demokrasiden uzaklaşan , liyakatı önemsemeyen, çıkar çevrelerinin oyuncağı olan politikalarında üretime önem vermeyen taşa , toprağa demire bütçe ayırarak sanayiyi ve sanayiciyi desteklemeyen politikalar üreten blr siyasi görüşle yollarımız ayrılmıştı . Önümüzdeki yüzyılın şahıs bazlı değil ekibe dayalı siyasetin öne çıkacağına inanıyorum , dürüst ,akıla ve bilime dayalı , dini değerlerimizi siyasete alet etmeyen, liyakata önem veren hukuğun üstünlüğünü demokrasinin temel taşı sayan bir siyasi düşünceye ihtiyacımız vardı .Siyasete girdiğinden beri güvenip takdir ettiğim Sn Ali Babacan parti kurunca sönen tüm umutlarımız tekrar yeşerdi . Allahın izniyle DEVA partisi ve Genel başkanımız Sn Ali Babacan Büyük Türkiye nin , gençlerimizin , üreten Türkiye nin hepsinden önemlisi DEMOKRASİ nin inşasında başarılı olacaktır . Bizler geçmiş deneyimlerimizle siyasette gençlere köprü olacağız . Başarmak zorundayız Ülkemiz için, gençlerimiz için daha güçlü üreten Türkiye için . Saygılarımla

  18.03.2020 16:14
 • TD

  Temerhan Dadak

  Şırnak, İş İnsanı

  MERHABA OKUL HAYAIMDAN BU YANA EKONOMİ ALANDA ÜLKEMİZİN KALKINMASI İÇİN ALİ BABACAN BİR ÇOK YÖNDE ROL ALMIŞ VE EKONOMİYİ EN ÜST SEVİYEDE TUTMUŞTUR. ALİ BABACAN ÜLKEMİZİN SON UMUT IŞIGI OLARAK GÖRÜLMEKTE ALİ BABACANLA BİRLİKTE EGİTİM ADALET VE EKONOMİDE EN İYİ YERLERE GETİRECEĞİNE İNANIYORUM DEVA PARTİSİ ÜLKE EVRİM GEÇİRECEK YÜZÜ GÜLMEYEN İNSANLARIMIZ GÜLECEK EKONOMİ CANLANACAK YARGI BAĞIMSIZ KALACAK. ÜLKE HUZURA KAVUŞACAK

  18.03.2020 12:06
 • N

  Nejdet Özcan

  İstanbul, Mühendis

  Türkiye’mizin derdine deva olmak isteyenler halkımızın oy verdiklerini aşağılamadan ark niyetli olmadıklarını sadece sıkıntıları çözmekte yeterli bilgilerinin olmadığını doğru strateji belirleyemediklerinden ve artık yorulduklarından bahsedin çünkü halkımız oy verdiklerine sahip çıkan bir millettir. Kendimizi dinletmemiz lazım yoksa ilmimizi kimseye anlatamayız. Ali Babacan halkın gözünde emin insan. Onu destekleyen, temsil makamında olan insanlarında emin insan olması gerekir. Deva partiliyim diyenlerin sıkıntılara deva olması gerekir. İnsan kırmaya korktuğu insan olmak lazım ki bu düştüğümüz durumdan kurtulabilelim. Acizane kardeşinizin düşünceleri. Hepimize hayırlı yolculuklar

  18.03.2020 08:01
 • MA

  Mustafa Aydoğan

  Düzce, Eğitmen

  merhabalar. türkiye de ilk defa bir siyasetçinin barış huzur ve toplum refahına önem veren bunu ilke edinen bir bir siyaset adamını görüyorum dilerim bu diğer siyasetçiler gibi vaad ten ibaret olmaz yıl 2020 olmuş biz bunca sorun var iken siyasetçilerin kavgasını izliyoruz . laf değil çözüm üreten bir iktidarı görmek için neler vermezdim .

  18.03.2020 02:26
 • EB

  Emre Bozkurt

  Balıkesir, Esnaf

  Sayın Ali BABACAN'ın ve DEVA partisinin yolu açık olsun... Daha müreffeh daha demokrat daha mutlu bir Türkiye yolunda başarılar diliyorum...ilkeli siyaset ve tüm memleket sorunları için deva olur temennisiyle... iyi çalışmalar.

  17.03.2020 23:47
 • YG

  Yigit Yasin Genc

  İstanbul, Öğrenci

  Seçim çalışmalarında yapay zeka, veri setleri, seçmenin psikolojik profil ve davranışlarına yönelik bir çalışma ekibi mevcut mu ? Partiye karşı görüşler (şu an mesaj attığım serbest kürsü dışında ) veya seçime yönelik bir anket çalışması, saha araştırması olacak mı ? Fikri değiştirilebilir seçmen profilinin olduğu bölgeler üzerinde partinin ne gibi bir çalışması olacak ? Seçim otobüslerinde sadece parti müziği çalınması dışında afişli veya led görüntülü seçim araçları ile propaganda yapmayı düşündünüz mü ? gibi gibi bir sürü cevaplarını merak ettiğim sorular var. Eminim bu sorular yavaş yavaş cevap bulmaya başlayacaktır. Bu inovatif demokrasi yolculuğunda güzel sonuçlar ile DEVA bulmak dileğiyle. İyi çalışmalar dilerim :)

  17.03.2020 23:13
 • AS

  Abdullah Emte Sarımsakcı

  Bolu, İşçi

  Şuan işverene işkur üzerinden destek veriliyor işkur gerekli desteği belli bir ay sağlandıktan sonra iş kaybı çoğunlukta veya bununla ilgili bir yasa çıkarttılar 2016da kiralık işci yasası bu yasa Türkiyede tutmadı. İşveren yanlısı bir yasa olarak kaldı. Bu yasa işsizliği azaltacak diye çıkarıldı ama tutmadı işsizliği arttırdı. Düzenleme yapılması acilen şart saygılarımla

  17.03.2020 20:44
 • RM

  Ramazan Menteşe

  Tekirdağ, İşçi

  tam halk herşeyi kabullenmiş derken sevgili babacanın böyle bir parti kurup biz gençleri susturmadığı için teşekkürler

  17.03.2020 18:25
 • MT

  Mustafa Tatlıoğlu

  Kayseri, Esnaf

  👍👍Yıllarca En önemli makamlarda çok başarılı bir şekilde bulunup ta , muhalif siyasilerden bile taktir gören, yalanda olsa hakkında şaibe üretilemeyen, Bu kadar donanımlı , Ülkemizin yetiştirdiği ender bir siyaset ci olan, Sn. Ali Babacan ' a gönülden inanıyor, destekliyor ve BAŞARILAR DİLİYORUM.... 👏👏

  17.03.2020 18:01
 • MS

  Mehmet Sahin

  Adıyaman, Hukukçu

  Ukrayna Kiev de yaşıyorum Sayın Babacanı siyasete başladığından beri takip ediyorum duruşundan ilkelerinden asla taviz vermemiş ranta torpile yolsuzluğa adını kesinlikle bulastırmamış bir siyasetçidir bu nedenle duamız desteğimiz memleketin geleceği için Sayın Babacan içindir kendisini canı gönülden destekliyoruz eminiz ki ülkemiz liyakat sahibi, düşünen ,sorgulayan,birlik ve beraberliğe önem veren, kişisel çıkarına degil de memleketin çıkarına hizmet edecek dertlere DEVA olcak kadrolar ile ülkesine hizmet edecek Demokrasi ve Atılım Partisi ile daha çok çalışacak ve ülkemiz hak ettiği seviyeye gelecektir Demokrasi ve Atılım Partisi ülkemize milletimize hayırlı uğurlu olsun

  17.03.2020 17:50
 • CA

  Cihan Arısoy

  İstanbul, Mimar

  Vatana millete hayırlı uğurlu olsun...

  17.03.2020 17:44
 • RS

  Ramis Sunguroğlu

  Trabzon, Politikacı

  Öncelikle kurulan DEVA partisinin ülkemiz adına hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Bu zor dönemde, zor şartlar ve zor koşullar altında bu kutlu göreve talip olduğunuzdan dolayı sayın genel başkanım size ve kadronuza güvenimiz tamdır. Vatanımıza ve milletimize hayırlar getirmesini Cenab-I Allah’tan niyaz ederim. Trabzon/Arsin Eski Belediye Başkanı

  17.03.2020 17:43
 • H

  Hakan Şen

  Mersin, Özel Sektör Çalışanı

  Öncelikle kurulmuş olan DEVA partisi Vatana, Millete hayırlar getirmesini Cenabı Allah 'dan niyaz ederim . Devlete bağlı insanların ülke kaynaklarından üst düzeyde yararlanması için ticaret, ulaşım, zanaatkarlık, tarım, hayvancılık sektörlerinde yenilikler getirerek üretimi arttırmalı , vergide adaletli bir şekilde herkes için geçerli olmak şartıyla adaletin tüm topluma entegre edilebilmesi sağlanmalı . her türlü hile ve yalancılığı ortadan kaldıracak tedbirleri alınmalı. Herkesin çalışmasına ve alın terine önem verilmeli. Düne kadar beraber yediğimiz içtiğimiz insanlar, bir anda siyasete atılıyor ve yüksek mevkilere geliyor. Her ortamda çay çorba içtiğimiz kişiler, bir anda bırakın kendilerine sekreterlerine bile ulaşılmaz hale geliyorlar. Bir hava bir eda bir kapris öyle bir ego sarıyor ki etraflarını sanki küçük dağları o yaratmış. Bir kere bu siyasilerin bizim oylarımızla bizim içimizden çıkan birileri olduğunu unutmayalım. Onlar da insan, onlar da senin benim gibiler, yiyiyorlar içiyorlar yani senden benden farkları yok. Ama kendilerine öyle bir zırh geçiriyorlar ki, işte o zırh siyasi dokunulmazlık ve siyasi ayrıcalık zırhı. Bu sayede egonun zirvesinde dokunulmaz ama bir o kadar da yalnız hayat yaşıyorlar. En önemlisi halkın içine çıkmaya korkuyorlar. Yuhalanmaktan, tepki görmekten, kendilerine kızılmasından korkuyorlar. Halkın söylemlerine kulak tıkıyorlar, küçük görüyorlar. Sizden ricam bir vatandaş olarak insanlara insan olduğu için değer verilmesine özen gösterilmeli kim olursa olsun her birey bu toplumun parçasıdır.

  17.03.2020 11:46
 • MK

  Mehmet Selim Kılınç

  İstanbul, Danışman

  Herşeyden önce sayın babacana teşekkürler Türkiye'nin bu zor durumunda böyle bir parti kurması çok iyi sayın Ali Babacan güleryuzlu pozitif ve dürüst bir soyasetçi buna inanıyorum kadrolarında bilgili eğitimli ahlaklı yöneticileri olacağına inanıyorum aslında başarılı olmak çok kolay iki ana temel yol var birinci yol dürüst olmalısınız ikinci yol tekrar dürüst olmalısıniz hukuk öncelikli konunuz olmalı yasalar oldukları için değil doğru oldukları için uyulmali herkes eşit olmalı Türkiye'nin yakın tarihi çok basit hatalardan kaynaklanan sorunlardan dolayı çözüm bulunamadı aslında o kadar kolayki insanları insan olduğu için severseniz herşeyi çozumlersiniz çalışma arkadaşları mutlaka eğitimli insan ilişkilerinde sakin sabırlı olan kişilikte olunmalı ve ilk temas sokak olmalı okumasi gereken çocuklar olmalı uyuşturucu bağımlısı gençler fuhuşa sürüklenen bayanlar suça itilen gençleri kazanmalısınız mutlaka her dil her din her renk ten çalışma arkadaşları olmalı bütün spor kultur girişim etkinlikleri desteklenmeli roman şiir okuma müzik dinleme ve bunlara bağlı atölyeler kurslar kurulmalı öğrenci yetiştirilmesi lazım şu an toplum tam anlamıyla ahlaken çöküş içinde Türkiye'nin her şehri kasabası uyuşturucu çeteleri tarafından parselleşmiş bu konulara inip çözüm üretemeseniz başarılı olamazsınız tarikatlar dini guruplar kontrol altına alınmalı denetlenmeli iktidar olmak için aceleci olunmamali sakin bilimsel insan odaklı ahlaklı çalişılmali toplumun atardamar ı yoksul insanlar kimsesiz kişilerdir yaşam olanakları nı iyileştirmek gerek bütün bireyleri sanata spora bilime kazandırmalıyız ülkenin dogusu öncelikli olmalı spor faileyetleri desteklenmelidir şehirler yeni program ve projelerle desteklenmelidir engelli insanların pozitif ayrımcılık görmesini saglmak gerek genç bayan siyasetçi kazanmak zorundayız her önüne gelen kişi veya aşiret ülke yönetiminde olmamalıdır doğu bölgesi feodal yapıdan kurtarılmalıdır şimdilik bu kadar yeter inanıyorum ki halk için doğru su bu

  17.03.2020 03:38
 • MY

  Muhammet Usame Yılmaz

  Malatya, Mühendis

  Merhabalar. Öncelikle Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan önderliğinde kurulan DEVA partimizin ülkemiz adına hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Ziraat Yüksek Mühendisi Olarak Serbest Kürsüye Malatya/Doğanşehir’den yazıyorum. Genç bir birey olarak yakınacağımız başlıca konulardan birisi tabikide yaşadığımız İŞSİZLİK... Bu konuda Partimizin Uygulayacağı Programlar doğrultusunda üstesinden geleceğine inancım sonsuz. Şu an uzmanlık alanım dışında yaşadığımız işsizlik sorunu nedeniyle alanım dışı bir işle meşgulüm. Tabiki de şükrediyorum, işesizliktense bir işe sahip olmam büyük bir şükür sebebi. Yine de yıllarca verdiğimiz emekler doğrultusunda birey olarak tabikide dirsek çürüttüğümüz konu üzerinde meslek üzerinde çalışmak daha huzur verici ve mutluluk sebebi olacaktır. Biz şu an uygulanan yanlış politikalar sebebiyle bu haldeyiz. İnşallah siz değerli Başkanımız önderliğinde büyük bir kitle olarak bizler sizlere desteğimizi eksik etmeyerek bunun üstesinden geleceğiz. Bir diğer konu ise yaşadığımız hukuksuzluk.. Ne yazıkki ülkemizde Adalet Mülkün Temelidir sözünün manasından o kadar uzaklaştıkki... İnşallah Deva partimiz önderliğiyle birlikte bu adalet en kısa zamanda ülkemizde tecelli edecektir. Ekonomiyi anlatmamıza gerek yok durumumuz malumunuz, esnafımızı kepenk indirmekte.. küçük işletmeler iflas eşliğinde.. Dolaylı olarak toplumumuzun psikolojisini ve aile yapısını maalesef bu durum riske etmektedir. Şu an bu platform olmasa düşüncemizi özgürce paylaşacağımız bir ortam dahi yok maalesef. Tüm bu eksiklikler göz önünde bulundurularak toplumun gönlümü fethetmek için sebep aramayla zaman kaybedilmemeli, bu sorunların üstesinden gelineceği hakkında toplumumuza bunu inandırmak hemde kalpten inandırmak gerekmektedir. Teşkilatlanmaların sağlam ve kaliteli yapıya ulaşılmasıyla başarı sağlanacağından şüphem yoktur. Bu yolda birey olarak şahsım ne görev olursa ne görev uygun görülürse gönül bağıyla talibim inşallah. Çalışmalarınızda başarılar, yolunuz açık olsun.

  17.03.2020 01:17
 • ST

  Samed Tilki

  Kahramanmaraş, İşçi

  Demokrasi Ve Atılım Partimiz'in Ükemize, Vatanımıza, Ve Milletimize Hayırlı Uğurlu Olmasını Niyaz Eder, Yaralarımıza Ve Dertlerimize Deva Olmasını Dilerim. Ben İnanıyorumki Deva Partimiz Çok Daha İyi Yerlere Gelecek Bizlere Deva Olacaktır. :)

  16.03.2020 23:20
 • YB

  Yiğit Babayiğit

  İzmir, Avukat

  Hukukun kişiler ve kurumların ötesinde bir fenomen olduğuna inanan, bu beşeri bilimin saygınlığını korumak namına elinden geleni yapma gayreti gösteren biri olarak; bu nosyonla yola çıkan DEVA Partisi'nin ülkemiz hukukunda aydınlık bir sayfa açacağına duyduğum inançla, Türk milletine ve siyasetine hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.

  16.03.2020 22:57
 • HY

  Halil Yurdagül

  Adana, Üst Düzey Yönetici

  Türkiye’nin Devası olacak inşallah hayırlı uğurlu olsun.....

  16.03.2020 22:46
 • MK

  Müslüm Korkmaz

  Mardin, Esnaf

  Deva partisinin türkiye cumhuriyetinde yaşamakta olan tüm canlıların dertlerine deva olmasını dilerim. Hayırlı uğurlu olsun.

  16.03.2020 21:52
 • MA

  Mehmet Atalay

  Konya, İşletmeci

  Öğrencilik yıllarımdan beri takip ediyor olduğum, her ekonomik dokunuşunu takip ettiğim, düşüncelerini uygulamalarını tek tek gözlemlediğim güzel insan, çıktığımız bu yol kutlu ve hayırlı olsun.

  16.03.2020 21:24
 • TP

  Tevfik Lider Parlakyıldız

  İstanbul, Mimar

  Yönetmek bir makamın işgal edilmesinden öte yön - vermek ve ileri götürmektir. Bu makamların aktif olabilmesi ise ehliyet ve liyakat sahibi kişilerce mümkün olacaktır. Türkiye bu istikametini kaybetmiş, yerelden genele bir çalkantı içine gitmiştir. Vatandaş iş ve aşını kaybetme korkusuyla konuşamaz, içeri girme korkusuyla eleştiremez, yaranmak ve yükselmek gayesiyle istişare edemez hale gelmiştir.. Bu tabloda umarım bir kazanım elde edersiniz. Bize düşen ne varsa taşın altına elimizi koymaya hazırız.

  16.03.2020 18:27
 • A

  Aykut Öztürk

  Ankara, Avukat

  Günümüz Türkiyesinde Hukuk devletinin temel ilkeleri hiçe sayılmış, adalet mekanizması işlemez hale gelmiştir. Korku üzerine kurulu bir yönetim anlayışı devlet yönetiminde hakim olmuştur. Ancak hiçbir koşulda umutsuzluğa düşmeyip eline taşın altına koyanlarla birlikte bu zor günleri alabiliriz. DEVA partisi ülkemizin sorunlarına deva olacaktır. Sayın Ali BABACAN ve ekibi ülkeye tekrardan huzuru getirecek ve kardeşliği sağlayacaktır. Tek akıl rejimi gidecek yerine Kollektif akıl hakim olacaktır. Umutsuzluğa kapılmak yerine herkes elini taşın altına koymalıdır. Korku siyasetini ancak bu şekilde yenebiliriz. Gençlerin umudu sayın Ali Babacandır. DEVA partisi unutulan saygı ve hoşgörü ortamını tekrardan sağlayacaktır.

  16.03.2020 17:09
 • CD

  Cetin Durmus

  Şırnak, Özel Sektör Çalışanı

  Öncelikle davamız hayırlı olsun hızlı ve seri bir süreçle olusumlarimizin tamamlanması gerekmektedir hemen aksiyon alıp özellikle doğuda ve batıda kuzeyde ve güneyde her şekilde etkin bir birliktelik için çalışmaya başlamamiz için lütfen teskilatlanmalarin oluşumunu hizlandiralim ....

  16.03.2020 17:06
 • HG

  Hüseyin Güraslan

  Hatay, Öğrenci

  Tecrübe isteyenlere, tecrübe Liyakat isteyenlere, liyakat Diploma isteyenlere, diploma Deva isteyenlere, DEVA PARTİSİ

  16.03.2020 16:28
 • MS

  Murat Sipahi

  Yozgat, Muhasebeci

  Vatana ve millete hayırlı olsun...Parti Program ve tüzüğünü aynen uygular iseniz en az 30 yıl bu ülkede 1.ci parti oluruz....

  16.03.2020 15:55
 • MF

  Mert Farımaz

  Tekirdağ, Öğrenci

  Partimizin milletimize deva olacağına inanıyorum, umut dolu yarınlar çok yakın..

  16.03.2020 15:34
 • A

  Asaf İçen

  Hatay, Diğer

  Öncelikle, yeni kurulan Demokrasi ve Atılım Partisi kurucularını, başta Sn. Ali BABACAN olmak üzere, tüm kurucular kurulunu ve dışardan destek veren tüm vatandaşları cânı gönülden kutluyor ve de tebrik ediyorum. Kurulan bu oluşumun, adaletli ve eşit bir şekilde, tıpkı adı gibi, ülkemize ve milletimize, geçtiğimiz bu zor günlerimizde deva olmasını diliyorum. Evet, ülkemiz içerde ve dışarda karşılaştığı sorunlarla çok zor günler geçirmektedir. Bu zor günlerden de ancak ve ancak ADALET sistemini, düzgün, sağlıklı ve güvenilir bir şekilde işleterek kurtulabileceğimizi bilmeliyiz. Ben değil, biz diyerek, din, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmayarak, insanları, hangi yönleriyle olursa olsun, ötekileştirmeye tâbi tutmayarak, insanların ideolojilerine saygı duyarak, insanlara hoşgörü ve anlayış çerçevesinden yaklaşarak, bu zor günleri atlatacağımızı bilmeliyiz. Tek derdim bu güzel cennet vatanımızda, huzurla, kavgasız bir şekilde yaşamak. Bilmem ki çok mu birşey isterim. Herşeyin temelinde adalet yatar adalet yoksa ahlak da yoktur, yaşanılacak bir dünya da yoktur. O yüzden sizden isteğim; Dertlere, olması gereken ADALET ile, DEMOKRASİ ile, HAK ve HUKUK ile devâ olun... Saygı, sevgi ve hürmet ile selam olsun...

  16.03.2020 15:29
 • V

  Veysel Çekiç

  Bingöl, Özel Sektör Çalışanı

  İlk günden beri bu ülke için en hayırlı Parti'nin bu parti olacağını dusunenlerdenim umarım hep doğru adımlar atar birlik ve beraberlik içinde hayırlı uğurlu olsun

  16.03.2020 14:51
 • AK

  Azad Kızıl

  İzmir, Esnaf

  Merhaba öncelikle Türkiye’nin Adalete, demokrasiye, liyakata ve dürüstlüğe susadığı bu dönemde DEVA partisi hayırlısı olsun. DEVA partisi üyelerinin AKP MHP ve İP zihniyetinde olmamaları gerektiğini düşünüyorum, bu zihniyetlerin bu güne kadar ülkeye kattığı birtane bile iyi birşey yok. DEVA partisi üyesi olmanın gereklerinden biri olarak daima sağduyulu, barışçıl ve adaletli olmak olmalıdır. Kürt meselesinde daha samimi ve cesur adımlar atılmalı. DEVA’nın ülkemize getireceği refaha inanan herkese gönülden sevgilerimi sunuyorum başarılar diliyorum.

  16.03.2020 14:08
 • LY

  Latif Yildiz

  Bolu, İş İnsanı

  HİZMET İÇİN SİYASET Demokrasi insan hakları Hukuk devleti özgürlükler gibi evrensel değerler sanki bütün partiler savunuyor gibi bir yanılgı var. Evrensel değerlerin laf olmadığını Deva partisi parti örgütlenme aşamasında göstermeli. Bununda şartı parti yöneticilerin siyaseti kendi bekaları için değil ülkenin bekası için yapmayı kendilerine görev saymalarıdır. Siyaset ülkeye hizmet amaçlı yapılması hedef olmayı göze almak kadar siyaseti kişisel menfaat için yapmadığını tüm parti teşkilatına kabul ettirmek gibi bir görevi de vardır. Bunun içinde siyasetten çekilebileceğini içtenlikle gösterme rahatlığı içinde olmalı. Bizde ise parti yöneticileri parti teşkilatlarını delege yapılanmalarını kendi kişisel bekası için yapıyor. Durum böyle olunca siyasetçi ne partisine nede ülkesine faydalı olmak için siyaset yapıyor. Genel merkezlerin yönetici atamaları ayrı bir sorun. Türkiye’de siyasetin aslında halka ülkeye hizmet için yapıldığını bu nedenle son derece fedakarlık gerektiren bir iş olduğunu Deva partili yöneticilerin göstermek gibi bir sorumluluğu vardır. Böyle olursa siyasetçinin halkın gözünde güvenilmez imajı güvenilir saygı duyulur izlenimine dönüşür. Parti örgütlenmesi hizmete endeksli olursa lider partisi imajı oluşmaz. Deva partisi örgütlenmeyi gerçekten ülkenin bekası için siyaseti, parti yöneticilerine, üyelerine, içselleştirebilirse kimse önünde duramaz. Nedense koltuk tatlı geliyor yöneticiler çok iyi niyetle başlasa da kendi bekası için siyaset yapıyor. Sanırım Türkiye’de siyasetin kişisel menfaat için yapılmaması kişilere bırakılmamalı. Kurumsal yapılanma kişisel menfaat için siyaset yapmayı engelleyebilmeli. Türkiye’de inşallah bunu Deva Partisi başarır.

  16.03.2020 14:08
 • SS

  Sami Sarı

  Konya, Bankacı

  Ülkemize Katma değer sağlayacağına inanıyorum.Hayırlara vesile olmasını dilerim.

  16.03.2020 13:47
 • AP

  Atilla Pehlivan

  Yalova, Doktor

  hayırlı olsun. sola yakın bir kişilik olmama rağmen, akparti dönemini, ağır yanlışlara düşene kadar desteklemiş biriyim. kuruluş sırasında beyan ettikleri prensiplerden savrulmamış olsalardı, halen de destekliyor olurdum, zaten Ali bey de bu partiyi kurma çabasına girmezdi. benim naçizane önerilerim şunlar olacaktır: öncelikle ne yapıp yapıp, toplumdaki birliktelik, kardeşlik, ortaklık fikrini inşa etmeliyiz. her bireyin değerli ve bu toplumun gerekli, ayrılmaz parçası olduğunu, tc vatandaşı olduğunu, eşit hak ve özgürlüklere sahip olduğunu, olağanüstü durumlar dahil asla değişmeyeceği içselleştirilmeli. her vatandaşın, içinden yetiştiği kültüre ait yaşam şeklini saygıyla karşılamayı ve gereğini yaşamasını sağlayacak alt yapı üretmeliyiz. bu ülkede yaşayan herkes üretime ve yönetime, adalete, can güvenliğine, kısaca devlete aynı mesafede olabilmeli. kendini 'öteki' hissetmemeli. bunu sağlarken, eş zamanlı, devlet aygıtında, bunların pratiğini alabileceğimiz değişimi de başlatmış olmalıyız. bu değişimin de şeffaf bir şekilde, her adımı toplumla birlikte atarak, değişimleri tartışarak yürümeliyiz. toplum/devlet ilişkisini örneğin isviçre modelinde olduğu gibi, sağlıklı hale getirmeliyiz. gerekirse eyaletle yürümeliyiz. adalete güven tesis etmeliyiz. bu değişimleri kotaracak siyasetin de devlet/toplum ilişkisine sağlıklı bir şekilde entegrasyonu sağlanmalı. siyasilerin isimleri temiz ve net olmalı. isimleri her dönemde anılan müteahhit kılıklı siyasiler uzak tutulmalı. en büyük çaba ve imkan eğitim ve ar-ge için harcanmalı. üniversiteler sadeleştirilmeli. gereksiz okullar hatta üniversiteler kapatılmalı. yök kaldırılmalı. şaibe üreten tüm konular netleşilmeli. medya özgürlüğü de netleşmeli. ama, haber alma-verme özgürlüğünü kötüye kullanmaları, çıkara dönüştürmeleri engellenmeli. özetle, devlet-toplum-siyaset ilişkisi yeniden ve sağlıklı oluşturulmalı. devletin, topluma hizmetkar olduğu bir anlayışa evrilmeliyiz. saygılarımla

  16.03.2020 13:39
 • BY

  Burak Yürekli

  Bursa, Pilot

  Deva Partimiz hayirli olsun. Kamu yonetimi okudum ama hayatimda siyasete girmeyi dusunmedim. Fakat mevcut durumda artik girmek den baska care goremiyorum . Sn.Babacan gibi bende elimi tasin altina koymaya hazirim. Ne kadar nitelikli insan bir araya gelirse Deva o kadar hizli gelir. Sorunlar bir degil binlerce bu nedenle DEVA buyuk bir çatı olmali . Yeniden baslamaya hazir olanlar ,vizyonu olanlar ,cesareti olanlar , vatan ve millet sevgisi olanlar, girisimci olanlar , ahlakli ve durust olanlar bir araya gelirse her derde DEVA olucakdir. Siyasete sizinle baslayacagimdan dolayi cok mutluyum cunku asla bir baska kurum ile bu ise girmez ve buyuk veballer altinda kalanlar ile beraber olamazdim. Ulkem ve Milletimiz icin dogru olanin , yararli olanin , mantikli olanin , en iyi seyleri yapmanin gayreti icinde olanlarin yanindayim ... Para ya tapan , makam ve mevkii nin simartigi insanlarin, bozaci ve siracilarin , biz mali goturelimde kime ne olursa olsun diyenlerin , takiye yapanlarin , cahil ve vizyonsuz yoneticilerin ,liyakat e onem vermeyenlerin tam karsisindayim. Hosgeldin DEVA .. Herkese Deva olman dileklerimle.

  16.03.2020 13:35
 • BG

  Bünyamin Gölgeli

  İzmir, Bankacı

  DEVA İLE ÇIKTIĞINIZ BU KUTSAL VE ÖNEMLİ YOLDA ALLAH AYAĞINIZI TAŞA DEĞDİRMESİN. YOLUNUZ AÇIK OLSUN DEĞERLİ BAŞKAN

  16.03.2020 13:02
 • K

  İlhami Kuşman

  Van, Diğer

  Devaya gönül verdim çünkü hak hukuk adalet eşitlik ve özgürlüklerin olacağına inanıyorum deva insanlığa deva.deva ülkemize ve milletimize deva

  16.03.2020 12:29
 • YK

  Yılmaz Koca

  Gaziantep, Teknik Eleman

  öncelikle hayır niyet hayır akıbet diyelim ve çıkılan bu hayırlı yolda başarı dileklerimi başta sayın Ali BABACAN ve bu işin tüm emektarlarına sunarım. bende bir vatandaş olarak naçizane görüşlerimi sunarım. Ülkemizdeki sorunları saymadan bu işi bir bütün olarak ele almak gerekir çünkü hepsi organik bir bağ içerisinde bağlıdır. Eğitimden üretime, adaletten etnik farklılıklara, ekonomiden dış politikaya. Bence en başta siyasi üslup ve söylemleri kalite ve saygı içerisinde yapıp karalama değil çözüm üreten, hedef gösteren değil umut yeşerten bir çerçevede duruş sergilemek gerekir. İnsanların umuda ihtiyacı var inanıyorum ki milletimiz silkinip kalkacak iradeye sahip yeter ki geleceğe biraz umutla bakabilsin. Tarımda, sanayide üretim mevcut potansiyelin çok altında, doğru politikalarla mevcut durum yüksek bir ivmeyle iyileştirilebilir ve dünyada birçok alanda bir çok örneği vardır. Ne zaman ki dünyada şu işi, şu ürünü en iyi Türkiye üretir lafını duyarsak uluslar arası markalar oluşturursak bir şeyler başlarmışız demektir. Ben umutsuz değilim biliyorum ki sağcı solcu, alevi sünni, şuncu buncu gibi bize yapıştırılan etiketleri söküp sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak ötekileştirmeden akılcı rasyonel ve günü kurtarmak için değil geleceğe ışık tutan politikalarla ülkemiz çok daha iyi bir seviyede olacaktır. Yürütülecek dış politikalar iç siyasi kaygılar baz alınarak değil ülke çıkarları düşünülerek diyalog kanallarını kapatmadan akılcı bir vizyon sergilenmelidir. içeride yapılması gerekense devletin işler mekanizmaları bir an önce şeffaf ve kurumsal bir yapıya kavuşturulmalı tabi bunun için liyakat hayati bir önem taşımaktadır. katma değerli ve verimli üretim yapabilmek için üretici ve üniversiteler arasındaki bağı inşa etmek gerekir ve verilecek destek ve teşvikler prosedüre boğulmadan doğru ürünlere ve doğru adreslere verilmeli. Genç nesil in ufku açık bir vizyonla, kaygılardan arınık olarak önleri açılmalı. Güçlü bir Türkiye için Başarılar diliyorum.

  16.03.2020 12:20
 • YA

  Yusuf İbrahim Akyol

  İstanbul, Mühendis

  Liderliğinizde kurulmuş olan yeni partinin gerek kişiliğiniz gerekse daha önce ki çalışmalarınızdan ötürü Büyük Türkiye Cumhuriyeti Devleti için çok iyi sonuçlar doğuracağını düşünüyorum. Türkiye’nin çok partili hayata geçtiği dönemden bu güne belki de hiç bu kadar bir partiye daha ihtiyaç duyulmadığı düşüncesindeyim keza ideoloji savaşlarının, rant savaşlarının, kişisel çıkarların, kar amaçlarının, popülarizm savaşlarının arasında sindirilmiş, ezilmiş bir Türkiye toplumu oluşturulmakta ve buna çare olabilecek bir parti bir çıkar yol toplum adına bulunmamaktadır. Son dönemde ülkemizin içinde bulunduğu buhranlı dönemin geçmesi için gereken taze kan olmanız ümidindeyim. Rüşvetin; komisyon, kar payı, anlaşma bedeli vs. olduğu ekonominin ve yönetimin yozlaştığı Türkiye’den bizleri aydınlık bir geleceğe çıkarmanız temennisindeyim. Siyasi kimliklere farklı anlamlar yükleyen, makamları ve yetkilerini şahsi amaçlar için kullanan kişiler maalesef ki mevcut. Toplum içinde “siyasi kimlik en büyük iş adamlığıdır” düşüncesi yerleşmiş olup bir çok kişinin bu amaçla sözde siyasi kariyer sahibi olmaya çalıştığına bizzat tanıklık ettim, maalesef ki bu düşüncelerini gerçekleştirmiş olan kişilerin devlet kademelerinde olduğu günümüz yönetim sistemini düzeltmeniz için önünüzde uzun ve meşakkatli bir yol var mevcut. Bu yolda size olan desteğimi gerek ilçe çalışmaları gerek il çalışmaları nasip olursa Ankara’daki yönetiminizde de göstermek isterim, toplumun devası bizim ortak davamız olsun. . Önünüzdeki bu uzun ve zor süreçte doğru olmanız, samimi olmanız, doğru kişilerle yürümeniz ve her zaman Türk toplumu ve Türk toplumunun menfaatleri için dik durmanız dileğiyle iyi çalışmalar diliyorum. Sizlerden bu toplumun bir ferdi olarak tek bir ricam var, o da asla pes etmemeniz. Bunun için muhtaç olduğunuz kudretin damarlarınızdaki asil kanda mevcut olduğunu unutmayınız.

  16.03.2020 12:04
 • TA

  Tevfik Atmaca

  Kilis, Öğrenci

  Sayın Babacan'a gönül veren her bireyin günümüzün antidemokratik şartlarına rağmen elini taşın altına koyup canı gönülden hizmet etme aşkı takdire şayandır. Kurucular kurulu sonrası il ve ilçe teşkilatlarının da kurulmasıyla bizleri uzun bir yol, zor bir hedef beklemektedir. Amacımız maalesef her geçen gün daha da kötüye giden demokrasi, adalet, insan hakları ve özgürlüklerin bir an önce Avrupa standartlarına ulaşıp ülkenin normale dönmesini sağlamak için çalışmak olacaktır. Allah doğruların yardımcısıdır...

  16.03.2020 11:47
 • SA

  Süleyman Akkaya

  Bolu, Esnaf

  Öncelikle Ülkemize Siyasete yeni bir taze kan getirecek olan bu oluşum DEVA partisi kuruluşu için hayırlı uğurlu olmasını Cenab-ı Mevla'dan niyaz ederim. Hepimiz biliyoruz ki ülkemizdeki sanayi üretim maalesef eskisi gibi üretim olmamakla beraber tüketim yoğunlaşmıştır. Çin'de çıkan coronovirüs salgınında ülkemiz için avantajı kullanamamaktayız. LED aydınlatma sektöründe %100 yerli üretim yapıyoruz. Fakat devletten istediğimiz teşvik desteğinden faydalanamıyoruz. Devletin istedikleri belgeleri Çin'den parayla her türlü belgeleri alıyorlar fakat ülkemizde denetim eksikliğinden dolayı Çin'de ki ISO,CE gibi belgeleri kabul ediyorlar. Ülkemizde bu belgeleri almak hem çok maliyetli hem de vermemek için zorluk çıkartıyorlar. Bu da bizim gibi üreticilerimizi zor durumda bırakıyorlar. Sayın Başkanım, sizler sanayici aileden geliyorsunuz. Bizim sıkıntılarımızı anlayacağını ümit ediyorum. Ülkemizdeki sanayi hamleme sini fazlasıyla yapacağınızdan şüphem yoktur. Allah yardımcılarınız olsun.

  16.03.2020 11:39
 • MA

  Mesut Avcı

  İstanbul, Serbest Meslek

  Başkanım. Allah Yar ve Yardımcımız olsun. Türkiye'de her alanda getirilen olumsuzluklara DEVA olmayı, Siz ve Partimiz için yürümeye değil Koşmak için her daim yanınızdayız. Sevgi ve Saygılarımla

  16.03.2020 11:03
 • RK

  Receb Karaca

  İstanbul, İş İnsanı

  Partimizin vatana millete hayırlı olmasını diliyorum.Fakir,fukaranın haklarının yenmediği,adaletli bir türkiye hayal ediyorum.

  16.03.2020 10:22
 • HA

  Hüseyin Atiş

  İstanbul, Fotoğrafçı

  İyiki böyle bir oluşum yapıldı hayırlı uğurlu olsun Vatana millete hayırlara vesile olsun...

  16.03.2020 10:17
 • PB

  Polat Başar

  Ankara, Yönetici

  Sayın Bakanım, Öncelikle Hakk ve hakikat yolunda çıktığınız yeni yolculuğunuzda Rabbim sizleri mansur ve muzaffer eylesin. Zor ve meşakkatli bir göreve talip oldunuz. Millete hizmet etmek için ateşten gömleği giymeyi göze aldınız. Ancak biliyorsunuz ki bu yolda asla yalnız değilsiniz. Şahsım da, sizlerle bu yolu yürümeye hazır milyonlar da iktidar sahiplerinin neler yapabileceğini bilerek ve farkında olarak kendilerini hazırlıyor. Bu farkındalığımız, korku ve karamsarlığın aksine sizinle yürüme kararlılığımızı perçinliyor. Tek adamlık yerine kadro hareketi olarak ortaya çıktığınız için, Yıllarca siyaset sahnesinde olmanıza rağmen üzerinize çalınmış zerre çamur olmadığı için, Ülkenizin ve milletinizin çıkarlarını koruma kararlılığınız için, Dünyayla sürekli kavga etmediğiniz için, Görüşlerinizi bağıra çağıra değil de sakince ifade ettiğiniz için, Yalan denizinin ortasında dosdoğru kalabildiğiniz için, Zenginleşmeye değil zenginleştirmeye geldiğinize sonsuz inandığım için, Umutlar küle dönerken küllerin arasından bir hayatın yeşerebileceğine inandırdığınız için ve sabaha kadar sayabileceğim daha yüzlerce sebep için sizinle yürümeyi kalpten istiyorum. Sadece 5 yılda bir önüme sandık konulduğunda vatandaşlık vazifemi yapmak yerine artık daha fazla sorumluluk almak için, Taşıyacağınız yükün küçücük bir kısmını da olsa paylaşmak için, Siz hayatın yükü altında ezilenlerin sesi olurken sesinizi tüm Türkiye’ye yaymak için, Yok olan adalet kavramı yeniden ihya edilirken hukukun şaşmaz terazisinin ucundan tutmak için, Her gece beni uykusuz bırakan vicdanımın bana emrettiğini yapmak için yanınızda, yakınınızda, kadronuzda olmayı kalpten istiyorum. Siyaset rahata, kolaya değil çok çalışmaya ve zora talip olmaktır. Sizinkinin zerresi kadar da olsa bu hareketin içinde beraber yürümeye değil koşmaya talibim. Diller Hazret-i Ömerler arıyoruz derken milletin rızkını yağmalayanlara devlet hazinesinin kapılarının sonuna kadar açılmasına tahammül kalmamıştır.

  16.03.2020 09:55
 • NK

  Nurullah Karagöz

  İstanbul, Mühendis

  Öncelikle partimiz DEVA ülkemiz için hayırlı olsun. Ben 37 yaşında bir mühendislik firması sahibiyim. Endüstriyel tesis tasarımı üzerine çalışmalar yapıyoruz. Ülkemizin tarihi perspektiften de kaynaklarını alan bir demokratikleşme problemi var. İnşallah DEVA bu anlamda bir milat olacaktır. benim bir vatandaş ve parti gönüllüsü için arzum DEVA'nın kuruluş ilklerinin Türkiye'de uygulanmasının yanında, ülkemizde sanayi ve teknoloji konularında bir atılım gerçekleştirilmesi. Bu anlamda ülkemiz siyasi yapılarının ve karar alıcıların ülkemiz mühendisliğine yatırım yapması ve bir takım insiyatifler geliştirmesi gerekiyor. Mesela bir köprü yapılıyor ve biz bu köprünün mühendislik hizmetini dışarıdan ithal ediyoruz. Türkiye'nin esasında çok güçlü ve eğitimli mühendislik kadroları var. bir çok alanda bu kadrolar iyi organizasyon yapısı kurulabilir ise harikulade işler çıkarabilirler.

  16.03.2020 09:51
 • FD

  Fetullah Duman

  Van, Grafiker

  umudun bittiği korkunun yükseldiği bu dönemde DEVA olarak oluşan bu partiyi canı gönülden kutluyorum 83 milyon insana hayırlı olmasını dilerim. her şeyden önemli olan adaleti getireceğine bu yolu 83 milyon insanı kapsayacağına her kes gibi bende gönülden inanıyorum sonuna kadar mücadele edeceğim yolunu yolum bildiğim hak ve özgürlükleri DEVA ile savunacağım. Yandaşlığı adam kayırmaya korkuya son diyerek ülkemize barışı huzuru refahı getirme dileği ile tüm gönüldaşlarımıza selam olsun.

  16.03.2020 09:47
 • İsa Ünsal

  Antalya, Muhasebeci

  Deva bütün insanlık için ülkemiz için hayırlı olsun. 1988 yılında Marmara üniversitesi iktisat bölümünden mezun olduktan sonra ülkemizde ekonomi sahasında neler yapılabileceği konusunda makaleler hazırladım. Altına dayalı bir para sistemi üzerine çeşitli kişilere bilgi vererek projemin hayata geçirilmesi için çalıştım.ancak nafile.eğer projemi hayata geçirme imkanı bulursam hiç girmeyi düşünmediğim siyasette yanınızda yer alabilirim. Başarılar diliyorum.

  16.03.2020 09:34
 • OH

  Osman Han

  İstanbul, Mimar

  Öncelikle DEVA partisinin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Bildiğiniz üzere her partinin kuruluş metinleri, geleceğe dair iddiaları bulunur. Demokrasi alanında nelerin değişeceği, ekonomik anlamda neleri farklılaşacağı, özgürlüklere ne şekilde bağlı kalınacağı gibi. Bunun gibi bir çok konu deklare edilir. Şu anki partilere baktığımız zaman bu ilke ve duruşlar 3 aşağı 5 yukarı benzerdir. Demokrasiden taviz vereceğim diyen partiye hiç birimiz rastlamadık, yine hukuk alanında, basın alanında veya özgürlükler bağlamında bir takım tavizler vereceğiz diyen bir parti anlayışına da rastlamadık bu güne kadar. Kağıt üstünde her parti mükemmele yakın. Konu, metinlerin ne durumda olduğu değil kurucuların, parti kadrolarının, kitlelerin ne ölçüde başkasının hakkına saygı ölçütü içerisinde hareket edeceği ve bu hareketin nasıl kontrol altında tutulacağı ile alakalıdır. Parti kurucu listenizde hemen 1 yıl öncesinde Ak parti yöneticileri ile çok sıkı ilişkiler içerisinde olduğu görülen ama bugün DEVA partisinde yer alan gençler var. Umarım bu gençler Ak parti listelerinde aradıkları ayrıcalıkları bulamayınca DEVA partisinde fırsatçılık kovalayan tipler değildir. Zira daha geçen yıldan günümüze Ak partide olan ve bu arkadaşlarımızı rahatsız eden olumsuz değişiklik ne olabilir merak ediyorum. Ak partinin uzun yıllardır demokrasi ve özgürlük alanında kendinden olmayanı ezen, ötekileştiren tutumu olduğu hepimizin malumu. Yani bu arkadaşlar yıllarca Ak partide var olmaya çalışırlarken bugün neyi yanlış buldular da buradalar merak ediyorum. Temennim Bir çok partide olduğu gibi DEVA partisinde de fırsatçıların göz önünde olduğu, şu parti trenini kaçırdık bari bu partide olalım mantığında hareket edenlerin olmaması veya en azından bir şekilde kontrol altında tutulması. Zira fırsatçılar hep olacaktır bildiğiniz üzere. Hepimiz için, en iyi olanın ve her şeyden önce insan ve insanlık olduğu fikrinin var olması dileğiyle. Teşekkürler.

  16.03.2020 09:28
 • KC

  Kerem Coşkun

  İzmir, Yönetici

  Hayalimdeki DEVA -Demokrasi ve Atılım Partisi Ülkemizin Hukuk Devleti olma yolunda partiye gönül vermiş tüm fertlerinin karşılıksız gece gündüz çaşlışması; Ülkemizdeki tüm işlemlerin hukuka uygun yapılmasını,İnsan haklarına saygılı, bu hak ve özgürlükleri koruyup güçlendiren, her alanda adil bir hukuk düzeni kurup bunu geliştirerek sürdüren, tüm vatandaşlarımızın ayrım olmaksızın hukuk güvenliğini sağlamak yolunda gösterilen çabalardan Genel Başkanımızın iyi niyetinden zerre kadar kuşkum yoktur.Bende hukuk kurallarına kendini bağlı sayan ve ülkemizin her alanda yargı denetimine açık olma yolunda örnek bir devlet yönetimi oluşturmaya and içmiş ve DEVA partisinin tüm programını benimsemiş ve gerçekleştirilmesi için çalışacağımı,Ülkemin bütün fertlerinin refah içinde yaşamasını sağlamak maksadıyla çalışacağımı beyan ederim.Başarılar diliyorum.

  16.03.2020 09:19
 • MK

  Mehmet Kotan

  İstanbul, Muhasebeci

  Her yeni parti umuttur, beklentidir, heyecandır. Deva'nın başta milletimize, mazlum tüm halkların içerisinde bulunduğu çaresizliğe, birlik ve beraberlik getirmesini temenni ederim. Bu güzel duygularla çıkılan yolda Rabbim muvafakiyetler nasip etsin. Türkiye dünyada çok farklı yeri olan, batı ve ABD için ne onsuz ne onunla, müslüman coğrafya için ise hep umut olan bir ülke. Aklın ve bilimin, rasyonel politikalarla birleştiği, mana köklerinden de ilham alan bir güçle bu farklılığı avantaja çevirip bugün gelişmiş batı standartlarını yakalamamak içten bile değil. Tüm kaynakların adilane bir şekilde dağıtıldığı, önceliği kendi ülke ve vatandaşı olan bir siyaset özlemi var ve bunu Sn. Ali Babacan'ın yapacağı konusunda inancımız tamdır. Şeffaf, hesap verebilir bir siyaset özleminin giderildiği bir parti olma yolunda ilk adımı atan Deva, ülke içi barış ve komşuları ile sorunsuz bir coğrafya inşa edebilir. İstişare mekanizması tam ve kayda değer çalışırsa tüm bunlar mümkün gözüküyor. Gelişen dünya ülkelerinden hiç bir eksiğimiz yok, tam tersine fazlamız var, coğrafi, iş potansiyeli ve endüstriyel. Tarım öncelikli olmalı, tüm dünya tarıma dönüyor. Toprak el üstünde tutulmalı, teşvikler nakti değil, emtiva ve ayni olmalıdır. Toprak reformu ile ülke gençlerinin toprağa yönlendirilmesi sağlandığında işte o vakit Türkiye'nin şahlanışı ve kalkınması kaçınılmaz olacaktır. Müreffeh bir toplum için Deva hayırlı uğurlu olsun inşaallah...

  16.03.2020 09:15
 • MY

  Mustafa Eren Yıldız

  Antalya, Öğrenci

  İlk önce partimizin vatana ve millete “Deva” getirmesini temenni ediyorum Allah çıktığınız bu yolda millete hizmet yolunda muvaffak etsin inşallah diyorum benim bir genç olarak önerilerim olacak şu yönde ki -günün koşullarına göre güncellenerek,kapanan köy enstitülerinin yeniden açılması -her sektörde özellikle tarım ve ilaç vb sektörlerde tamamen yerli ve milli olunması -Anadolu’muz ve Doğu Anadolu’muz Başta olmak üzere tarım yeniden kalkındırılarak ve bu bölgelerimizde yeni iş sahaları açarak büyük şehirlerimizdeki vatandaşlarımızın memleketlerine dönmelerini sağlayarak (tabiki dönmek isteyen vatandaşlarımızın) büyük şehirlerimizdeki insan yükünü (Özellikle İstanbulumuz için ) azaltmak ve bu şekilde iş gücü yükünü eşit bir biçimde sağlamak gibi daha nice hatırlayamadığım önerilerimi sizlere sunmak istedim tekrardan allah yardımcımız olsun 😊

  16.03.2020 02:01
 • B

  Barış Şahin

  Ankara, Öğrenci

  Öncelikli olarak ülkemize DEVA Partisi hayırlı ve uğurlu olsun. Ali Babacan ve ekibine teşekkür ederim. Ülkemiz karanlık ve sonu gözükmeyen bir tünele girdi, sadece ön taraf da olanlar aydınlık ışıktan yararlanabiliyorlar. Adalet çöktü, adam kayırma ve torpil arttı, işsizlik büyüdü, eğitimin bir anlamı ve amacı kalmadı, barış bozuldu gereksiz savaşlar ve ne yazık ki yanlış dış ve iç politika olduğu için şehitlerimiz geliyor, dinimizin gereğini yerine getiremeyen hareketler meydana geldi, her gün düşünmek den psikolojik ve bedenen çöküntü yaşadı insanlarımız, benim gibi gençlerimiz geleceğini, umudunu artık farklı ülkelerde arıyorlar, oraya nasıl giderim sorusuna cevap bulmak için her gün araştırıyorlar, insanlarımız / vatandaşlarımız artık sadece ölmemek için yaşamaya başlamıştır, vatandaşlarımız dertlerinden dolayı yaşamına son vermektedir, ekonomi çökmüş durumdadır, devlet büyükleri ve devlet kurumları görevlerini yapamaz hale gelmiş ve getirilmiştir, özgürlüklerin kısıtlandığı, her gün insanlar beni içeri atarlarsa, ben konuşmayayım demeye başlamış bunun sonucunda insanlarımız her gün kapısında polisi bekler hale gelmiştir. Ülkemizin kurucusu, kurtarıcısı ve bizi biz yapan M. Kemal Atatürk'e hakaret edecek kadar ülkemiz ne yazık ki değişmiştir. Ve bunlardan daha fazlası... Bunun için gençleri ve merkeziyetçi ve liberal bir yaklaşımı benimsediği için DEVA Partisine oy vereceğim, üye olacağım ve zamanı geldiği zaman çalışmalarına destek olacağım. Geleceğimi yeniden inşa etmek için elimden geleni yapacağım, ülkemizi yeniden çağdaş medeniyetler seviyesine yükseltmek için durman ileri gideceğim. Tüm herkese iyi çalışmalar dilerim. Geleceğimizin yeniden inşası için hep beraber birlikte çalışma vaktidir. Artık uyanalım, geleceğimizi daha fazla heba etmeyelim. Ali Babacan Bey'in dediği gibi 'Allah doğrunun yardımcısıdır.' mottosu ile hareket edeceğiz. Yorumumu okuduğunuz için teşekkür ederim. Tüm hepinize umut dolu, başarılı günler diliyorum.

  16.03.2020 01:54
 • RK

  Rasim Kırveli

  Kocaeli, Mühendis

  Ülkemizde siyasi partilerde en çok dikkat edilmesi gereken konuların başında liyakat gelmektedir. Liyakatli olan kişilerin vizyonu ve misyonu geniştir. Bu bağlamda hem ülke siyasetine hemde muhalefetine faydalı olmaktadır. Bizler siyasette ötekileştirmeden saygı ve sevgi çerçevesinde yol almalıyız. Ülkeye hizmet yolunda ortak faydalı görüşlere yer vermeliyiz. Kavga küslükler ülke geleceğimiz açısından hiçbir fayda sağlamaz. Global dünya da en önemli güç bilgidir. Bilgi=üretmektir. Üretmek te ihracatın anahtarıdır. Bir ülke refah seviyesine ekonomik özgürlüğünü elde ettiğinde ulaşabilmektedir. Herşeyin temeli sevgidir. Karşılıklı sevgi ile vatanımız için çözemeyeceğimiz konu yoktur. Siyasette bir diğer konu da yapılan çalışmaların sonuç odaklı olmasıdır. Hedefine varamayan gemi, karaya oturur, yada alabora olur. Sonuç olarak demokratik bir toplumda başarı kaçınılmazdır.

  16.03.2020 00:30
 • A

  Ahmet Örnek

  Ankara, Danışman

  Deva Partisini kutluyorum. Böyle bir dönemde ülkemizde parti kurmanın büyük bir cesaret gerektirdiğini birçok gibi ben de biliyorum. İlk dönemde zorluklarla karşılaşabilirsiniz. Ama lütfen umudunuzu yitirmeyin. Bugünler de geçecek, ülkemiz daha huzurlu, daha mutlu bir dönemi de yaşayacaktır. Programınızda dile getirdiğiniz temel ilkeleri hiçbir zaman unutmamanızı, hukukun üstünlüğüne inanarak, özgürlükçü demokrasinin ülkemizde yeşermesi için sabırla çalışmaya devam etmenizi diliyorum. Biz bu yolda devam ettiğiniz sürece hep yanınızda olacağız. Her şey gönlünüzce olsun.

  15.03.2020 23:45
 • M

  Muhammed İlmin

  Şanlıurfa, Öğrenci

  Heyecanlı bir şekilde beklediğimiz oluşum sonunda şekillendi. Siyasete yeni bir inovasyon getirecek olan bu oluşum bir kişiye veya gruba değil 83 milyona hizmet edecektir. Hizmet sözcüğünün artık sözde kalmayacağı bir oluşuma şahitlik edebiliriz. Eğitimden ekonomiye ticaretten sağlığa her sektörün beklediği DEVADIR. TÜM TÜRKİYE’Yİ KAPSAYACAK BU OLUŞUMUN SİYASETE YENİ SOLUK GETİRECEKLERİ BİR AŞİKARDIR.

  15.03.2020 22:06
 • MP

  Murat Polat

  İstanbul, Öğrenci

  Size samimiyetten abi diye hitap etmek istedim! Ali abim partin vatana millete hayırlı olsun. Ben bu ülkenin bir genci olarak senin siyasi kimliğinden önce nasıl vasıflı vizyonlu bir insan olduğunu biliyorum. İnsallah herşey hayırlı olur. Eğitim,GSS dış politika,iç siyaset,ekonomi,özgürlük,adalet.hukukun üstünlüğü...birden aklıma gelen sorunlardan yüzlerce birileri . Deva Partisi umarım deva olur :)

  15.03.2020 21:57
 • SA

  Serhat Ayan

  Şırnak, Özel Sektör Çalışanı

  Sayın değerli başkanım Öncelikle hayırlı uğurlu olsun .Bu atmış olduğunuz değerli atılımda yanlız değilsiniz bizde sizinle yürüyor ve destekliyoruz .Daha önce hiç bir siyasi partide bulunmadım açıkçası insanı tatmin edecek bir siyasi oluşum yoktu .Günlük siyaset ,kısa vadeli projeler, ekonomik anlamda iyileştirici olmayan adımlar ,bilimi yeterince önemsememe ,siyaset dillini tam olarak ayriştırıcı bir üslupla halklar arasında ayriştırıcı bir takım söylemlerde bulunma vs. Gibi durumlardan dolayı Türkiye siyasetine uzak kaldım .Ama sizin sahneye çıkışınızla Türkiye siyasetine Türkiye halklarında bir umut olarak doğmuş oldunuz ve oluşturduğunuz kadrolarla daha da halkta bir özgüvenle ve destekleme işiği daha da büyümüş oldu .18 yıldır bu mevcut iktidar her seçimde bir sürü süreklilik arz edecem diye ortaya atmış oldukları hiç bir seçim vaadini yerine getirmiş değil .Sadece günlük siyasetini yapmaktan Başka bir şey yapamadı .Ekonomik ,siyasi ,diş politika işsizlik ,eğitim ,ulaşım hayat standartlarının hergün altına düşüyoruz .Evet öyle bir korku politikası geliştirdiler ki artık bir tweet atmakta korkuyor oldu insanlar ,fikir özgürlüğü yerlerde sürünmeye başlandı .Ama artık deva iktidarında herkes özgür bir şekilde tweet atacak😊Artık emin ellerde olduğumuzdan emin olacağız tabi 18 yillik Akp enkazını kaldırmakta. Kolay olmayacak ama hep beraber bu enkazı el birliği ile kaldıracağız ,ben,sen ,o ,biz ,bizler deva çatısı altında birleşip bu ülke çaresiz değildir deyip sokak sokak ,mahalle mahalle ,köy köy ,ilçe ilçe ,şehir şehir devayı anlatacağız .Tekrar bu atmiş olduğunuz adımda Allah yar ve yardımcınız olsun deva ike dertler bir nebze olsa bile dinecek saygılar #şirnaktan selam ve duaile 🙏

  15.03.2020 21:43
 • CA

  Coşkun Alkan

  İstanbul, Muhasebeci

  Ülkemizde en önemli sorunlar adil yargılanma ve adelet, eğitim ve ekonomi toplumun eğitimli ve adil toplum olduktan sonra ekonomik sorunlar daha az yaşanmasına ve bilgili ve deneyimli toplumla katma değeri yüksel hizmet ve mal üretimi mümkündür, bu bağlamda öncelik eğitim ve insan yetiştirmek olmalıdır, bunun dışında mevcut olan yargılamalar yetersiz ve adil olamadığından toplumun huzur içinde yaşayamamaktadır

  15.03.2020 21:31
 • SY

  Soner Yaz

  İstanbul, İşletmeci

  Uzun zaman oldu tv izlemiyorum haberleride dizileride. eskiden ne güzel siyasetciler tvlere çıkar tartısırlardı. halk kime güveniyorsa onlara oyunu verirdi. şimdi ise tamamen sürü gibi olduk sorgulamayan bir toplum olduk. tepki vermeyen yaşayan ölüler olduk. dünyadan bir haber kendi sıkıntılarımızla ugrasır olduk. ne kadar zengin bir ülkeydik. kültürümüz insana bakış acımız hep yardım severdi. şimdi ise. kendimizi kurtarmaya calısıyoruz. ne yaparsak yapalım olmuyor. Deva partisi bir umut olacak. genç bir ekip gençlerin ihtiyaçlarını anlayan bir ekip dinleyen halkın içinde olan bir parti iyiki kuruldu iyi varsınız. YANLIZ DEGİLSİNİZ BENDE SİZİN YANINIZDAYIM. BAŞARILAR DİLİYORUM.

  15.03.2020 21:30
 • D

  Şevki Dinç

  Kastamonu, İşçi

  Başkanım yeni partimiz vatana millete hayırlı olsun Allah utandırmasın...

  15.03.2020 20:34
 • EM

  Emre Hidayet Mert

  Çorum, İş İnsanı

  Bizler Anadolu çocukları olarak memleket davasında Sağcı-Solcu, Alevi-Sünni, Türk-Kürt, Laz-Çerkez demeden herkesi kardeşçe sevdik ve seveceğiz. Bizim fıtratımızda hain olmayan herkes bizim kardeşimizdir. Çünkü biz Anadolu çocuklarıyız. Hayallerimiz vardı. Hepimizin neydi o hayalleri; devletin ve milletin bölünmez bütünlüğünü koruyarak ecdadımızın bize emanet ettiği bu kutsal topraklar üzerinde doğulusu, batılısı, kuzeylisi, güneylisi hepimiz ezanımızla, bayrağımızla özgür bir şekilde yaşamayı sağlamaktır.

  15.03.2020 20:20
 • A

  Önder Akar

  Gaziantep, Muhasebeci

  Geçen gün dünya hukuk endeksi açıklandı. Listeyi şöyle bir incelediğimiz de listedeki son 10 ülke dünyanın en despotik, en fakir ülkeleri uluşturuyor. Listenin ilk 10 listesinde ise dünyanın en zengin en demokratik ülkeleri bulunuyor. 2+2=4 derecesinde anlıyoruz ki bir ülkede hukuk varsa refah ve zenginlik vardır ve hukuk yolda fakirlik ve despolite vardır. Dünya göç endeksine baktığımız zaman da son 10 ülkedeki insanlar ilk 10 daki ülkelere göç etmek için canlarını hiçe sayıp yıllara düşüyor. Sizden beklentimiz bu ülkeye hukuk sistemini geri getirin diğer Herşey peşinden gelir zaten. Tek dileğimiz hukuk hukul hukuk

  15.03.2020 19:35
 • HA

  Hasan Akyasan

  Trabzon, İş İnsanı

  Her parti ülkemiz adına yeni bir umut ışığı olarak doğuyor. Öncelikle DEVA PARTİSİ Ülkemize milletimize ve islam alemine hayırlar getirsin. Genel başkan sayım Ali BABACAN bundan önceki siyasi hayatında olduğu gibi bundan sonrada ülkemiz adına hayırlı işler yapacağına inanıyoruz. Alışılmış siyasi partilerden ziyade ülke çıkar ve menfaatlerine fayda sağlayan işlere destek olmak ve yanlış gördüğü işleri korkmadan çekinmeden söyleyen bir anlayışla yola çıkmaları ülkemize ve DEVA PARTİSİNE Kazanımlar sağlayacağını umuyor ve umut ediyorum. Parti içinde temsilde adalet noktasındaki olumlu yaklaşım umarım kişi başı gelir düzeyinde de göz önüne alınır ve öncelikler bu minvalde hareket edilir. Ülkemizde yeni bir siyasi anlayışa hiç olmadığı kadar ihtiyaç vardır. Iktidar olmak güçlü ve mantıklı işler yapan bir muhalefet partisi olmaktan geçer temennim odurki bundan önceki muhalif partiler gibi körü körüne ve ideolojilerine köle olmuş bir düşünceyle hareket edilmez. Yoksa parti kurmanın ötesine geçemeyen fikir yapısı belirlenmemiş bir sonuç elde kalan tek varlık olur. Ali BABACANA inanıyor ve tüm ekibine başarılar diliyorum..

  15.03.2020 19:27
 • HG

  Hasan Güyıldar

  Batman, Yönetici

  Ülkenin her yerinde kenetlendik. Tek vücut olduk, tek istediğimiz, bir orman gibi kardeşçesine yaşamak. Bu memleket bizim, işte bu yüzden tüm dertlere DEVA olmak için yola çıktık. #HerseyGuzelOlacak

  15.03.2020 19:15
 • EG

  Erhan Genç

  İstanbul, Muhasebeci

  Sayın başkanım, Partimiz hayırlı uğurlu olsun. İyi bir ekonomist olduğunuzu biliyoruz. Ülkemizde fındık en önemli gelir kaynağı. Hem çiftçilerin hem de devletimizin fındıktan yana yüzünü güldüreceğinize inanıyoruz. Ayrıca yeni fabrikalar yapımı ve işsizliğin bitmesini sağlayacağınıza da inanıyoruz. Yolunuz açık olsun. Saygılar.

  15.03.2020 18:39
 • RE

  Raşid Erol

  İstanbul, Bankacı

  Merhaba, öncelikle DEVA partisinin tüm kanallarda gerçek bir deva olmasını diliyorum. Güzel yurdumun temel sorunlarının ekonomi,eğitim ve bilinçsizlik olarak görüyorum. Toplumumuz sorgulamıyor. Bize sunulan veriler doğruluğu yansıtmıyor. Önceliklerimiz hukuka,ekonomiye,bilime olan güveni tekrar sağlamak ve bunun izinde atılım gerçekleştirerek istikrarı sağlamak. Bu sorunlara DEVA olacağınızı biliyor ve inanıyoruz. İstanbul Üsküdar'da ikamet ediyorum ve teşkilatlanma sürecinizde aktif yer alarak sizlere destek olmak istiyorum. Sosyoloji mezunu bir genç olarak toplumun her kanadında yaşanılan sorunu çözmek elimizden gelen her derde DEVA olmak isteriz. Sağlıcakla kalın.

  15.03.2020 14:38
 • AC

  Aydıncan Coşkun

  Kayseri, Mühendis

  Öyle bir lider gördümki hatta yapmaktan korkan yapacağı hataları ben yaptıysam doğrudur diye ört pas etmeyen,fikirlere açık ,memleketin geleceğini tek bir makamla görmeyip tüm vatandaşlarla sorun çözümüne gidilebileceğini gösteren ,dünya ya entegre,önce millet diyen, önce gelecek millet mutluluğu diyen,yolun açık olsun güzel abimiz ,liderimiz ALİ BABACAN

  15.03.2020 14:22
 • MY

  Murat Yamaç

  Bitlis, Esnaf

  yeni kurulan partinin ülkemiz için milletimiz için hayırlı olmasını temenni ederim her partinin bir sloganı olduğu gibi bizimde sloganımız ''BABACANDIR'' diyerek ülkemizin daha iyi yerlere gelmesi için ayırım yapmadan herkesimle birlikte el ele vererek tek amac güzel ülkemizi daha da güzel olması teknoloji ekonomi olarak en üst seviyede olması için hep birlikte el ele verelim başarılar diliyorum

  15.03.2020 11:35
 • TS

  Tarık Söyler

  Aksaray, Esnaf

  DEVA partisinin ülkemizin ve milletimizin geleceği için hayırlı olmasını diliyorum. Bir vatandaş olarak sizlerden beklentim: 1-Ahlaki ve bilimsel eğitime önem verilmesi 2-Adalet ve özgürlük 3-Rüşvet, israf, yolsuzluk ve adam kayırmanın önlenmesi 4-Katma değeri yüksek üretim, istihdam ve ekonominin rayına oturması.

  15.03.2020 04:13
 • EU

  Emre Umarlar

  İzmir, Avukat

  Bir hukuk temsilcisi olarak, öncelikli olarak hak ve adalete ilişkin değerler üzerinden bir görüş bildireceğim. Yargı; yasama ve yürütme gibi bu devletin bağımsız ve üstün bir erkidir. Yargıya yapılabilecek her türlü müdahale, ilk başta devletin otoritesini artırıyor gibi gözükmekte ise de uzun vadede tam tersi şekilde devlet otoritesini zayıflatarak, idari kontrolün kaybedilmesine sebebiyet vermektedir. Bu sebepledir ki, Türkiye Cumhuriyeti devletimiz kuruluşunda, üstünlük açısından, yargıyı yasama ve yürütmeden ayırmamış, idarenin bir organı gibi görmemiştir. Son dönemde ise yargı mensuplarında bu hususta ciddi özgüvensizlik hakimdir. Bu özgüvensizlik, mahkeme kararlarına da olumsuz anlamda tesir etmektedir. Bu durum esasında HSK'nın mevcut yapısından kaynaklanmaktadır. Mevcut yasal düzenlemelere göre, HSK'nın başkanı adalet bakanıdır, yardımcısı onun müsteşarıdır. Bu şekilde bir düzenleme varlığını sürdürdüğü müddetçe gerek hakimler, gerekse savcılar; yasama ve yürütmenin bir organı olarak kendilerini konumlandıracaklar; bağımsız, adalete ve hukuka uygun bir vicdani kanaat tesis edemeyeceklerdir. Arz ettiğim husus, haklarının korunamadığı endişesiyle vatandaşta da devletine karşı bir güvensizlik duygusuna sebebiyet vermekte ve bu suretle toplum yapısını da zedelemektedir. 1982 darbe anayasası ile bozulan, son dönemdeki değişikliklerle iyileştirilmesi gerekirken daha da siyasi etkiye açık hale getirilen HSK, ivedilikle olması gerektiği gibi bağımsız ve yalnızca hukukun üstünlüğünü gözeten yapısına kavuşturulmalıdır. Hukukun üstünlüğü devletin bölünmez bütünlüğü için temel yapı taşıdır. Hukuk alanında yapılacak her iyileştirici reform; toplumsal refahı, ekonomiyi ve devlet düzenini sağlamlaştırıcı, yükseltici etkiler doğuracağından, öncelikli emek yatırımı hukuk alanında tesis edilmelidir kanaatindeyim.

  15.03.2020 04:12
 • C

  Cengiz Özer

  Giresun, Ekonomist

  Bu partiden umutluyum ama umarım particilik oynamak için GİRESUN da teşkilatlanma yapılmaz..! Yıllar sonra memleketime geldiğimde gördüğüm hiç bir şey yapılmamış fındık üreticisi olarak kaderine terk edilen bir il olarak gördüm. İşsizlik hat saffa da çünkü var olan fabrikaları ( Seka vs. ) kapatılmış üzerine toki evleri yapılmış. Daha anlatılacak çok şey var ama uzun lafın kısası ilk önce Giresun da belediyenin 5 yıl içinde alınması gerek. Belediye iktisadi teşebbüsleri ile işsizlik sorununun çözülmesi ve meslek kazandırma kursları açarak gençlerimizin geleceklerini kurtarmak için topyekün mücadele şarttır. Ve park bahçe yapan saçma sapan belediyecilik anlayışının yıkılması gerekir..!

  15.03.2020 03:06
 • YS

  Yavuz Sakallı

  Antalya, İş İnsanı

  Ulke insani icin yeni partinin hayirli olmasini diliyorum hayatimda hic bir partiye inanmadim ama sayin babacana inaniyorum fakat isiniz cok cok calisilmasi lazim ben kendi adima artik ne gerekiyorsa yapacagim uye olmaya calistim beceremedim en yakin zamanda uye olacagim allahim holunuzu acik etsin bizi bu dertten kurtarirsiniz insallah

  15.03.2020 00:02
 • AY

  Ahmet Yıldırım

  Kayseri, Yönetici

  Sayın Babacan ve Yol arkadaşları ile ilgili yapılan tüm eleştirilere bir şekilde hak verebilirim, ama birlikte 10 yıldan fazla çalıştığı Ak partililerin yapacağı hiç bir eleştiriyi kesinlikle kabul etmem mümkün değildir, neden diye soracak olursanız, herkesin bildiği bir atasözümüz var "bir kişiyi tanımak istiyorsanız ya birlikte ticaret yapın ya da beraber yolculuğa çıkın" diye, demek istediğim bir kişiyi tanımak için bukadar kısa bir süre yeterli iken, Ak partililerin sayın Babacan'ı ağza alınmayacak şeyler ile itham etmeleri kesinlikle Babacan ve arkadaşlarına en ufak bir zarar vermeyeceği gibi insanların tam tersine "madem böyle bir durum vardı nasıl oldu da 20 yıl boyunca bunları fark edemediniz bu kadar mı basiretsiz bukadar mı insanları tanımaktan acizsiniz" demelerine neden olacağını düşünüyorum. Ayrıca Deva partisinin ülkemizin normalleşmesi adına ilk günden itibaren an itibariyle bir muhalefet partisi olarak mevcut ana muhalefet partisinin yapmış olduğu binlerce hatayı tekrarlamadan doğru bir iş yapıyorsa iktidarı desteklenmesini, yanlış yaparsa da karşısında sağlam bir şekilde durmasını ümit ediyorum. Umarım Deva partisi ülkemizin uluslararası arenada kaybettiği itibarın tekrar kazanılmasında fayda sağlar.

  14.03.2020 23:59
 • KA

  Kenan Akdenız

  İstanbul, Mühendis

  Ülkenin temel meselelerinin görülmemesi için ‘merkezden’çok ciddi bir perdelemenin olduğunu uzunca bir zamandır görebiliyoruz.özelikle ‘bölünme’ kavramı üzerinden adalet,eşitlik,hak,hukuk gibi evrensel değerlerin tamamından ciddi manada uzaklaşıldığı ortadadır.Ülkenin sosyal ve ekonomik kalkınmasının yolu demokrasiye bağlılıktan temel hak ve özgürlüklerin sonuna kadar kullanılmasından geçmektedir.Yapısal problemlerimizle yüzleşemediğimiz müddetçe mesafe kat etmemizin mümkünatı yoktur..

  14.03.2020 23:32
 • KH

  Kenan Hancı

  İstanbul, İş İnsanı

  Ülkemizin siyasetine ve siyasetin en önemli argümanı olan ekonomiye canlılık getireceğine inandığımız partimizin kuruluşunun tüm halkımız İçin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Geçmişten bugüne kadar gelen veya giden tüm iktidarların belirleyici unsuru olan ekonomi ülkemizde son dönemde halk nezdinde çok büyük sıkıntıdır. Deva partisi önceliğini ekonomi olarak belirlediği müddetçe ekonomik sorunlarla artık başedemeyen halkımızdan gerekli desteği alacağına inancım tamdır.

  14.03.2020 23:23
 • A

  Adem Öztürk

  İzmir, Esnaf

  Öncelikle partimiz tüm yurdumuza hayırlı olsun ülkemizin bu karanlık günlerden kurtulup aydınlık bir geleceğe yönelik doğru gitmesini temenni ediyorum sayın ALİ babacan beyefendi yıllardır yakından takip ettiğim takdirle karşılıyorum ülkemizin ekonomik ve dış politika ile ilgili sorunları malumunuz olduğu üzere bitik ve bitap haldedir artık yeni bir yüz yeni bir siyasi politika ve anlayışı gerekmektedir bu nedenle herşeyden önce bir vatandaş olarak elimden geleni yapacağınıza canı gönülden inanıyorum ve başarılarınızın devamını diliyorum Allah yar ve yardımcınız olsun

  14.03.2020 23:10
 • AO

  Ali Ozduran

  Tekirdağ, Mühendis

  Yatırımların ve teşebbüs gücünün önündeki en büyük engel maliyet unsurudur. Planlı kalkınma ile bir konu dikkate alınmamıştır 2000 yıllardan önce sanayici küçük sanayici bir tarla alıp fabrikasını yapabiliyordu. Daha sonra Tarım arazilerinin korunması ve Organize sanayi sitelerinin kurulması ile sanayi arazilerin fiyatı en az elli kat artmıştır buda yatırımların önünü tıkamıştır. Türkiye'nin ekonomisini omuzlayan İstanbul Bursa İzmir Sakarya Tekirdağ gibi illerde uygun fiyata uygun arazi bulmak imkansız hale gelmiştir.Aynı şekilde imarlı konut alanlarında minimum arsa payı %50 nin üzerindedir. Bütün bunlar sanayileşmenin konut edinmenin maliyetini yükseltmiş gelişim ranta kurban edilmiştir. Arazi toplulaştırılması ve tarım arazilerinin bölünmesini engelleyen kanun eksik yetersiz ve köylünün mülk sahibinin elini kolunu bağlamış alım satım işleri durmuştur. Basit bir ortaklık kanunu ile çözülebilecek bir mesele iken ya toprağının tamamını sat yada hiç satma kanununa dönüşmüştür.Bu da köylüyü toprak sahibini mağdur etmiştir. Bu parti en uygun fiyata 30 yıl vadeli sanayi ve küçük sanayi arsaları üretecek olursa köylünün toprağını rahatça alıp satacağı basit ortaklık yapısı yasasını çıkarırsa inanın iktidar olur. Toplumda devlette ve özel şirketlerde rüşvetin önü mutlaka kesilmelidir. Para mutlaka elektronik olmalı toplumsal dürüstlük ve insanların hak ve hukuku güvence altına alınmalıdır. Rant alanlarının önü kesilmeli çalışan üretenin kazanması sağlanmalıdır. Bütün yatırımların önündeki her türlü karmaşık bürokrasi basitleş melidir.. iktidarı kuşatan dar bir çıkar çevresi yerine toplumun her kesimini kucaklayacak geniş katılımcı bir yönetim benimsenmelidir. Devletin her kurumunda bürokrat ve müteahhit iç içe geçmiş bir menfaat ilişkisi vardır devleti yönetenler bunu görmezden gelmekte ve göz yummaktadır.Devlet istihdam kapısı olmaktan çıkarılmalı gelir vergisi denilen kazanandan çok vergi alan sistem yerine ciro üzerinden vergi alma yöntemi seçilmelidir.

  14.03.2020 22:02
 • Z

  Zahit Özgiden

  İstanbul, Serbest Meslek

  Gayretlerimiz vatana, millete bütün insanlığa hayırlı uğurlu olsun Geçmişteki tecrübelerimizi en verimli şekilde kullanarak günümüze vede geleceğimize ışık tutacağız Gayretlerimizin her iki cihanda muaffakate ulaşmasını Yüce Allahtan dilerim

  14.03.2020 21:21
 • AA

  Aşkın Ayvaz

  İstanbul, Mimar

  Partimiz vatana millete hayırlı ugurlu olsun.Ülkenin içinde bulunduğu durum ne kadar aksi anlatılsada bizlerinde sizlerinde farkınızda.Özellikle iş hayatımda kurumların şahıs elinde tekelleşmesi gibi vahim bir çok olayla karşılaşıyor ülkem adına utanç duyuyorum.Her ekonomistin ve sizinde savunduğunuz gibi yapısal reform eşittir Yükselen ekonomi yükselen yargı vs bir çok parametrenin iyi anlamda yükseldiği yadsınamaz kısa sürelide olsa ülkemizde buna şahit olduk.Devletinin organlarına güveni kalmayan çok büyük bir halk kitlesi mevcut umarım devletin başına geçtiğinizde kurumlarınızla bu güveni tazeler mutlu bir toplum yaratırsınız yada yaratırız.Bu sadece bir partiyle olacak iş değil halkında bu yönde bilinçlenmesi elzem.Davası topluma deva olanlara selam olsun.Saygı ve Sevgilerimle

  14.03.2020 20:51
 • M

  Mustafa İşgören

  Bilecik, Serbest Meslek

  ÜLKENİN DERTLERİNE DEVA OLMAYA GELİYORUZ , EKONOMİ ALANINDA HASTALANAN SİSTEME DEVA OLMAYA GELİYORUZ PARTİMİZ HAYIRLI UĞURLU OLSUN YOLUMUZ AÇIK OLSUN

  14.03.2020 20:46
 • K

  İsa Keskiner

  Van, Kamu Çalışanı

  Ulkemiz adina hayirli, vatandaslarimiza DEVA olmasini dilerim. Guzel ulkemde rusvet, iltimas,liyakat ehli olmayanlarin devlet idaresinde bulundugu ekonominin gunden gune cikmaza girdigi kamu tasarruflarinin belli bir zumrenin sahsi hesaplarina aktarildigi devletin resmen soyuldugu boyle bir donemde halkin bir arayis icindeyken ve dunyaca kabul gormus bir ekonomist tarafindan kurulmasi ayni zamanda süflü islere bulasmayan Ali babacan liderligindeki bu parti insallah birlestirici bir dille muvaffak olacaktir...

  14.03.2020 20:04
 • EK

  Ethem Kutay

  Diyarbakır, Özel Sektör Çalışanı

  Demokrasilerin vazgeçilmezi olan siyasi partilerden ilk kez belirttiği ilkelerle benimsediğim değerlerin örtüştüğünü gördüm. Ayrıştırma, adam kayırmaca ve korku yayarak topluma hükmedeceğine inanan yönetimlerin etkisi eninde sonunda bitecektir. DEVA partisine en fazla oy veren kesimin de gençler olacağına inanıyorum çünkü artık gençlerin gelecek kaygılarından dolayı kaybedecek bir şeyleri de kalmadı. Atatürk'ün benimsediği ''milletinin mutluluğu, birlik ve beraberliği için çalışmak, bu kutsal vatanı daha güzel, daha bayındır hale getirmek'' anlayışından ayrılmamak dileğiyle. Ülkemize hayırlı olsun.

  14.03.2020 19:36
 • YT

  Yunus Tekeş

  Diyarbakır, İşçi

  Deva partisinin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Ülkemiz için yeni bir ses yeni bir nefes olacağını inanıyorum ülke olarak son zamanlarda birçok konuda sıkıntılar yaşıyoruz başta adalet, ekonomi,insan hak ve özgürlükleri konuları olmak üzere geliştirilecek yeni söylemler ve politikalarla daha özgürlükçü ve müreffeh bir ülke olmak adına Deva partisine büyük bir görev düşmekte Bu kapsamda elini taşın altına koyup göreve soyunan bütün katılımcıların Allah yar ve yardımcısı olsun.

  14.03.2020 18:57
 • HS

  Hakan Soycan

  İstanbul, İş İnsanı

  Türk milletine ve siyasi hayatına güçlü bir umut olmanızı yürekten isterim.Her zaman ve her şartta başarılı olmanızı ve mücadele etmenizi arzularım.

  14.03.2020 18:55
 • ZA

  Zeynettin Aydoğan

  Mardin, İş İnsanı

  Deva partisinin ülkemizin birliğine,beraberliğine deva olması yurttaşların sıkıntılarına katılımcı demokrasi ile deva olacağına can’ı gönülden inanıyorum.ülkemize hayırlı ve uğurlu olsun.bizde bu ülkeye deva olacak davada üzerimize düşeni yapmak istiyorum. sizinle birlikte güzel günlere

  14.03.2020 18:47
 • İbrahim Halil Şua

  İstanbul, Hukukçu

  Adil,barış içinde, refah ve huzurlu bir Türkiye için hep birlikte bir şeyler yapmalıyız. İŞ DAVALARININ SAYISININ ARTMASINA VE YARGILAMA SÜRECİNİN KISALTILMASINA YÖNELİK DÜŞÜNCELERİMİZ Yargı etkinliği ve verimliliğinin artırılmasına yönelik özellikle İş Mahkemelerinde görülen dava dosya sayısının her geçen gün artması ve yargılama sürecinin kısaltılması hususunda İş Mahkemelerinde görülen davaların karara bağlanma ve kesinleşme süreçlerinin ortalama 2 ila 4 yıl arasında olması nedeniyle Anayasa Mahkemesine bireysel başvuru kapsamında manevi tazminat talebi adı altında devlete karşı açılacak sayısız davaların önüne geçmek üzere Yargıtay üyeleri ve kürsü Hakimlerinden istekli olanların dahil edileceği bir çalıştayın 2020 yılı içerisinde ivedilikle gerçekleştirilmesi,

  14.03.2020 18:10
 • AG

  Ayfer Gürcan

  Eskişehir, Emlakçı

  SABIRSIZLIKLA BEKLEDİK AMA GEÇ OLSUN HAYIRLI OLSUN HERKESE .CİDDEN GÜZEL YURDUMUN VE VATANIMIN ARTIK KORKUSUZCA VE LİYAKATLA YÖNETİLME ZAMANI GELDİGİNE İNANIYORUM .BU İŞİDE EHLİNE VERMEK VE BİZİM DE KATKIMIZ OLACAKSA DESTEKLEMEK İSTERİM .İKİ ERKEK EVLADI OLAN BİR ANNEYİM ÇOCUKLARIMIZIN VE İLERİDE TORUNLARIMIZIN ADALETLİ BİR ÜLKEDE BÜYÜMESİNİ İSTERİM .DAHA ÖNCEDE SİZE YAZDIGIM GİBİ ADALET GERCEK ADALET OLURSA HER KONUDA EKONMİ .EGİTİM SAGLIK VB .BİR ÜLKE KALKINIR VE REFAHA ULASIR VE MUTLU İNSANLAR YASAR.SOKAKTA BAKTIGIM İNSANLARIN HEMEN HEPSİ MUTSUZ VE GELECEKLERİNDEN EMİN DEGİLLER.BU KAOS ORTAMININ BİTMESİ VE ALLAH KATINDA HİÇ BİRİMİZİN BİRBİRİNDEN ÜSTÜN OLMADIGI BİR GELECEK OLARAK HEPİMİZE DEVA OLURSUNUZ İNŞALLAH .

  14.03.2020 17:08
 • K

  İlhan Karasu

  İstanbul, İşletmeci

  Deva partisinin ülkemize hayırlı uğurlu olmasını yüce Allah'tan niyaz ediyorum.Yeni bir harekete ihtiyacımız vardı.Halk olarak bir arayış içindeydik.Böyle bir morale ülke olarak ihtiyacımız vardı.Başarılı olacağınızdan hiç şüphe duymuyorum.Allah yolunuzu açık etsin.

  14.03.2020 16:47
 • FK

  Faruk Kayatuzu

  İstanbul, İş İnsanı

  DEVA Partisi'nde olması gerekenlere istişare babından görüşlerimdir: - Allah'ın ve milletin rızası, tam gönüllülük, - Ehliyetli ve liyakatli olmak, - Adaleti her şeyin önünde ve üstünde tutmak, - İnsan merkezli olmak, her şey vatandaş için, - Tüm vatandaşlara eşit durmak, - Tüm ideolojilerden uzak durmak veya eşit mesafede durmak, - Herkesi olduğu gibi kabul etmek, - Mütevazilik, israftan kaçınma, - Sadece iş yapma, sorunlara çözümler bulma, - Her alanda tam özgürlük ortamı oluşturma, - Her inanca ve düşünceye eşit mesafede durmak, - Kesinlikle partizanlık yapmama, partiyi amaç değil araç kılma, - Asla koltuk peşinde olmamak - Halka patron değil hizmetkar olmak, DEVA Partisi devamız olsun, inşallah.

  14.03.2020 16:32
 • FK

  Faruk Kayatuzu

  İstanbul, İş İnsanı

  Mevcut bütün partiler arasında, vatanın ve milletin tek umudu olarak daha şimdiden en ön sırayı almış olan DEVA Partisi'nin öncelikleri sıralamasına istişare babından görüşlerimdir: 1- Adalet 2- Özgürlükler 3- Ekonomi - İşsizlik 4- Eğitim 5- Terörle Mücadele 5- Uluslararası İlişkiler 6- Deprem 7- Sanayi Üretimi, Tarım ve Hayvancılık 8- KHK Mağdurları 9- Toplumsal Barış 10- Kamu Yönetiminde: İnsan Merkezli, Eşitlik, Ehliyet, Liyakat DEVA Partisi'nin Allah yar ve yardımcısı olsun. Vatana ve millete DEVA olsun.

  14.03.2020 16:11
 • MT

  Mustafa Sait Tuğrul

  Konya, Esnaf

  EĞİTİM VE ADALETTEN ŞAŞMADAN ÜLKEMİZE KATKI SAĞLAMANIZ DİLEĞİMLE BAŞARILAR DİLİYORUM.(EĞİTİM DİYORUM ÖĞRETİM DEĞİL KESİNLİKLE,YANİ HER İLE ÜNİVERSİTE YAPMAK HER ÇOCUĞUN LİSE OKUMASI GİBİ ANLAŞILMASIN) SAYGILARIMLA ÇIKTIĞINIZ YOLDA RABBİM YARDIMCINIZ OLSUN..

  14.03.2020 16:01
 • D

  İbrahim Dede

  İzmir, Mühendis

  İlk defa bir siyasi parti üyeliği/gönüllülüğü yapıyorum. Temel hak ve özgürlüklerin insana yakışır şekilde uygulanması hususunda gereğini yapabileceğinize inanıyorum. Fakat benim için daha önemli olan bir konu da işsizlik. Liyakat bazlı bir devlet sistemi. Açık olacağım için bağışlayın AKP yada her kurulan parti 1 dönem çalışıyor, liyakat diyor güçlü Türkiye diyor ama ikinci seçim sonunda çalışmayı Bırakıp güçlü millet ve Türkiye olgusundan vazgeçiyor kişisel bir güç olma yoluna giriyor. İşte bu noktada siz bir umut ışığı olarak bizlere söz vermek zorundasınız. Herşeyden önce ve kıymetli olarak önce vatan ve millettir ve onu yönetenler sadece birer memurdur bilincini bir an olsun kaybetmemek durumunda olmalısınız. Olmalısınız ki size olan güven inanç hep taze kalsın. Ben işsiz bir mühendisim ve ülkeye yatırım yapmaktan korkan sanayiyi geliştirmeyen bir akılla yürüyen bu sistemden derhal çıkılması ve benim gibi geleceğe umut ümit olan gençliğin bu topraklarda refah, Özgür yaşanmasının önü açılmalı. Benim ilk ve en temel beklentim budur. Bununla beraber ben özünde cumhuriyetçi bir kişiliğim ve aklım erdiği tüm zamanda Atatürk imgesini timsalini bilirim. Saygıdeğer Atatürk ve arkadaşlarının kurduğu bu cumhuriyet bize sadece bir emanettir bizlerde bu düzeni daha iyileştirerek ve geliştirerek bir sonraki nesile daha güçlü aktarmakla mükellef kişileriz. Sevmeyen olabilir hiç bir itirazım olmaz ama saygı duymak zorunda ve onun koyduğu ilkelere tan bağımsızlık inancı içinde bağlı kalmak zorundayız. Bunu özenle belirtmek isterim. Ve bir şey daha var ki çok çok önemlidir. Biz uygar bin yıllarca yaşamış bir milletiz kendi hukukumuzu ve kendi yasalarımızı yapabilir ve yönetebiliriz. Geçmişte ihtiyaç oldu ama şuan biz kendi hukuk, ceza vb kanunlarımızı tüm bilirkişileri dahil ederek iştişare mantığı ile yenilemeliyiz. Eğitim reformu ŞART ve ve TARIM, TOPRAK reformu Şarttır. Bu ülkenin ileri gidebilmesi için çok çok önemlidir. Ehli insanlarla en kısa zamanda yapılmalıdır.

  14.03.2020 15:51
 • A

  Ömer Avcu

  Malatya, Diğer

  Öncelikle yeni kurulmuş bu parti dilerim ülkemiz için hayırlı olur ancak demokratik söylem ve tüzükteki açıklamalar maalesef yeterli olmuyor. Toplumun ilgisini ve heyacanını kazanmak mecburiyeti var. Bu yüzden daha çok konuşmalı ve dikkat çekici konular üzerinde durulması gerektiğine inanıyorum. Saygılar

  14.03.2020 15:38
 • LY

  Latif Yildiz

  Bolu, İş İnsanı

  Daha önce hiçbir beklentim olmadan gönüllü destek vermek istediğimi söylemiştim. Demokrasi, İnsan Hakları, Hukuk ve özgürlükler hepimizin geleceği için önemli, Deva partisi ülkemizin geleceği için hayırlı olsun.

  14.03.2020 14:51
 • FY

  Fethi Yaşar

  Ankara, Eğitmen

  TÜRKİYE'YE YENİ BİR UMUT OLMASINI DİLİYORUM. Deva partisinin lansman toplantısında anlatılan bazı noktalara değineceğim. 1. Kütüphanelerin yaygınlaştırılmasının tüzüğünüzde geçtiği üzere faydalı buluyorum. Fakat belediyelere devri konusunda sıkıntılar olduğunu düşünüyorum. belediyelerin partilerin istihdam kapısı olduğu için personellerin liyakatli olmadıklarını ders çalışma alanları olan kütüphanelerde eğitimi zayıf olan, eğitim alanında pedogojik formasyon olmayan personellerin faydadan çok zarar vereceğini düşünüyorum. 2. Tarımla alakalı. Ülke genelinde tarımda yerli ve organik üretimin yetersiz olduğu ve köylerin tamamına yakını boşaldığı ve son istatistiklere göre tarım işçi yaşı ortalamasının 55 gibi kişilerin artık emekli oldukları yaşa geldiği görülmektedir. Boşalan köylerin yeniden canlanması organik tarımın artırılması, şehirlerde sağlıksız yaşamdan insanların uzaklaşmasının gerekli olduğunu düşünüyorum. bu yüzden insanların köyde yaşamın destekleyici önlemlerin alınmasının hem organik tarım ve dolayısıyla sağlık açısından ülkemiz ve insanlığımız adına faydalı olacağını düşünmekteyim. 3. Stratejik ürünlerin Türkiye'de üretilmesinin desteklenmesi. Tahıl ürünleri Teknolojik ürünler silah sanayi

  14.03.2020 14:51
 • YK

  Yaşar Kara

  Giresun, Serbest Meslek

  DEVA partisi ... İnsan hak ve özgürlüklerinden, parti disiplininden, bireysel değil toplumsal faydadan, nezaket ve hoşgörüden ödün vermeden halkımızdan teveccüh göreceğine yürekten inanıyorum. Allah'ın izni ile DEVAsal bir güç olup halkımız için çalışacağız. Dava değil deva olmaya geliyoruz...

  14.03.2020 13:58
 • E

  İsmail Ersan

  Yalova, Gazeteci

  ADALET, HUKUK, EKONOMİ ALANINDA HASTALANAN SİSTEME DEVA OLMANIZI TEMENNİ EDİYORUM. FETÖ KONUSUNDA HAKSIZLIĞA UĞRAYAN GEREKSİZ VE ASILSIZ İTHAMLARLA FETÖCÜ İKAN EDİLEN VE İŞİNDEN EDİLEN İNSANLARA DEVA OLMANIZ ÇOK GEREK ARZ ETMEKTEDİR. ÜLKEDE BETONA DEĞİL İNSANA YATIRIM YAPILMALI İNŞAATLAR DEĞİL FABRİKALAR KURULMALIDIR. ÜLKE OLARAK EN ÖNEMLİ SORUNUMUZUN ADALET OLDUĞUNUN BİR KEZ DAHA ALTINI ÇİZEREK ADALETİN İKİ DUDAK ARASINA VE KİŞİSEL TATMİNLERE BIRAKILMAMASINI EVRENSEL HUKUKUN GÖSTERDİĞİ GİBİ BİR SİSTEME OTURTULMASI ELZEMDİR. SAYIN BABACAN BU YOLDA İNŞALLAH MUVAFFAK OLUR. DAHA YAŞANILIR BİR TÜRKİYE İÇİN HEP BERABER ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYMA ZAMANI GELMİŞTİR.

  14.03.2020 13:29
 • SY

  Selahattin Yaman

  Ankara, Teknik Eleman

  Yeni partimizin vatan a millet e hayırlı uğurlu olmasını dilerim . Önümüzdeki tüm süreçte sonuna kadar biz de varız

  14.03.2020 13:07
 • K

  Kerem Çırpıcı

  İstanbul, Mühendis

  Değerli İlgililer, Merhabalar, Umarım, inandığınız yol ve açtığınız örgüt ülkemize özgürlük, aydın, refah, sevgi ve saygı getirir. Tüm disiplin bazında çalışmalarınızı aslında merak ediyorum. Oluşturulacak çalıştaylarınız parti bazında değil de ülkemiz bazında olursa hizmet etmekten , aklımın yettiğince bilgilerimi sunmaktan memnuniyet duyarım. Tekrardan sizlere ve milletimize hayırlı olması ümidiyle, Saygılarımla,

  14.03.2020 12:20
 • ME

  Murat Erdal

  İstanbul, Yönetici

  Öncelikle Parti'nin vatana millete hayırlar getirmesini dilerim. Atatürk'ün ilke ve devrimlerini benimsemiş aynı zamanda tüm halklara,farkli türden siyasi görüşlere de saygı duyan biri olarak ülkenin bulunduğu bugünkü durumdan derin üzüntü duyuyorum. Hak,hukuk,Adalet ve ahlak kavramlarının olmadığı bir ülkede ne huzurun ne güvenliğin ne de eğitimin asla tesis edilemeyeceğini düşünüyorum. Umarım, inşallah bu siyasi hareket uyutulan toplumun uyanmasına aydınlatmasına vesile olur. Tekrar hayırlı olsun, Saygılarımla.

  14.03.2020 12:12
 • H

  Huseyin Çelıktekin

  Balıkesir, Diğer

  Hayırlı uğurlu olsun bu carpık duzenın duzelmesi dileğiyle...

  14.03.2020 12:09
 • AK

  Abdullah Kartal

  İstanbul, İş İnsanı

  Merhabalar Türkiye'nin değerli ve Türkiye'ye hizmet etmek isteyen bütün kardeşlerim. kısaca Deva partisini neden gerek olduğunu anlatmak isterim Deva partisi ismi gibi Türkiye'nin dertlerine Deva olacak bir parti oluşumudur çünkü ülkeler şeffaf olmak zorundadır eğer şeffaf olunmazsa o ülkelerde yolsuzluk olup yolsuzluklar da ahlaksızlığın en büyük sebebidir eğer bir ülkede yolsuzluk var o yolsuzluğu siyasiler hukuk yolu ile örtme çabasına girdikleri vakit topu toplumun en aşağıdan en yukarıya bütün ahlaki yapısı bozulacaktır. bu ahlaki Yapı bozulacağı içinde ülkede herkes suç işleme taraftarı olmaya başlayacaktır. Bunun önüne geçmek için de ilk başta eğitimden adalete kadar çok büyük bir yelpazede yapısal reformlar yapmalıyız eğer ki bu yapsa reformları yapmayıp mevcut sistemle ilerlemeye çalışırsak bile hiç bir faydası olmayacaktır çünkü reformlar ilkokuldan başlar. ülkeyi değiştirmek için herkes doktor olamaz herkes mühendis olamaz herkes öğretmen olamaz sözü ile toplumu kategorilere ayırmak yerine her bölgede çeşitli meslek liseleri kurarak o bölgeye o meslek liseleri ile alakalı fabrikalarda açtığımız zaman otomatikman işsizliği düşürmeye başlayacağız.gelelim yönetilmiş biçimimizi yönetim biçimimiz de aynen Amerika Birleşik devletleri'nde de bulunan bir başkanlık sistemi modeli olmalıdır parlemento güçlü parlamento başkanı denetleyebilir en şehir lerde ön seçimlerle belirlenmiş adayların yarışması sonucu belirlenen bir seçim sistemi olmalıdır yani milletvekilliği babadan oğula geçmemelidir. ben zenginim benim oğlum vekil olacak diye bir şey olmamalıdır. bu ülkeyi sadece toplumun %5 ini temsil eden zenginler yönetemez. zenginlerde olmalı fakat toplumun %90 95'i ne varan kesimini anlamak için o kesimden de sevilen sayılan insanlara yer vermek zorundayız. Ben de bu demokrasi şöleni olan partimizde gençlik kollarından başlayarak ülkemi yönetmeye ülkemi daha da refah seviyeye taşımak için adayım. Allah yar ve yardımcımız olsun. dertlerimize Deva olsun. Saygılarımla

  14.03.2020 11:33
 • BT

  Burhan Tarım

  Kocaeli, Esnaf

  öncelikle sayın genel başkanımız Ali Babacan ve yönetim de bulunan tüm gönüldaşlarımıza bize bu mutluluğu ve umudumuzu yeniden yeşerttikleri için teşekkür ederim.ülkemizde özelleştirilen kurumlar ve denetlenmeyip halkın sorunlarına çözüm bulamayan iletişim kanalları ulaşılamazlık inşaallah devapartimizin çabaları ve iktidara gelmesiyle son bulacak şeffaf ve ulaşılabilirlik halkla içiçe samimi olarak somut adımlar atıldıkça ülkemizin daha yaşanılabilir ve yaşatılabilir bir düzene kavuşacağına inancım tam sorunlarımız çok ve bunları düzeltmek için çok çalışmamız gerekecek açtığınız bu yolda gerek partimiz gerek bireysel olarak bu çalışma temposunu yüksek tutacağıma ve milletimizin güzel günlere kavuşmasında elimden geleni yapacağıma söz veririm yeterki çocuklarımıza umut dolu bir hayat bırakabilelim fedakarlık yapmadan zafer kazanılamaz

  14.03.2020 11:23
 • T

  Şenol Tüysüz

  İstanbul, Mühendis

  DEVA PARTISI MILLETIMIZ ICIN HAYIRLI OLSUN İNSALLAH. KENDIMCE SAVUNDUGUM BİR TEZİM VARDIR HEP TURKIYEDE KARIZMANIN %10 OYU CEPTE HAZIRDIR. ALI BEYDE O POTANSIYELI GORUYORUM . TURKIYEDE SON 30 YILDIR İDEOLOJIK SIYASET BENIM GOZUMDE BITMISTIR. LIDER SIYASETI ÖNE CIKMISTIR. HALK YIPRANMAMIS UMUT VAAD EDEN AYNI ZAMANDA BILGILI ALCAK GONULLU AMA BIRAZDA KABADAYI SIYASETCI PROFILINI SEVIYOR. ÜLKEDE BİR DEGISIM YAPMANIN TEMELI ONCELIKLI OLARAK IKTIDAR OLABILMEKTEN GECIYOR . 1. ADIM IKDIDAR OLABILMEK ADINA GEREKLI DOGRU ADIMLARIN ATILABILMESI. SONRASINDA ULKENIN NASIL YONETILMESI GEREKTIGI BELLİ ZATEN . TEMEL KURALLARDAN UZAKLASIRSANIZ HEM SOSYAL HEM EKONMIK HEMDE SIYASI OLARAK ÜLKEYI BATAGA GÖTURURSUNUZ. 1. ADIM İÇİN YIPRANMAMIS GÜVEN VEREN HERKESIMDEN KABUL GOREN KISILERIN PARTIYE DAVETIYLE GUZEL BIR BASLANGIC YAPILABILIR (ÖRN:MANSUR YAVAS ) TOPLUM OLARAK İSTEKLERIMIZ COGU ZEMINDE UYUSMUYOR . TEK UYUSTUGU KISIM HERKES EKONOMIK OLARAK ZOR BIR HAYAT GECIRMEK ISTEMIYOR. SOS VE SOLA YAKIN KESIMLER DAHA IYI BIR EGITIM SISTEMI , SORUNSUZ DIS POLITIKA ISTIYOR. SAG VE SAGA YAKIN GORUSTEKILER DAHA MILLIYETCI BIR DURUS VE DAHA CANLI PARA KAZANABILCEKELRI BIR EKONOMI ISTIYOR. İSTEKLER BELLI LIDER BELLI ULKENIN ICINDE OLDUGU DURUM BELLI . UN VAR YAG VAR SEKER VAR . GERIYE TEK KALAN HELVAYI YAPABILMEK BUDA ALI BEY VE EKIBINE DÜSÜYOR. HAYIRLI GUNLER . SAYGILAR :)

  14.03.2020 11:00
 • E

  Ercan Çıtak

  Adana, İş İnsanı

  Ülkede hukukun üstünlüğü ilkesine uygun bir yönetim sergileyerek, başta ekonomi, tarım, sanayi ve hizmet alanlarında geliştirmeler yapılmalıdır. Ayrıca ülkemizde üretimi bilinçli hale getirerek, üretim kültürü oluşturmalıyız. Tarım, Hayvancılık, Sanayi gibi alanlarda acil reformlar yapmalıyız. Diğer konular ; yolsuzluklar, yoksulluk ve yandaşlık kavramları üzerinde titiz çalışmalar yapılması gerekmektedir. Ülkenin kılcal damarlarına işlemiş olan yolsuzluklar özellikle ele alınmalıdır.

  14.03.2020 10:58
 • CA

  Celal Arslan

  İzmir, Diğer

  DEVA partisinin vatana hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bizler yani yaşı bana yakın olanlar çok iyi hatırları ki mevcut iktidara oy verdiğimiz dönemde ülke için birlik düşüncesi ile seçimimizi yaptık . Amaç dinazorlaşmiş siyasetçi kümesini dağıtmak ve ülkenin ufkunu açmaktı. Bu uğurda siyasî görüşü keskin olmayan birçok insan da bu siyasî görüşün karşısında olmasına rağmen ülke için bu partiye oy verdik. Ancak gelinen nokta bundan 20-25 yıl önceki hale, hadda dahada kamplaşmis bir şekle geldi. Siyasî görüşümüz ne olursa olsun Türkiye cumhuriyeti'nin yönetim şekli cumhuriyetdir . Bunun böyle olması gerektiğini gectigimiz son 5 yılda gördük . Unutmayalım ki doğası ile oynanan hiç bir sistem sağlıklı çalışamaz, bu doğrultuda DEVA partisinin toplumumuzun her bireyi için hayır ,özgürlük, ve huzur tehsis etmesini canı gönülden temenni ediyorum. Kuruluşunun hayırlara vesile olmasını can-ı gönülden diliyorum. Ayrıca burdan benim gibi keskin olmayan ancak ülkesi için doğru tercihi her zaman yapan %30 'a sesleniyorum..biz en güçlü siyasi tarafız. Bugün DEVA partisinin doğru tercih olduğunu biliyorum ve ülkesini seven herkesinde bu safta yer almasını diliyorum. Yeniden güçlü demokrasi için DEVA'yı seçin

  14.03.2020 10:35
 • MA

  Mehmet Aslan

  Diyarbakır, Mühendis

  Merhaba Öncelikle mailiniz için teşekkür ederim. Partiniz ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum. Deva partisinin kuruluşunu TV ler vermediğinden sizin yuo tube kanalınızdan izledim. Ali BABACAN bey çok önemli konulardan bahsetti, bu konuları Allah ın izniyle inşallah başarmanızı temenni ederim. Çünkü ülkemizin bu başarıya çok muhtaç... Ben hayatımda hiç bir partiye üye olmadım ama bugün ülkemizin bu durumu gördükçe inanın ki üzülmemek elden değil. Deva partisi olarak sizin önem verdiğiniz : hukukun üstünlüğü, adalet, demokrasi, hak... Gibi ilkelere bağlı kaldıkça Deva partisinin bir üyesi olmaktan mutluluk duyarım. ALİ BABACAN Beyin belirttiği gibi bizim derdimiz başkaları ile kavga etmek değil, bizim derdimiz ve kavgamız ancak ülkemizin sorunları ile mücadele etmektir. Başkasıyla kavga etmeye gelmediğinizi başkalarıyla siyasi kavga etmeye gelmediğinizi bütün ülkeye gösterdiniz ve göstermeye devam etmenizi temenni ederim. Çünkü siyası olarak kavga eden çok parti var, ülkemizin sorunları ile ilgili bir çözüm arayışları yok. Temennim o ki sizin Partiniz bu çözüm arayışlarını yapar ve ülkemiz için daha güzel günler görmeyi Allah İm nasip eder. Ülkem, milletim, vatanım için sizin partinize üye olacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum. Deva partisi ülkemizin istakbali için bütün insanlarımız yeni bir umut oldu. Tekrardan Partiniz ülkemize hayırlı olmasını diliyor, Allah yar ve yardımcınız olsun Saygılarımla

  14.03.2020 10:27
 • DY

  Doğan Yıldız

  İzmir, Müşavir

  Doğruya doğru diyebilen, eleştiriden ziyade öneri ve çözümü benimseyen, birilerinin tökezlemesini bekleyerek değil daha iyisini yapmaya çalışarak başarıya ulaşmaya çalışan bir anlayış ortaya koyarsanız kazanırsınız. Aksi halde siyasi parti pazarında sıradan bir ürün olarak kalır, konjonktürün sizi bir yerlere getirmesi için dua edersiniz. Hakkaniyetli, adil, önyargısız, gerçekçi ve bilgili olan bir kadro bekliyorum. Yapılan hatalara bakın aynı şeyleri tekrar etmeyin. Adınızın makamlara yazılmasını değil tarihe yazılmasını hedefleyin, başarı zaten gelir... Bir de şucu bucu mevzu bitsin artık. Ülkemiz için öncelikle kaliteli bir muhalefet ile hizmete başlamalı farkı farkettirmelisiniz. Başarılar dilerim...

  14.03.2020 10:23
 • MB

  Mehmet Berk

  Balıkesir, Politikacı

  DEVA partisi öncelikle hayırlı olsun başarılar diliyorum DSP parti Balıkesir bir önceki dönem il başkanı olarak sayın Ali Babacan ın bu zamanda en güzel söylem ve parti programı ns bakıldığında insanlara daha çok umut vadeden söylemleri olduğu için takdir ediyorum yolunuz açık başarılar diliyorum saygılarımla

  14.03.2020 10:22
 • C

  Ceyhun İlhan

  İstanbul, İşçi

  Esselam Öncelikle kurulan bu birliğin hayırlara vesile olmasını dilerim. Bu ülkenin Alevi Bektaşi kulturunde yetişen bir insanı olarak görüşlerimi bildirmek isterim. Ülkemizin içinde olan sorunlarını ve mevcut planlarini gelecek vizyonumuzla birleştirip müreffeh bir noktaya taşımak için elimden geleni yapmak istiyorum. Bu vizyonu ülkenin sahip olduğu degerlerin üstüne kurmakta fayda var. Hizmet etmenin karşılığında hürmet görmenin hikmetli konuşmaların olduğu bir nesil , sahip olduğu inancının kıymeti seniyesini daima hatırlatan bir irade ve idare biçimi , paylaşmayı inanmayı güvenmeyi nasihat eden bir yönetim. Haktan hukuktan sapmayan bir yönetim. Umarım bu değerler ışığında sadece bu ülkenin bir ferdi olarak naçizane bende varım.

  14.03.2020 10:01
 • R

  Ramazan Şahzeroğlu

  Şanlıurfa, Diğer

  Sayın Ali babacan öncelikle nasılsınız umarım iyisinizdir Allah yolunuzu açık etsin hakkınızda hayırlısı olsun sizleri Şanlıurfa'da görmek isteriz sizin parti bizlere heycan veriyor kendinize çok iyi bakın rabbim yar ve yardımcınız olsun Allaha amenet olun saygılar...

  14.03.2020 09:33
 • M

  Mustafa Çiftçi

  Adana, İşçi

  Sayın Ali BABACAN size sormak istiyorum. Bir tane bile olsa asgari ücretli çalışanı milletvekili yapacak mısınız? Yoksa diğerleri gibi liste hazırlayıp halkın önüne mi koyacaksınız? Madem önceliğiniz demokrasi o zaman demokrasinin altın kurallarından birisi olan halkın özgürce seçim hakkını halka bırakırsınız. Size büyük saygım oldu her zaman ve sizden de rica ediyorum artık halka saygılı bir düzen kurulur bu ülkede.

  14.03.2020 09:33
 • OD

  Osman Doğan

  Nevşehir, Danışman

  vaziyet alın dertlere ''deva'' geliyor

  14.03.2020 09:07
 • NO

  Necati Onur

  Balıkesir, Satış Elemanı

  Yeni partimiz hayırlı uğurlu olsun tüm Türk halkının derdine DEVA olmaya geliyoruz.

  14.03.2020 08:43
 • AT

  Abdulsamed Tuncok

  Yozgat, Esnaf

  Ülkemiz için deva olacağına inandigim doğru için adalet için herşeyi göze alan sayın ali babacanı tebrik ediyorum ülkemiz için acil şekilde ADALET ve ŞEFFAF yönetim gelmesi dileğiyle yolumuz açık olsun

  14.03.2020 08:38
 • KB

  Kazım Buğra Biçer

  Antalya, Öğrenci

  Öncelikle Deva Partisi’nin hayırlara vesile olmasını diliyor ve tüm ülkeye her alanda özgürlük getirmesini temenni ediyorum. Siyasete olan ilgim lise yıllarımda başladı ve katlanarak arttı. Ülke sınırlarında kendimi ait hissettiğim bir parti bulabilmiş değildim şu ana kadar. Deva Partisi gerek parti tüzük ve programı gerek kurucular kurulu kadrosu gerek parti genel başkanı Ali Babacan dolayısıyla beni fazlasıyla kendine çekmiş durumda. Ülkedeki özgürlüklerin bu derecede kısıtlanmış olması ben dahil bir çok kişinin Deva Partisine umutla bakmasını sağlıyor. Ekonomik problemlere getirmeyi umduğunu çözümler de hayli akla yatkın duruyor. Umarım ilerde Deva Partisine üye olma şerefine nail olur ve özgürlük uğrunda mücadele verebilirim. Yolunuz açık olsun.

  14.03.2020 08:00
 • KY

  Kenan Ödül Yapar

  İstanbul, Mühendis

  Ülkemizin ve dünyanın halihazırda bulunduğu bu sıkıntılı dönemde, tıpkı 2001 krizi yıllarındaki gibi hep birlikte Türkiye için çalışarak bu kaotik ortamdan çıkmamız mümkündür. Benim gibi tüm Türkiye'nin de inandığını düşündüğüm ve gözlemlediğim Sn. Ali Babacan'ın bunu başarabilecek yetenek ve liyakatı olduğu aşikardır. Kendisine ve ekibine çıktıkları bu yolda başarılar diler, hayırlara vesile olmasını dilerim.

  14.03.2020 03:08
 • B

  Barış Çaçan

  İstanbul, İş İnsanı

  Artık güzel ülkemin liyakat sahibi, dürüst ve eğitimli insanlar tarafından yönetilmesi gerekmiyor mu?

  14.03.2020 01:49
 • AB

  Abdurrahim Batu

  İzmir, Öğrenci

  Bugüne kadarki yolsuzlukların tekrarlanmamasını,bu kadar torpil ve haysiyetsizliğin yapılmamasını,ülkeyi yönetenlerin dinle ve vicdanla dalga geçerek bunu gerçekleştirmemesini,partimizin ileriki safhalarda haksızlık ve adaletsizlik yapmamasını istiyorum ve temenni ediyorum

  14.03.2020 01:25
 • EB

  Evren Baysal

  Tunceli, Esnaf

  Sayın Başkan;Ali Babacan ve değerli kurucu üyeleri kurulan partinin adı gibi tüm yurdumuza ve dış devletlerdeki problem lemlerimize DEVA olmasını tüm samimi duygularımla temenni ederim bulunduğum yaşadığım topraklarda demokrasinin, adeletin, adil paylaşimin ve barış için üstümüze düşen tüm göreve hazır olduğumuzu siz değerli başkanımızın bileğilerine arz ederim en kısa zamanda il ve ilçe teşkilatlarının kurulup aktif bi şekilde çalışmalara başlamak gerektiğini de dikkate almanızı talep ediyoruz. Saygılarımla iyi çalışmalar Allah yolumuzu açık etsin

  14.03.2020 01:24
 • YT

  Yakup Toprak

  Giresun, Öğrenci

  Partimiz İnsanlığa hayırlı ugurlu olsun umarım insanlık adına güzel işler yaparız. Kurucu kadro daha iyi olabilirdi Selçuk Şirin ve Özgür Demirtaş hocalarımız partimize çok şey katabilirdi. Parti söylemleri çok güzeldi fakat biraz üst perdeden geldi bana biraz daha halkın anlayacağı dille söylenirse daha etkili olur saygılarımla. Parti teşkilâtlanmasında elimizden geleni gönüllü olarak yapacağımıza ve hertürlü görev almaktan gurur duyarım.

  14.03.2020 01:21
 • A

  Ali Özhamurkar

  Mersin, İş İnsanı

  Öncelikle başarılar diliyorum. Partinin kuruluş lansmanında altının çizildiği gibi "baskıcı ortam" engel oluşturuyor gibi görünse de, milleti daha da çok gayrete getirmektedir. Kıza zaman içinde izahı mümkün olmayan birikimlerin belirli siyasilerde toplanmış olmasına rağmen Sayın Başkan Ali BABACAN beyin herhangi bir dedikodu ile hedef alınamayışı hareketin gücüne güç katmaktadır. Dolayısıyla iki hususa özel dikkat etmek gerekiyor. 1 - Sayın ALİ BABACAN Bey için üretilebilecek iftiralar için hazırlıklı olmak lazım, 2 - DEVA Partimizin vitrininde bulunan kişilerin backgroundu Sayın Başkanımız kadar temiz olmak zorundadır. Kendi bölgesinde etkinliği tartışılır, ALİ DİBO ilişkileri dile düşmüş kişilerin etkin pozisyonda olmaları vatandaş tarafından çok çabuk farkedilir. Güven sarsılmasının maliyeti ölçülemez. DEVA Partimiz, dürüstlük şemsiyesi altında background insanların mücadele otağı olmalıdır. Laik ve Parlementer demokrasiden yana, inançların manyetik cazibesine esir olmamış, liberal, Atatürk milliyetciliği ile sorunsuz ve adalet mekanızmasının güdümlenemediği bir ülkenin oluşturulmasına katkı koymak için gücümün yettiği yere kadar elimi taşın altına koymaya hazırım. Saygılarımla

  14.03.2020 01:20
 • MA

  Mehmet Can Akdeniz

  Bursa, Öğrenci

  Türkiye halkının derdine deva olmaya gelmiş bir parti. Yıllardır halkın 4 gözle beklediği; dürüst,güvenilir, sağlam ve güçlü parti. Ülkeyi adaletsizlikten, ekonomik sıkıntıdan, işsizlikten, liyakatsizlikten ve bataklıktan kurtarmaya gelen DEVA PARTİSİ ve SN. ALİ BABACAN güzel ülkemiz adına hoşgeldiniz diyorum. Biz vatandaşlar olarak hep beraber her şeyi yapmaya hazırız. Güzel yarınlara ve geleceğe umutla.

  14.03.2020 01:17
 • MK

  Mustafa Kart

  Rize, Mühendis

  Karadeniz’de yemyeşil köyler derme çatma yollarla ,her yağmurda heyelanlarla kapanan ve verdiği zarar ziyanlarım hadi hesabı olmayan talanı durdurmalıyız.Köylere 5-6 katlı tuğla apartmanlar dikiliyor.Çocukluğumuzda kırmızı benekli alabalık yakaladığımız derelere, kanalizasyonlar bağlanıyor. Dünya mirası derelerimizin suyu çalınıp üç beş mütahİTT e verildi.Bütün Hes lerini yıkın.Doğa ya zarar veren herseyi kural olarak yasaklayın.Mal için can yakmayın.Vereceğiniz moral ile Türkiye 10 yıl birden ileriye gider.Artık iyiler konuşsun.

  14.03.2020 01:11
 • A

  Ömer Abay

  Şırnak, İşletmeci

  Bir insan için yaş, makam ve mansıp açısından, bir topluluk içinde adet ve çap bakımından " büyüme" bazı değer, kıymet ve faydalarla beraber riskler de getiriyor. Misal biyolojik yapıda hormon bozukluğundan kaynaklanan anormal büyümeler olur ya, aynen onun gibi "kalbi" hayata uygun olmayan büyümeler de oluyor. Kalp büyümüyor. Sır büyümüyor, hafî inkişaf etmiyor, ahfâ tanınmıyor ve Allah gereğince bilinmiyor; fakat fertlerin konumlarında bir büyüme oluyor. Dolayısıyla bu, topluma da aksediyor. Mantıkçıların ifadesiyle toplum arazdır. Arazı teşkil eden şey, fert cevherleridir. Eskilerin fert cevherleri dediklerine molekül de denilebilir. Arazın sağlam ve sağlıklı olması için " savab cüz'lerden" mürekkep olması lazımdır. Savab, düşünce, duygu, his ve harekette isabetli olan demektir. Bir toplumun faziletli olabilmesi için cüzlerinin de faziletli fertler olması icap eder. Doktorlar her sene, bir önceki senenin grip virüslerini tespit ediyor; sonra, bütün o virüslere karşı antikor üretebilecek bir aşı hazırlıyorlar. O aşıyı bir kere yapınca, bir sene gribal virüslere karşı etkili oluyor. Sonra zamanla o virüslerde, hazırlanan ilaçlara karşı bir bağışıklık oluyor veya mutasyon geçiriyorlar. Mikroorganizmalarda mutasyonlar oluyor, farklılaşıyorlar. Dolayısıyla artık ilaç tesir etmemeye başlıyor. Bu sebeple, ertesi sene grip aşısının yeni virüslerde göz önünde bulundurularak yeni bir terkiple hazırlanması gerekiyor.! Benim naçizane fikrim; Dini hassasiyeti ve devleti temsil hüviyeti olmayan, tek özelliği egemen sınıftan olmak olan insanların partinin içinde yer almasıdır.

  14.03.2020 01:11
 • G

  Özer Gücüm

  Bitlis, Esnaf

  Yeni partimiz inşallah güneş gibi doğacak allahın izniyle liderimiz ali babacanla iktidara yürüyecez

  14.03.2020 01:10
 • YU

  Yusuf Ugar

  Aydın, İş İnsanı

  Öncelikle hayırlı olur inşallah benim görüşüm partinin kuruluşunda ama üst kademede olsun alt kademede olsun her partiye çıkar ve menfaat İçin bulunan artık insanların bıktığı insanlar yerine toplumda sevilen ama siyasetten uzak durmuş kişileri ikna edilirse toplumda heyecan uyandıracagına inanıyorum inşallah hayırlı olur

  14.03.2020 01:03
 • FY

  Fatih Yıldız

  İstanbul, Emlakçı

  Bismilllahirrahmanırrahim, memleketimize, milletimize hayırlı olsun. Allah utandırmasın. Ülke için çalışan, ülke için üreten toplum olma yolunda ilk adımı atmış bulunmaktayız. Ötekileştirme yok, Atatürk İlke ve İnkılaplarından uzaklaşmadan demokrasi yolunda ilerleyeceğiz. Dinine, inanışına, ırka, milletine, Kılık kıyafete, içkisine, namazına, sigarasına karışmayan. Ahlak üzerine kanun koyan, adaleti, hukuku, hakkı koruyan ve kollayan, tek bir kişinin keyfi kanunlarından kurtularak birleştirici, gülümseyen, kavga etmeyen, korku salmayan, Lider ve ekibinin yanında olacağımı bildirmek istiyorum. Bu ekibin içinde Prof. Dr. Özgür DEMİRTAŞI Mutlaka görmek istiyoruz. Prof. Dr. Daron ACEMOĞLU mutlaka bu demokrasinin içinde yer almasını istiyoruz. Genç İlim adamları, bilim Adamları mutlaka katkılarını istiyoruz. Dört yıldır uygulanan saçma sapan tutuklanmaların ve hapishanedeki suçsuz insanların beraat etmesini ve artık gerçek darbe yapanların ve ülkeyi ayrıştıranların, borsa kuranların, rüşvet yiyenlerin ve verenlerin cezalandırılacağı günleri görmek istiyoruz. Ama onlar gibi değil adaletli, iftira atmadan işkence yapmadan, aileleri dağıtmadan, tutuklamadan, gerçek şuçlular üzerinden giderek hareket emeği bekliyoruz. MUTLAKA DERDİ VEREN, DEVASINIDA VERECEKTİR!!!

  14.03.2020 00:56
 • CB

  Casim Fırat Boztoprak

  İstanbul, Emekli

  Hayırlı uğurlu olsun Allah hepimizin yardımcısı olsun.her türlü desteği vermeye hazırım

  14.03.2020 00:51
 • CK

  Celalettın Bulent Kıraz Kıraz

  Ankara, Mühendis

  ISALLAH YALNIZ TURKIYE NIN GELECEGI ICIN DEGIL DUNYA GELECEGINE DEVA OLURUZ

  14.03.2020 00:51
 • YD

  Yakup Demir

  İstanbul, Diğer

  Kısa ve öz konuşmak istiyorum, bizler deva partisi olarak kürt sorununa bir açıklık getirmeden bize rahatlık yok.

  14.03.2020 00:50
 • FK

  Fatih Koç

  Balıkesir, Teknik Eleman

  Aşırı Atatürk sevgisi ile büyümüş Atatürkçü ve Türk milliyetçisi biri olarak ilk defa bir siyasi partiye üye olmayı düşünüyorum hatta gönüllü üye olmuş bulunmaktayım. Atatürk ilke ve inkilaplarına saygılı,Türk milliyetçisi,sosyal devlet anlayışını benimsemiş,eşitlikçi,şeffaf ve en önemlisi yüce dinimiİ siyasete alet etmeyen halkı din ile kandırmayan bir parti yolunda ilerlediğiniz sürece hiçbir siyasi parti üyeliği olmayan ben partinize üye olur en ön safta koşturmaya da söz veririm. Yeterki bu saydıklarımın dışına çıkmayın. Biz Atatürk sevgisini chp den öğrenmedik Türkçülük ve milliyetçilik sevgisini mhp den öğrenmedik ve Dinimizi sevmeyi akp den öğrenmedik.

  14.03.2020 00:39
 • MY

  Mahsun Yıldız

  Erzurum, Yönetici

  Öncelikle DEVA Partisi’nin milletimize hayırlı olmasını temenni ederim. Ülkemizin kangren olmuş bir zaman dilimine girmesine karşın taze bir kana ihtiyaç duyduğu aşikardır. Mutluyum ve umutluyum umarım güzel günleri hep beraber göreceğiz. Üstüme düşecek her türlü göreve hazır olduğumu bildiririm. Herkes derdine DEVA istiyor , DEVA herkesin davası olacak bundan eminim. Saygı ve selamlarımla...

  14.03.2020 00:37
 • ZY

  Zeki Yardımcı

  Van, Kamu Çalışanı

  Tüm samimiyetimizi vede çabalarımıızı göstereceğimizden şüpheniz olmasın efendim.. Umarım bu yeni girişim bu yeni vede zaruri olan akım İsmini olduğunca şeffaflık çerçevesinde taşır ki bundan şüphemiz yok.. Duamız dileğimiz odurki Deva partisi Ülkemizin baltalanan hukukuna can, gölgelenen medyasına ışık, halkımıza ise hayırlara vesile olur.. Bismillahirahmanirahim Rabbim utandırmasın inşallah...

  14.03.2020 00:32
 • AA

  Abdullah Aktaş

  Erzincan, Politikacı

  25 yaşında genç bir Siyaset Bilimciyim... Farklı liseler, farklı üniversiteler derken; özellikle lise yıllarımdan bil itibar, üniversite de okuduğum yıllarda daha etkin olmak üzere senelerdir, mevcut konjöktürün ülkemizin çıkarlarından uzaklaştığını, liyakatın tamamıyla esas alınmaktan çıkarılıp yandaş ve çarpık yerleşimin hüküm sürdüğünü, -seçilmiş atanmıştan her zaman üstündür- diktasının bürokratlara alalen empoze edilip, bürokratların sindirildigini, hukukun üstünlüğünden daha çok üstünlerin hukukunun hüküm sürdüğünü beyan etmiş, beka söylemlerinin ülke çıkarlarından daha çok siyasi partilerin kendi zafiyet ve gafletlerinin perdesi haline gelecek kadar samimiyetsizleşildiğini savunan biri olmuş, bundan dolayı da sürekli tahkir ve tehdit edilmiş, bedeller ödemiş biri olarak, herşeye rağmen korkusuz ve liyakat ehli yeni bir oluşumla bu gidişatın değişeceğine olan inanancımı korumuş biriyim... Sayın Babacan ile de ümitvar olmuş, ülkemin yarınına umutla bakarken ve bu mutfakta görev alma Aşkı içimizde yenidem palazlanmış bir şekilde Ve cümle dertlere DEVA olma gayretiyle, yolculuğumuz başlamıştır. Haydi Bismillah...

  14.03.2020 00:28
 • AK

  Aslan Kesikbas

  Samsun, Esnaf

  İyi günler partimizin kuruluşundan bugüne kadar ki zamanda mutlu olduğumu söylemek istiyorum vatana millete hayırlı olsun ancak çalışmalar biraz daha hızlandırılmalı ve emin adımlarla ilerlemeli siz degeli ve güzel insanlara güvenim sonsuzdur.birlikte BAŞARACAĞIZ.

  14.03.2020 00:28
 • FA

  Fatih Alici

  Gaziantep, Danışman

  Partimizin kurulması türkiyemiz ve halkimiza hayırlı olsun rabbim doğrü siyaset doğru hizmet etmeyi nasip etsin gaziantep için partimize hizmet için hazırım

  14.03.2020 00:24
 • A

  Abdullah Çelik

  Gaziantep, İşletmeci

  Kürt sorunu çözülmeli belli kesimlere açılan musluklar kesilmeli hiç birşey birilerine peşkeş çekilmemeli ihaleler yandaşa verilmemeli içerde gazeteci ve siyasiler tutsak olmamalı komşu ülkelerle aramız çok çok iyi olmalı suriyeli insanları ivedilikle vatanlarına gönderilmeli bir siyasi lider yapamayacağı sözler vermemeli birgün illa karşısına çıkar gaziantepten saygılar

  14.03.2020 00:19
 • O

  Ozan Özdemir

  Ankara, Esnaf

  Bir Atatürkçü yenilikçi özgürlükçü herkese eşitlik degil adaletten yana biri olarak ilk defa kendimi merkeziyetçi hatta sag tabanlı partide yer almak istiyorum lütfen ben gibi bir çok kişi oldugunu unutmayın bize sırtınızı dönmeyin hep beraber çözüm bulalım 50+1 degil mutlak çoğunluk icin çalışalım bizde varız hemde aktif olarak yer almak icin elimizden geleni yapacağız.

  13.03.2020 22:19
 • MA

  Mehmet Ali Ağca

  İstanbul, Esnaf

  Yeni partimiz vatana millete hayırlı uğurlu olsun 11 mart babacan güneşi doğdu ülkenin üzerine herkesin içinde bir umut yeşerdi geleceğe dair halk zor durumda imdadımıza yetişti sayın babacan iyi bir çalışmanın ardından seneye iktidarız inş

  13.03.2020 21:34
 • MB

  Mehmethan Bahçe

  Mersin, Öğrenci

  Umuyorum bu üniversite sınavından sonra mülkiye öğrencisi olarak ortak paydada buluştuğumuz bu deva partisinde elimden geleni yapmayı sabırsızlıkla bekliyorum.

  13.03.2020 20:25
 • MB

  Metin Basum

  İstanbul, Esnaf

  Öncelikle partinin vatana ve millete hayırlı olmasını diliyorum. Adı gibi milletimizin dertlerine deva olmasını diliyorum. Parti programını okudum gerçekten şuan ülkemizin içinde bulunduğu sıkıntılara karşı alınacak önlemleri kapsadığını memnuniyetle gördüm. Umarim bu programa sadık olunur.turk siyasi tarihinde gelmiş geçmiş siyasi partilerden farklı olmanız tek dileğim.aylardir sayın BABACAN,'ın partiyi kurmasını bekledim şuan ak partiye kayıtlı biriyim,ne yazikki ak parti kuruluş manifestosundan çok uzaklaştı yıllardır hicbir çıkar gözetmeden akparti icin çalıştım, son 10 yıldır ak parti malesef ki halktan koptu. Tek dileğim sayın BABACAN ve ekibinin halkla arasına duvar örmeyecek siyaset yapmaları. Halkla araniza mesafe koydugunuz an sonuç hüsran olacaktır.siyasiler secimden seçime halkla olmamalı, koltuğa oturduktan sonra ulaşılmaz olmamalı. En kısa zamanda ekibinize katılıp ülkeme ve milletime sizinle birlikte hizmet etmek dileğiyle saygilarimi sunuyorum

  13.03.2020 13:01
 • MT

  Muhammed Ş. Tabak

  Eskişehir, Öğrenci

  Deva Partisi milletimiz için hayırlı olsun. Öncelikle şunu ifade etmeliyim ki kurucular kuruluna baktığımda hem çok bilgili isimler, hem tecrübeli siyasiler, hem gençler, hem üreticiler var. Yani Sayın BABACAN'ın "Yatırım, üretim, ihracat" üçlemesi fikrinde sadece yönetim kuruluna bakarak umut doğmaktadır. AK Parti bir kriz ortamında kurulmuştu millet yorulmuştu, baskı vardı, özgürlük yoktu, adalet kavramının içi boştu, ülke ekonomik darboğazdaydı beşeri yatırımlar yetersizdi sağlık politikaları yoktu, ekonomi politikaları yoktu, insanlar dînî tercihlerinden dolayı özgür bırakılmıyordu... Böyle bir ortamda atıldı yeni Türkiye'nin temelleri. Sn. BABABCAN da yeni Türkiye inşaasının işçisiydi. Ekonomik darboğaz onunla aşıldı. Allah ondan razı olsun. Şimdi bugüne baktığımızda şahsen 18 yıl önceki gibi krizler, siyasi baskılar olmasa da, kötü bir gidişat var bunu kabul ediyoruz ve AK Partinin, Sayın BABACAN'ın da ifade ettiği gibi AK Partinin özellikle 2010 sonrası inandığı değerlerden uzaklaşmaya başlaması, AK Partili siyasilerin milletten uzaklaşması, birilerinin her konuya hakim olması yeni arayışlara, yeni fikirlere zemin hazırlamıştır. Tek endişem yeni partinin de sorunları çözmek, dertlere deva olmak için yola çıkıp, ileride ne olacağı bilinmez iktidara gelirse, daha sonra inandığı değerlerden uzaklaşması. Tek endişem bu. Onun dışında Sn. BABACAN'ın birileri gibi makamlarında otururken her politikayı destekleyen, makamlarından indikten sonra biz hep uyardık, biz hep yanlış olduğunu söyledik gibi millet aklıyla dalga geçenlerden olmadığı, hatta görevdeyken de yanlışa yanlış diyen, istifa mektubunu hep çekmecesinde taşıyan bir adam olması onun "gerçekten sorun var ve biz bunu çözmek için geliyoruz" fikrini destekler, samimiyetini anlatır nitelikte. Son olarak; partinin kuruluş tanıtım toplantısı bir tanıtım toplantısında değildi. Sanki önümüzdeki pazar seçim var ve vaatlerimizi açıklıyoruz niteliğindeydi. Bu çok güzel. Ancak daha ERDOĞAN siyasetinin miadı dolmadı

  13.03.2020 11:52
 • S

  Ömer Aykut Sayis

  İstanbul, Güvenlik Görevlisi

  Sayın Genel Başkan Ali Babacan bey başta olmak üzere tüm parti ve tüm milletimize hayırlı olması dileğiyle. Gelişmeleri ve parti çalışmalarını medya ve internet üzerinden yıllardır takip ediyorum sizi siyasi arenada tekrar görmek beni çok mutlu etti fikirleriniz görüşünüz ve duruşunuz tam siyaset adamısınız ben ilçe ve il teşkilatlarının bir an önce tamamlanıp tabana bu partiyi ve düşüncelerini daha iyi anlatmamız gerektiği kanaatindeyim sosyal medya bir araç ama insanlarla bire bir temas bir an önce başlamalı biz bu partiye gönül verenler ve sayın Babacanı destekleyenler tabikide her platformda insanlara anlatmaya çalışıyoruz ama teşkilatların bir an önce kurulması bu aşamada büyük önem taşıyor inşallah partimiz hayırlara vesile olur. saygılarımla.

  13.03.2020 04:10
 • SK

  Selçuk Keskin

  Trabzon, Doktor

  Seksenli yıllarda sol -sağ diye başlatılan kutuplaşma sonraki dönemlerde iktidara gelenlerin mevkilerini koltuklarını korumak adına fırsatını buldukları her alanda insanları yine ayrıştırmaya kutuplaştırmaya devam ettiler!!sol-sağ!alevi-sünni!başı açık-başı kapalı!dindar-kemalist!!!oysa ki islam kardeşlik dini idi,islam hoşgörü dini idi!! Yetmedi spora el attılar;şikeye bulaşmış takımları kurtarmak adına kuralları yaz boza çevirince fanatizm doğdu ve taraftarlar canları gibi sahip çıktıkları renkleri yüzlerine savaş boyası niyetine sürerek intikam yemini etmeye başladılar!!oysaki sporun sadece bir müsabaka olduğunu ve sarı ile mavinin,bordo ile lacivertin,beyaz ile kırmızının gökkuşağı gibi bir arada olduğunda güzel göründüğünü unutturdular halka! Taraf olmayan bertaraf olur mantıksızlığına itilen halk ,menfaat ve gerçekler arasında sıkıştırılınca çaresizce sessizliğe gömüldü!!Bu halk peygamberini severken aynı anda da T.C. kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ile övünemezmi!!sarı/kırmızı kaşkol ile sarı/lacivert tiribünde arkadaşı ile maç izleyemezmi?islamiyetin sakaldan sarıktan ibaret olmadığını,camiye giden ile gitmeyipte cami yapımına harç koyanların sevabını/günahını yalnız Yaradanın bildiğini neden unuturuz!!Futbolun sadece müsabaka olduğunu,siyasetin kişisel menfaat için değil de halkların kardeşliği ,halkın daha ferah bir yaşama ulaşması için yapılması gerektiğini neden unutuyoruz? unutturuluyoruz? Oysa ki; Dünya senden olmayanlarla hoştur.Onların sana verdiği ilimlerle kıymetlerle hoştur.Sadece senin gibiler değil senden olmayan da çok yaşasın ki sen de yaşa!!Hele birde onun gözüyle gör fani dünyayı;Herkes beyaz olsa beyazı farkedemezsin ki!!veyahut siyah!!Beyaz en güzel siyahta belli eder kendini. Beni Ben Yapan Yegane şey Benden Olmayandır!!

  13.03.2020 03:19
 • MK

  Mustafa Kahraman

  Konya, Mühendis

  Önceki düşüncelerime ilaveten; *Teknolojinin getirdiği monotonluk ve mekaniklikten milletimizi kurtarabilecek kültürel önlemler alınmalı.Edebiyattan tutun da mimari yapılarımıza kadar mana aleminde yeniden canlanabileceğimiz toplumsal projeler geliştirilmeli,teşvik edilmeli. *Dış siyasette batı ile bağlar koparılmamalı.Milli menfaatler bağlamında denge politikası izlenilmeli. *Lider söylemlerinin dış politikayı iç siyasete malzeme yapmadan temkinli olması gerekir diye düşünüyorum.Anlaşma zeminin hiçbir zaman üzeri kapatılmamalı. *Bazı teknik yönetim alanlarında yurt dışından alanında uzman kişiler ile anlaşılabilir.Örneğin üniversite,örneğin ar-ge faaliyetleri. *AR-Ge faaliyetlerine gelişmiş ülkeler kadar bir oranda genel bütçeden bir pay ayırmalıyız. *Okullar büyük oranda özelleştirilmeli.İmkanı olmayan vatandaşlara ücretsiz eğitim verilmeli. *Vakıflar canlandırılmalı,arttırılmalıdır.Faaliyetleri de sıkı bir denetime tabi olmalıdır. Şimdilik bu kadar selamlar..

  13.03.2020 00:19
 • MK

  Mustafa Kahraman

  Konya, Mühendis

  S.a Öncelikle Deva Partisi Milletimizin geleceği adına hayırlara vesile olsun. Ülkemin geleceği için iyi olabilecek fikirlerimi paylaşmak isterim; 1-Acilen Parlementer sisteme geçmek gerekiyor. 2-Fetö ile mücadele adına yapılan aşırı hukuk ihlallerinin verdiği toplumsal yaraların tedavi edilmesi gerekiyor.Hukuki olmayan kriterlerin adli ve idari manadaki olumsuz sonuçları acilen düzeltilmelidir. 3-Onuru ile oynanan yüzbinlerin tüm hakları acilen iade edilmeli. 4-Türkiyeyi kim yönetecekse yönetsin ancak en fazla 2 dönem toplam 8 yıl yönetsin.Sonrasında bir danışman gibi partisinde hizmet edebilir. 5-Milletvekili seçimlerinde adayların seçilmesi daha şeffaf olsun delegelerin desteklediği ve hatta kamuoyu yoklamasıyla belirlensin. 6-Üniversitelerin bölümleri ülkemizin mevcut ve gelecek ihtiyaçlarına göre değerlendirilip gerekirse fazla görülen bölümler ve hatta üniversiteler kapatılabilir.Nicelikten ziyade nitelikli eğitime önem verilmelidir. 7-Kapatılan üniversite kampüsleri uygulamalı meslek lisesi ve aynı zamanda organize sanayi konseptine çevrilebilir. 8-Uygulamalı ve nitelikli Meslek Liseleri sayıları artırılabilir. 9-Tarım ve Hayvancılıkta ise büyük kapasiteli işletmeler arttırılılmalı.Üretim,Arge ve Ziraat Fakülteleri iç içe olacak şekilde kampüsler faaliyete geçirilmeli.Pilot uygulama olarak TİGEM'in bir kaç işletmesi ile başlanılabilir.Sonrası için ayrıca işletmeler kurulabilir. 10-Çifçilere destek vermekten ziyade temel girdilerde vergi indirimi yapılması daha isabetli olur kanaatindeyim. 11-Kooperatifler ile direk halka arz marketleri arttırılmalı. 12-Deniz ve içsularımızda Balık üretimi arttırılmalı ve özellikle Milletimizin balık tüketimi kolaylaştırılmalı ve teşvik edilmeli.Aynı mantıkla Su ürünleri fakülteleri ile hem üretim hem eğitim hem de arge faaliyetleri aynı noktada faaliyet gösterebilir. 13-Şehirlere yakın köylere dönüş teşvik edilebilir.Zirai üretim için.

  12.03.2020 23:32
 • Y

  İbrahim Yücadağ

  Afyonkarahisar, Özel Sektör Çalışanı

  Deva partisinin ülkemize hayırlı uğurlu olmasını yüce Allah'tan niyaz ediyorum.Yeni bir harekete ihtiyacımız vardı.Halk olarak bir arayış içindeydik.Böyle bir morale ülke olarak ihtiyacımız vardı.Başarılı olacağınızdan hiç şüphe duymuyorum.Allah yolunuzu açık etsin.

  12.03.2020 22:59
 • SK

  Samet Kılıç

  Ağrı, Mimar

  Merhabalar... Öncelikle partinizin hayırlı olmasını ve hepinize kolaylıklar diliyorum.... Bir yurttaş olarak naçizane bir kaç fikrimi dile getirmek istiyorum... partinin öncelikle odaklanması gereken ilk konulardan biri “HUKUK” olmalıdır. Memlekette son zamanlarda meydana gelen tüm hukuksuz olaylardan ders alınmalı ve gerekli tüm politikalar üretilmeli yurttaşlara sunulmalıdır. İkinci konuda “üreten toplum” kavramı üzerinde parti üyelerinin kafa yormaları ve bu konuda pratiğe dökebileceğimiz fikirler üretilmelidir. Fikirlerimi sunma fırsatı tanıdığınız için tüm partililere teşekkür ediyor ve tekrardan kolaylıklar diliyorum...

  12.03.2020 22:41
 • MA

  Muzaffer Alıcı

  Gaziantep, Avukat

  Şimdi omuz omuza herşeye deva olma zamanı... Şimdi omuz omuza bütün yolları yürüme zamanı.. Şimdi omuz omuza yürüdüğümüz bütün yolları güzelleştirme zamanı... Şimdi bu ülkenin geleceği için daha çok çalışma zamanı...

  12.03.2020 22:39
 • BG

  Burkay Gözek

  Balıkesir, İşçi

  Yükselen nesil, artık "Yeni Bir Türkiye" inşasında yerini alacak! Biz Gençlerin Umudu yeniden yeşerdi geçen Cumhurbaşkanlığı Seçiminde yarım kalan umudumuzu şimdi yeniden filizlendiren Sn. Ali Babacan'a teşekkür ediyorum. Elimizden Geleni Yapacağız Yeterki Sn. Babacan Biz Gençlere söz hakkı versin diğer partiler gibi Gençleri sadece bayrak asan afiş asan olarak görmesinler gençler Parti'nin öz gücü olduğu unutmasınlar.

  12.03.2020 19:09
 • RA

  Recep Antlı

  İstanbul, İşçi

  Temel hak ve özgürlüklerin sağlam bir zemin üzerine orurtulmalı. Bunun yanında siyaset tarihine bakıldığında her dönem gelen kendi çıkar ve emelleri için yaptığı bir anayasa var , gerçek ve katılmcı bir anayasa yapılmalıdır. Ekonomik düzenlemeler ve projeler sadece belirli bir kesimin değil bütün ülke insanının faydalanabileği bu faydadan pay alabileceği düzenlemeler gerekiyor. Ülkemizde kangren haline gelmiş işeizlik sorunu ortadan kaldırılabilmesi için öncelikle torpil kanunu mülakat ortadan kaldırılmalı liyakat ve yeterlilik ön plana alınmalıdır. Turizm ve kültürel çalışmlar yurt dışından insan çekebilmek kadar yurt içerisinde de kendi vatandaşlarına olanak sağlanmalıdır. Ülkemizin can damarlarından olan tarım konusu büyük önem arz etmekte , çiftçi teşvik değil değer ve diğer sanayiciler gibi eşit haklar istiyor. Sayın babacanın bir ekonomist olması bakanlık ve küresel çalışmalarında göstermiş olduğu başarı büyük bir umut vaat ediyor bunları başarabileceğine inanıyor ve ümit ediyoruz .

  12.03.2020 16:43
 • SM

  Süleyman Mutlucan

  Burdur, Avukat

  Ülkenin dertlerine deva olması dileğiyle hayırlı olsun diyorum. Şuan ülkemizin en çok ihtiyaç duyduğu şey Demokrasi ve Hukuktur. Ülkemiz demokrasi ve hukuk anlamında maalesef her geçen gün geriye gitmektedir. Bunun yansımalarını ekonomik olarak yaşamaktayız. Adaletin, demokrasinin, bilimin ve aklın egemen olduğu özlenen Türkiye kurmanız dileğiyle....

  12.03.2020 15:47
 • AF

  Alihan Filicioğlu

  Sakarya, Öğrenci

  Sakarya'da yaşayan ve siyaseti buradan yapmaya,okumaya çalışan bir genç olarak,DEVA Partisini destekliyorum.Merkez bir konumda,her kesimden insanı içine alarak ve olduğu gibi var ederek bir siyaset izleyeceğini,izleyeceğimizi ümit ediyorum. Sn. ALİ Babacan ve ekibine başarılar diliyorum.DEVA Partisi ülkemize hayırlı olsun.

  12.03.2020 15:43
 • BB

  Bedir Bayuk

  Şanlıurfa, İşçi

  SN Başkanım partiniz vatana millete hayırlı uğurlu olsun allah utandırmasın eski AK PARTİ üyesi olarak parti kurmanızı dört gözle bekledik ve çok şükür kurdunuz her daim yanınızda olduğumu bilmenizi isterim.Artık kayarmacılık istemiyoruz urfa'da şuan mevcut akp vekili olan Halil Yıldız İsimli vekil tüm akrabalarını her yere doldurmuş bu zulümden kurtarın akp zulmünden kurtarın lütfen ve Urfa'da Faruk Bayrak gibi isimleri görmek istiyoruz.Saygılar..

  12.03.2020 15:29
 • FI

  Furkan Işık

  Bursa, Danışman

  Ülkemizin geldiği bu noktada Vatanımız ve Milletimiz için en hayırlı olan, Türk Siyasetine kazandırılacak genç, dinamik ve azimli gençlerin var olduğu bir partidir. Sayın Babacan'ın önerderliğinde bu adım atılmıştır. Şahsım adına yeni Türkiye için bu organizasyonun içinde her türlü görevi yerine getirmek ve verilecek sorumlulukları göğüslemek için sabırsızlıkla bekliyorum. Türkiye çok daha iyi yönetilmeyi hak eden bir ülkedir. İnanıyorum ki DEVA Partisi Milletimiz için en doğru kararları verecek, en doğru adımları atacaktır. Bizim gibi gençlerin yolunu açacağından hiç şüphem yoktur. TBMM artık genç neslin içinde bulunduğu, gerçekten halk arasından gelen insanlarında yer aldığı bir meclis olacaktır. Bu anlayışla Türk siyasetini demokrasi, özgürlük, hukukun üstünlüğü çatısı altında birleştirmek için partimin yanında olacağım. Saygılarımla...

  12.03.2020 15:04
 • AD

  Ahmet E. Demirel

  Ankara, Öğrenci

  Öncelikle yeni kurulan DEVA Partisinin ülkemize,İslam alemine ve bütün dünyaya hayır getirmesini dilerim.21.yy'ın ilk çeyreğinin bitimine doğru giderken hala düşünce özgürlüğü,sivil toplum(stk,toplanma hakkı) gibi en temel özgürlüklerin baskı altına alındığı ya da tamamen yok sayıldığı bir ülke olmak utanç verici.Türkiye Merhum Cumhurbaşkanımız Turgut Özal'ın da ifade ettiği gibi düşünceyi ifade hürriyeti, teşebbüs hürriyeti,inanç ve ibadet hürriyetini garanti altına alıp ehliyet-liyakat sahibi dürüst,ahlaklı kadrolar olduğu müddetçe daima emin adımlarla zirveye doğru çıkacak ve küresel çapta hak ettiği o "Büyük Türkiye" idealine kavuşacaktır. Dünyaya açık muhafazakarlık-liberalizm bakış açısıyla AB değerlerini benimsemiş, ülkemizdeki bütün toplumsal kesimler arasında ayrım yapmadan özgür,mutlu ve refah seviyesi yüksek bir ülke olmamız için başarılı olmanızı en samimi duygularımla isterim. Yolunuz açık olsun, DEVA tekrardan hayırlı olsun.

  12.03.2020 14:24
 • TE

  Talha Erdoğan

  İstanbul, Grafiker

  Partimiz hayırlı olsun ali abi ben bir genç olarak adalet,hukuk,evrensel ilkeler,ekonomi ve eğitim başta olmak üzere ülkemizin çeşitli sorunları var bunları kolaylık la çözebileceğinizden şüphem yok DEVA olmaya geliyoruz!

  12.03.2020 14:09
 • Y

  Yılmaz Özdemir

  Yalova, Asker

  Demokratik ve Atılım Partisinin temel hedefinin; aziz milletimizin birlik ve beraberliği ile, Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin bağımsızlığı, vatanımızın, milletimizin ve kutsal topraklarımızın bölünmez bütünlüğünü sağlamak ve ülkemizi dünyanın en çağdaş uygarlığına yükseltebilmek ile Türkiye’nin gelecek vizyonu kapsamında, Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği yolda, onun ilkelerine gönülden bağlı, ülkesini seven, çağdaş, aydınlık yüzlü, iyi eğitim almış, öğrenmeyi öğrenmiş, akıl ve bilimi kendisine rehber edinmiş ve bilgiden bilgi üretebilen bireyler yetiştirmek olacağı konusunda DEVA olacağına inanıyorum....

  12.03.2020 13:12
 • SG

  Sümeyye Göksu

  Ağrı, Avukat

  DEVA, parti iç tüzüğüyle bize sorunlara sadece sözlü çözüm vaadi sunmadığını, yazıya geçirilmiş ve güvence altına alınmış çözümlerin partinin her kademesinde eşit uygulanacağını ve bu uygulamanın ülke yönetiminde de kendisine yer bulacağını göstermiştir. En nihayetinde söz uçar yazı kalır.

  12.03.2020 12:45
 • MD

  Mehmet Damar

  Adana, Diğer

  Öncelikle parti tüzük ve programınızı inceledim. Bu şekilde akılcı olması, demokrasi, adalet ve sürdürülebilir kalkınma üzerine inşa edilmiş bir parti olarak başarılı olacağına dair inancım tam. Tüzük ve programı okuduktan sonra üye olma kararı aldım. Umarım bu ilkelerden sapmadan açık, şeffaf, hak ve hukuk temelinde yönetim sistemi oluşturulur. Bu temel üzerine inşa edilecek dava da deva partisinin mensubu olmak onur ve gurur verici olur.

  12.03.2020 12:37
 • B

  İbrahim Meriç Bilgen

  İstanbul, Mühendis

  Suriye ve Libya konularındaki politikamız Türkiye’ye çok ağır bedeller ödetebilme potansiyeli taşıyor. Gözlem noktalarımızın Suriye ordusu tarafından kuşatılmış olması askerlerimizin can güvenliği konusunda çok ciddi riskler barındırıyor. Bu konuyu yüksek sesle dile getirmenizi rica ederim. Saygılarımla.

  12.03.2020 11:58
 • TA

  Tevfik Atmaca

  Kilis, Öğrenci

  Türkiye’mize hayırlı olsun. En temel sorun adaletin hak ettiği şekilde işlememesidir. Siz değerli yol arkadaşlarımızla bu sorunların bilincinde olup, gayret ve çaba sarf edeceğiz. Bu kutlu yolculukta sizlerle beraber olmayı milletimize bir vefa borcu olarak bilirim. Allah doğrunun yardımcısıdır. Yolumuz açık olsun.

  12.03.2020 10:43
 • SY

  Sedat Yıldırım

  Bursa, İşletmeci

  TÜRKİYE YENİ BİR DEĞİŞİM İSTEMEKTEDİR ÜLKEMİZİN BİRLİĞİ VE GELİŞMİŞLİĞİ GÖZ ÖNÜNE ALARAK İHTİYAÇTAN, BİR ÖZAL GİBİ AÇILIM YAPACAK,EKONOMİYE ÇAĞ ATLATACAK ,,ADELETİ SAĞLAYACAK ,ALT GELİR GURUBUNU SEVİNDİRECEK,İNSANLARIMIZIN DİN MEHZEP AYRILIĞI YAPMADAN VE ÜLKEMİZİ DIŞ HER TÜRLÜ SALDIRIDAN KORUYACAK BİR LİDERE VE PARTİYE İHTİYAÇ VAR ODA ALİ BABACAN IN BAŞKANI OLDUĞU DEVA PARTİSİDİR. SAYGILARIMLA

  12.03.2020 10:29
 • Ömer Çetinkaya

  İstanbul, Özel Sektör Çalışanı

  Deva Partisi inşallah Türkiye'mizin tüm hukuk ve ekonomi içerisinde olan hastalıklarına DEVA Olacağı inancındayız.Sevgi davanın esası olmalıdır. Sevmek ise, sessizliktedir. Bağırarak sevilmez. Görünerek de sevilmez! Ey oğul sabretmesini bil. Vaktinden önce çiçek açmaz. Şunu da unutma; insanı yaşat ki devlet yaşasın. DEVA PARTİSİ HUKUK VE ADALET,EKONOMİK REFAH İLE YAŞATACAKTIR.ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN BİZLERDE VARIZ...KHK MAĞDURLARI,EYT MAĞDURLARI UNUTULMASIN...

  12.03.2020 10:14
 • HY

  Hamit Yavuz

  Aksaray, Özel Sektör Çalışanı

  Sayın Ali Babacan Bey öncelikle genel başkanı olduğunuz Deva Partisi milletimize ve sizlere hayırlı olsun.672 sayılı KHK ile ihraç olmuş bir öğretmenim.Herkesin bildiği gibi 150 bin civarında KHK ile ihraç edilmiş binlerce mağdur insan var.Lütfen bu kadar büyük bir mağduriyet ortada iken bu konuda görmezden diğerleri gibi gelmeyin.15 Temmuz darbe girişimine kim katılmış ise yada gerçekten kim kanunlara göre en ufak suç işlemiş ise adil yargı karşısında hak ettiği cezayı tabi ki alsın .Ama lütfen bu kadar haksızlık ve hukuksuzluk ortada iken bu sorun en kısa sürede çözülsün . Teşekkür ederim...

  12.03.2020 10:06
 • TT

  Tuncay Taşdemir

  Bursa, Emlakçı

  ÖNCELİK'LE SN. ALİ BABACAN'A DEMOKRASİ VE ATILIM PARTİSİ DEVA İLE ÇIKTIĞI BU YOLDA BAŞARILAR DİLERİM. BEN SİYASET'TE AHLÂK VE ADALET'İN TEMEL İLKE OLDUĞUNU SAVUNAN BÜTÜN TÜRKİYE HALKLARININ ÖTEKİ'LEŞTİRİLMEDEN KARDEŞÇE YAŞAMASINI VE HER BİREYİN ÖZGÜR VE GÜVENLİ BİR ŞEKİLDE KENDİSİNİ İFADE EDEBİLECEĞİ KORKUSUZ VE AYDINLIK BİR TÜRKİYE HAYALİYLE YAŞAYAN VE BÜTÜN OLUMSUZLUKLARA RAĞMEN UMUDUNU KAYBETMEMİŞ DEVLETİNİ VE MİLLETİNİ SEVEN BİR BİREY OLARAK YARINLAR İÇİN ÇOCUKLARIMIZA İYİ BİR TÜRKİYE YOLUNDA BÜTÜN ŞARTLARDA ELİMDEN GELEBİLECEK HER TÜRLÜ KATKIYI YAPMAYA HAZIRIM. SAYGILARIMLA

  12.03.2020 05:17
 • Ömer Çorbacı

  Tekirdağ, Öğrenci

  DEVA partisi öncelikle ülkemize hayırlı olsun . Temennimiz Eğitimde , Üretimde ve dış politikada olumlu atılımlar yapılmasıdır. Enflasyonun düştüğü , beyin göçünün tersine döndüğü , türk lirasının değer kazandığı , işsizliğin azaldığı , girişimcilere ve işverenlere kolaylık sağlandığı , gereksiz vergilerin kaldırılarak ekonominin canlandığı bir Türkiye temennisi ile...

  12.03.2020 03:29
 • MB

  Mehmet Bal

  Malatya, Esnaf

  SİYASET HAYATLARIMIZ ÜZERİNDEN YAPILIYORSA Kİİİİİİİİ YAPILIYOR O ZAMAN HERKESİN SÖYLİYECEK BİR SÖZÜ OLMALI HERKESİN KONUŞMASI GEREKEN BİR YERDE TEK ADAM SİSTEMİ OLAMAZ ÖNCE BU SİSTEM DEGİŞMELİ BAŞARILAR

  12.03.2020 02:50
 • HG

  Hasan Güyıldar

  Batman, Satış Elemanı

  Yargı bağımsızlığı yoksa, hukuk devleti yoktur. Dolayısıyla, demokrasi yoktur. Ve ne yazık ki, Türkiye gerçeği budur. İnsanlar tutuklanıyor, ama bir türlü davaları açılmıyor. Böylece, adeta esir alınıyorlar. Tek adam rejimine karşı bütün bu dertler kalıcı kalmasın diye DEVA olmak için güçlendirilmiş parlamenter sisteme dönüş yapılmasını sağlayacağız.

  12.03.2020 00:56
 • CB

  Caner Boy

  İstanbul, Özel Sektör Çalışanı

  Hayırlı olsun.... Allah Yar Yardımcınız olsun ... Rabbim sizi Tüm dünyevi zehirlerden korusun ...özellikle Mazlumken zalim olmaktan ...Rabbim Sizlere,Her nefsin ölümü tadacağını,hesap vereceğini her daim unutturmasın.. Sizlere tüm partililere Hak yanında olabilmeyi nasip etsin...

  12.03.2020 00:43
 • G

  İsa Gümüş

  Konya, Diğer

  Heyecan dolu bekleyişin sonuna geldik. Rabbim güzel ülkemizin daha da gerilemesini durdurmak amacı ile siz değerli siyasetçilerimizi bu oluşuma yönlendirdi. İnşallah sizler bu güzel ülkemizdeki işsizlik, yolsuzluk ve birçok sorunu bitireceğinize eminiz. Bizlerde sizler için elimizden gelen herşeyi yapmakla yükümlüyüz. İnşallah sizlerde bizlere DEVA olursunuz. Bu kutlu yolda Rabbim yar ve yardımcınız olsun. Saygılarımla.

  12.03.2020 00:41
 • MY

  Mustafa Yavuz

  İstanbul, Emlakçı

  Yeni kurulan partinin Ülkemiz adına faydalı ve başarılı olmasını dilerim. CHP yöneticileri ve teşkilatları gibi insanlara tepeden bakmazlarsa DEVA partisi başarılı olur kanaatimdeyim. Geçmişi temiz olanları yönetici seçmeliler. CHP de ve AKP de sicili bozuk çok yönetici var. Göreve geldiğinizde İlk iş olarak Devlete çöreklenmiş tarikatçıları uzaklaştıracağınıza söz verirseniz oyum sizin.

  12.03.2020 00:38
 • HG

  Hasan Güyıldar

  Batman, Satış Elemanı

  Siyaseti kirli, İnançları sahte, İnsanları saf, Eğitim sistemi bozuk olan Ülkemiz için elimizi taşın altına koyma zamanı geldi. Tüm dertlerimize DEVA olmak için 7 mart 2019’dan beri kurmuş olduğumuz WhatsApp grubumuz ile gönüllüyüz... Sayın Babacan ile ilgili olarak Twitter hesabımdan Babacan ve ekibinin %30 üstü oy alacağını yazmıştım alay konusu olmuştu ama şunu bilmenizi istiyorum ki, insan bilmediği herşeyin düşmanıdır. Biz gönüllüyüz sayın Babacan'ı ve partimizi dertli toplumumuza anlatacağız. "Dört Ayaklı Minare'den memleketin dört bir köşesine barışı getireceğiz. "

  12.03.2020 00:32
 • Y

  Yakup Önen

  İzmir, Öğretmen

  Merhabalar. Sayın Babacanın parti kurmasını uzun zamandır heyecanla bekliyordum. Sayın genel başkanda parti fikri ne zaman oluştu bilmiyorum ama ben 2014 yılında başladım beklemeye... Gönül isterdiki bu özel günde salonda olmak parti kuruluşunu kurtuluş diye milletimize "DEVA" diye gelecek diye avuçlarım şişercesine alkışlamak kutlamak isterdim, nasip degilmiş... Bu süreçten sonra susan degil sadece oy kullanan degil sahada aktif olmak isterim eger takdir edilirse. Allah yar ve yardımcımız olsun. Saygılarımla.

  12.03.2020 00:21
 • O

  Orhan Şimşek

  Bitlis, İş İnsanı

  Bugün bir kez daha anladım ki Genel Başkanımız sayın Ali BABACAN gerçek bir devlet adamıdır konuşmasın da devlet ciddiyeti vardır ülkemizin ihtiyacı olan lider profilini taşımaktadır ülkemizin ihtiyacı olan oluşum budur bu oluşum ahlaki vicdani ve etik değerler üzerine inşa edilmiştir devlet yönetmek herşeyden önce vatana ve vatandaşa saygı gerektirir ideolojisi etnik kökeni dini mezhebi ne olursa olsun sevdası vatan olan herkese eşit muamele etmeyi gerektirir hukukun üstünlüğüne ve kuvvetler ayrılığına ayrı bir saygı gerektirir kişisel menfaatlerden uzak yalnızca vatan ve millet menfaatlerini düşünmeyi gerektirir devletin her kademesin de adil şeffaf sorgulanabilir bir politika izlemeyi gerektirir kutuplaştırıcı dilden uzak siyaset yapmayı gerektirir hükümetleri insanların finansal menfaati için kullandıkları bir kurum haline getirmemeyi gerektirir gençliğimi bu kutlu yol da eskitmekten onur şeref duyacağım partimiz ülkemize hayırlı uğurlu olsun saygılarımla

  12.03.2020 00:19
 • AV

  Ahmet Vural

  İstanbul, Özel Sektör Çalışanı

  Her konuda sonuna kadar arkanızdayım

  12.03.2020 00:09
 • MH

  Murat Hışıl

  İstanbul, Yönetici

  Öncelikle partimizin ülkemize, milletimize ve Dünya' daki tüm mazlum ve mağdur coğrafyalara hayır, huzur bereket getirmesini ve her derde DEVA olmasını yüce ALLAH'tan niyaz ederim. Heyecanla beklediğimiz an geldi, şimdi biz gençlere düşen görev ise gece gündüz demeden çalışıp aziz milletimiz dertleriyle dertlenip gönüllere girme vakti geldi.

  11.03.2020 23:49
 • ED

  Ersan Duran

  Van, Mühendis

  Bir hareket düşünün başta doğru hedeflerle doğru prensiplerle yolla çıkmış ve iyi kadroları bir araya getirerek başarılı işlere imza atmış.. sonra bu harekette prensiplerde bozulmalar olmuş menfaat çıkar ilişkisi adam kayırma almış başını gitmiş ve bu partinin bu hareketin asıl düşünen çabalayan kadroları saf dışı kalmış... başkalarının arka planda ekip olarak çakılması ile başarılı olanlar zirveye çıkanlar zirvenin sarhoşluğuna kapılmışlar meydan şatafata lükse israfa gösterişe kalmış.. fakat bu kadrolar o zamanlar ilk başladıklarından daha güçlü ve daha tecrübelilermiş o zaman nasıl ki zoru başardılarsa bugünde daha iyisini yapacaklarına kimsenin kuşkusu olmasın

  11.03.2020 23:26
 • YB

  Yusuf Bodur

  İstanbul, Yazar

  Çoğulcu demokrasi merkezli iç siyasetiyle,kuvvetler ayrılılığının aksaksız sağlanabildiği,anayasal güvenceyle sağlanan tarafsız-bağımsız yargının ideal adalete evrildiği,dış politikasıyla dost ülkeler kazanarak dünyada güvenilirlik kazandığımız,Türk ordusunun asker sayısıyla değil de daha çok donanımsal anlamda güç kazandığı bir askeri teşkilatlanmanın var olduğu,eğitim ve yüksek eğitimde evrensel düzeyde akademik tartışmalar yaşayan nesillerin yetişmesine vesile olmak,ekonomik manada yatırımların ve istikrarın tam işlediği ve Türk siyasi tarihinde uzlaşma bekleyen sorunlarla artık ortak akıl vasıtasıyla yüzleşme yaşayabildiğimiz bir Türkiye vizyon ve misyonuyla hareket edebileceğimize kuşkum yoktur.Her derde DEVA olacağından beklentilerim çok büyük.Türkiye insanları daha iyisini hak eder.Hayırlı olsun.

  11.03.2020 23:24
 • AT

  Ayhan Baha Tuğsuz

  İstanbul, Bankacı

  Hayırlı, uğurlu olsun, umarım amaçlanan başarıya ulaşırsınız. Gerek kuruluş bildirgenizde gerekse parti tüzük ve programında açıklanan değerlendirmeler , iyi siyaset ile yönetilmeyi ve çağdaş bir ülkede yaşamayı arzu eden her vatandaşın beklentisi olan ve onaylayacağı ilkelerdir. Ama uygulama öyle olamıyor, nedenleri de toplumun çok büyük bir kesiminin yanlış inanç ve eğilimlerle adeta paraziter bir yaşam düzeyinde , evrensel ahlak ve etik değerleri tanımaksızın yaşamayı tercih etmelerinde saklı. Vatandaş bilincinin parlatılması, hak ve ödevlerin nasıl öğretilip, içselleştirileceğine dair önermeler de olmalı ! Yapılacak iyi şeyleri desteklemek ve yardım etmek vazifemizdir, kolay gelsin !

  11.03.2020 22:32
 • HT

  Hüseyin Yılmaz Tanca

  İstanbul, Doktor

  türkiyede ki trafiği artırmalı yani türkiye ye gelecek insan -şirket-kuruluş sayısını artırmalı..bunun için hukuk düzeni adil ve herkesin güvenini kazanmış--yabancıların da güvenini kazanmalı ki şirketler yatırımlarını kolayca getirebilsin..istedikleri zamanda kurallara uygun götürebileceğini bilmeli...güvenle yatırım yapabilmeli..adalet yargı hızlı ve adil olmalı..bu güven yurt dışına verilmeli ki..yurt dışın da ülkemiz aleyhine olumsuz propaganda yapılmasın

  11.03.2020 22:00
 • MI

  Murat Iyiuyarlar

  İzmir, Özel Sektör Çalışanı

  Merhaba, yeni partiniz hayirli olsun ve basarilar diliyorum, neden bugun babacanin konusmasini dinledim, akp ile ayni goruslerde degilim.Sosyal demokratim. Ama bugun sizin konusmaniz tamami ile durust, ozgurlukcu, lailk ve yapici olmasi gereken bir uslupta saygili tum insanlara hitap eden olmasi gereken dort dortluk bir konusmaydi. Ulkeyi Saraylardan yonetemessiniz bunu imaj diye insanlari kandiramassiniz. bu ulkenin ortalama standarti ne ise bu ulkeyi yonetecek kisi buna uyumlu bir goruntu sergilemeli ve mutavazi yasamalidir. Bir ulkede en ust mevkiye gelmis kisinin Mercedes ile degil bu ulkede ne uretiliyorsa o arac ile dolasmalidirBu ulkede askeri ucret 2200 tl.Halkin gozunun icine baka baka yalan soylemek ve bu askeri ucretluden alinan vergilerele devlet calisanlarinin altina Mercedes almak dogru drgilfir.Yazacak cok sey var ama isin ozu sadelik mutavazilik alcakgonulluluk ve hosgoru. Babacan bu goruntuyu benim gibi fanatik bir Karsiyakaliya verdi.Sevgiler, Saygilar...

  11.03.2020 21:31
 • MA

  Mehmet Ali Ağca

  İstanbul, Esnaf

  Öncelikle yeni parti vatana ve millete hayırlı olsun sayın Ali BABACAN ve ekibi tam zamanında partiyi kurdu ihtiyaç vardı ülkenin daha güzel aydınlık yarınlara kavuşması için hepimiz canla başla calışacağız iyi çalışmalar herkese

  11.03.2020 21:20
 • AY

  Ahmet Furkan Yetim

  Şanlıurfa, Mühendis

  Adaletin ülkenin her zerresine işlediği bir gelecek için Daha huzurlu ,demokratik ve müreffeh bir ülke için Yolsuzluğun , adam kayırmanın ve her türlü haksızlığın devlet ve halk tarafından ayıplanıp dışlandığı bir ülke için Her bir vatandaşımız el ele vermelidir ve bunu sağlamak deva partisinin birincil görevi olmalıdır. Hayırlı uğurlu olsun

  11.03.2020 21:07
 • TE

  Tolgahan Erdoğan

  İstanbul, Yönetici

  Vatan şairi Namık Kemal'in söylediği gibi " Vatan sevgisinden maksat toprağa değil, onun üstünde yaşayan insanlara duyulan sevgidir." Bizlerde bu şiarla bu vatan toprağı üstünde yaşayan her bir bireyimizin refaha ulaşması için elimizden gelen çabayı göstereceğiz.

  11.03.2020 21:06
 • DK

  Doğukan Karayılan

  Adana, Öğrenci

  Çukurova Üniversitesinde Hukuk öğrencisiyim. Öğrencilere olan tavrın değişmesi ve daha çok yardımcı olunması gerektiğini düşünüyorum. Gerek yurt gerek burs sağlama konusunda kontenjanın arttırılması ve öğrencilerin gelişimi için üniversitelerin niteliklenmesi Erasmus veya diğer programların artması gerektiğini düşünüyorum. Üniversite sınavlarının sadece kutucuk doldurmak için değil de gerçekçi bir eleyici olmasını temenni ediyorum. Bu yolculukta sizlere başarılılar diliyorum..

  11.03.2020 20:57
 • MK

  Murat Kayan

  Mersin, İstatistikçi

  Hukuk, insan hakları, özgürlükler gibi konularda çok gerilemiş durumdayız. Gençlerimiz,kadınlarımız,işçisi, emeklisi,doktoru, öğretmeni ve tüm TÜRKİYE vatandaşlarının daha çağdaş,hukukun üstünlüğüne,demokrasiye,insan haklarına , yargıya, meclisin daha da etkin yetkilerinin olmasına özen gösterileceğine ve bu Türkiye'mizin sorunlarına DEVA olmaya, bu yoldan ilerleyeceğinize inancım sonsuz ve daima sizinle bu yolda yürümeye hazırım. TÜRKİYE'ye DEVA olmaya varmısınız...

  11.03.2020 17:30
 • YD

  Yusuf Dündar

  Antalya, Kimyager

  Dinamik ve Liberal çizgiye uygun bir tüzük hazırlamış olmanız cezbedici. Ben Antalya ilinde hayvan ve toprak sağlığı üzerine ürün geliştiriyorum. Tarımla iç içeyim. Partinizin saflarında yer almak ve sizleri daha yakından tanımak istiyorum. Özgürleşmenin, hukukun üstünlüğü ilkesinin en iyi anlatılacağı platform, daha kurulduğu günden itibaren anlaşılıyor ki DEVA Partisi. Dinamik yapınıza katkı sağlamak için sosyal medya üzerinden başvuru yaptım ancak yanıt alamadım. Birlikte mücadele etmekten onur duyacağımı bildirir yol açıklığı dilerim....

  11.03.2020 16:54
 • M

  Muhammed İlmin

  Şanlıurfa, Öğrenci

  SİYASETE YENİ BİR SOLUK YENİ BİR İNOVASYON HATTA FORMAT ATMAYA GELİYORUZ.

  11.03.2020 15:45
 • MA

  Mehmet Aküzüm

  Ankara, Asker

  Doğruluk,adalet,şefkat ve merhamet,din ve vicdan hürriyeti,insan hakları evrensel beyannamesindeki değerlere saygı ,aklın ve ilmin ışığında hedefe koşma ,en şerefli varlık insana saygı bu yüzden her şeye DEVA.

  11.03.2020 15:40
 • OA

  Oguzhan Adibelli

  Nevşehir, Öğrenci

  5 bin yıllık Türk Devleti'nin vatandaşlığını, 250 bin dolara ev alana promosyon malzemesi yaptılar. Bunun yeniden $2 Milyon dolara çıkarılması gerekiyor. Ülkemize Illegal yollardan göçmen geliyor, çoğu Iran ve Irak sinirlaridan kaçak olarak geliyor. Ingiltere gibi, kaliteli adam gelmesini on gören bir sistem olmasını isteyorum şahsen (vatandaşlık sistemi). Bir yazılımcı olarak bir gün Türkiye'ye dönmek istiyorum.

  11.03.2020 15:27
 • HD

  Halil İbrahim Demir

  Diyarbakır, Özel Sektör Çalışanı

  Öncelikle Deva partisinin bir gönüllüsü olarak kuruluşumuzun Milletimize, İslam alemine ve hoşgörü anlayışı içerisinde diğer inanç gruplarınada hayırlı olmasını diliyorum her tarafta birikmiş sorunların yama yapılarak işin ehlinden alınıp. Çıkar gruplarına verilmesini artık kaldıramıyoruz gelecek neslimize güzel. Bir Dünya bırakmak arzusuyla hak ve hukuk. Kokan yeni bir anlayis gelmesi. İsteğiyle hazırladığım projelerimle işsizlik alanını daraltip refah düzeyini yükseltmek hak. Ve hukuka ragbetin arttirilacagi bir yeni bir anlayış ile tarafıma ulaşmanızı ve davetinizi bekleyeceğim en büyük hedeflerimizden biri İstanbul olmalıdır sanayimizi yayip acilen nüfusunu azaltmak alanında çok. Acilen hareket etmeliyiz daha birçok konuda birçok şey söylenmesi gerekecektir elbette ancak Mümin akıllı. Olmakla. Mesuldur her doğruyu her yerde söylemek doğru değildir anlayışıyla cesur bir bekleyişle umutların yeserdigi günlerin görmek. Niyetiyle anlayışınız için teşekkür eder sizleri ALLAHA emanet ediyorum 🌼

  11.03.2020 15:17
 • UY

  Umut Yeğin

  İstanbul, Öğrenci

  Öncelikle eleştiri ile başlayıp, övgü ile bitireyim dedim. Dış politika programınızın biraz eksikliğinin olduğunu düşünüyorum ama onun dışında partinin iç politika programı aradığımız, özlem duyduğumuz şeylerdi. Partiye güven tam. Umarım yolu uzun olur. Umarım başarılı olur.

  11.03.2020 15:10
 • ST

  Selahattin Taş

  İstanbul, İş İnsanı

  Demokrasi adına altılmış olan ilk adım olarak gördüğüm DEVA PARTİ sinin hayırlara vesile olmasını dilerim. İnsanların özgürce kendini ifade edebilmesi adalet karşısında herkesin eşit olacağı günler getireceğine şüphesiz inandığım Hayat şartlarımızı yükselteceğine inandığım DEVA olacağına inandığım ve her kesimden insanı ailesi kadar yakın olarak göreceği inandığım DEVA PARTİSi hayırlı olması dilerim Yolunuz açık olsun 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

  11.03.2020 15:04
 • TG

  Tayfun Genç

  Samsun, Öğrenci

  Başta Sayın Ali Babacan ve ekibine bu zorlu yolda başarılar diliyorum. Türkiye ' nin DEVA Partisi gibi yeni oluşumlara ihtiyacı olduğu bu dönemde , yükümlülükleriniz ve sorumluluklarınız oldukça büyük. Başta temel özgürlükler ve insan hakları olmak üzere Türkiye' nin birçok sorununa çözüm olacağınıza inancımız tam Umarım ülkemizi muassır medeniyetler seviyesine çıkartarak , daha güzel yarınlara kavuşturursunuz. Biz sizinle birlikte olmaya devam edeceğiz. Hızlı bir atılım gerçekleştirmeniz dileğiyle... Başarılar.

  11.03.2020 14:46
 • M

  Mücahit İsi

  Mersin, Öğrenci

  Türkiye'nin dertlerine DEVA olacak parti sonunda kuruldu. Demokrasi, temel hak ve özgürlükler, insan haklarına ancak bu parti DEVA olabilir. Bu denli kısır siyaset ortamının olduğu Türkiyemizde yolumuz, yolunuz açıktır.

  11.03.2020 14:43
 • AK

  Ahmet Keskin

  İstanbul, Öğrenci

  Demokrasi ve atılım ikisi de en ihtiyaç duyduğumuz hizmetler . Partimizin ismi bile bizlere umut verdi . Biz güneşin doğduğu taraftayız. Değişim taşlarını hep birlikte yerine koymaya geldik . Akan cılız bir dereden çağlayan olmaya geldik . Inşallah tabuları yıkacağız . El birliği ile demokrasi ve atılım için çalışacağız . Hayırli olsun . Bismillah

  11.03.2020 14:37
 • HA

  Hasan Altay

  Sakarya, Muhasebeci

  Merhaba Sayın BABAcan, Partimizin kuruluşunu sabırsızlık ile bekleyenlerden biri de bendim, ülke menfaatleri konusunda yeni ve gelişmiş bakış açınız ile daha mutlu daha güzel günlere, daha güvenilir ve daha adaletli bir geleceğe, daha bilinçli ve de daha eğitimli Türkiye'ye ulaşabilmek adına yapacağınız çalışmalarınızda, bilinçli bir vatandaş olarak öyle doğrunuza doğru yanlışnıza da doğru diyerek değil tüm samimiyet ve sizinde şuanda hissetmekte olduğunuz heyecan duygusu ile her zaman destekçiniz ve takipçiniz olacağım. Allah yardımıcınız ve yardımcımız olsun.

  11.03.2020 14:01
 • H

  Hüseyin Çin

  Mardin, Çiftçi

  Ülkemize ve milletimizin derdine DEVA olur inşallah artık ayrılıkçı, kimlikçi, tekçi, yolsuzluklarin, adam kayırmanin , torpil devrinin kapatılmasını arzu ediyoruz canla başla mücadele etmeli herkes çünkü ülkemizin metal yorgunluğa değil yeni kana ihtiyacı var torpile değil liyakate ihtiyacı var her şey güzel olur inşallah yolumuz bahtimiz açık olsun bu temenniler le hayirli uğurlu olmasını diliyorum yüce rabbim den

  11.03.2020 13:57
 • MB

  Müjdat Bayram

  Van, Politikacı

  Türkiyede son zamanlarda yasama yargı yürütme başta olmak üzere toplumda etkisini gösteren tüm siyasal sosyolojik kültürel problemlere deva olacağına olan inancımla DEVA'nın doğumunu kutluyor başarılar diliyorum.

  11.03.2020 13:29
 • KF

  Kerim Ferman

  Bursa, Diğer

  Merhabalar sayın Ali Babacan beyefendi..ilk önce Parti'niz hayırlı olsun.sizden bir TC vatandaşı olarak insanları ayrıştırmak yerine birleştirmek, bir kesime her şeyi verip diğer tarafı unutmak siyasetini yapmamanızı rica ederim.. birleştirici siyaset yapın lütfen.size güveniyor ve başarılarınız devamını dilerim

  11.03.2020 13:23
 • K

  İsmail Kayakökü

  İstanbul, Özel Sektör Çalışanı

  Türkiye 'miz için Adalet, Hukuk ve tüm sorunlara karşı mücadele edeceğinize inanıyor ve güveniyoruz. Bu konuda her zaman destek için BEN DE VARIM.

  11.03.2020 13:23
 • NM

  Nzamettin Mutlu

  İstanbul, İç Mimar

  Türkiye'nin; ekonomik, demokrasi, hukuk vb. tüm sorunlarına DEVA olmasını dilerim.

  11.03.2020 13:22
 • SA

  Serkan Akyürek

  Kayseri, Mühendis

  Güzel ülkemizin içinde bulunduğu bataklığın tek çaresi olarak gördüğüm Deva Partisinin canı gönülden destekliyor, yola çıkan arkadaşlara başarılar dilerim. Her derde DEVA olmanız dileğiyle yolunuz açık olsun...

  11.03.2020 13:21
 • T

  Ömer Taşkan

  Sakarya, Sigortacı

  Siyasi Partinizin kuruluşunun hayırlı olmasını diliyorum. Parti tüzüğü ve hedefleriniz özellikle benim için heyecan verici. Yarım kalan bir hikayeyi mutlu bir sona ulaştırmaya çalışacağınız izlenimini edindim. Umarım bizlerin gördüklerini milletimizde görür ve size yönetme yetkisi verirler. Ülkemizin yeni bir bakış açısına ihtiyacı olduğu ortadadır . Yeni bir yol yeni bir siyaset dili hava su kadar elzem bir ihtiyaç haline gelmişti. Partinize başarılar diliyorum. Aylardır partinizin kuruluşunu bekliyordum. Hayatımda ilk defa bir siyasi parti üyeliği başvurusu yapıyorum.Umarım üyelik başvurum uygun bulunur partinizin ilgili kademelerince.

  11.03.2020 13:13
 • G

  Gürsel Celalettin Çelik

  İzmir, Mühendis

  Ülkemizin ve milletimizin faydasına hayırlı işler yapacak, birlikte üretip güçleneceğiz. Lider sultasının olmadığı ortak aklın hakim olduğu bu güzel yapı Türkiye'ye sınıflar atlatacaktır.

  11.03.2020 13:12
 • MG

  Muhammed Emin Güleç

  Konya, Gazeteci

  Ya Allah.... Bizler Geçmişini inkar edip rüya, koltuk, makam peşinden koşanlar değiliz. geçmişimizin sorumluluğunu üstlenip, kavga etmeden, lekelemeden, karalamadan kendi yolumuzu çizenleriz. Kimseyi hor ve hakir gören değil, kendimizden olmayana şucu bucu diyenler değil "bizim yolumuz bu, doğrumuz bu yollarımız kesişirse kapımız açık, biz senin içinde mücadele etmekten yılmayacağız" demenin adıdır DEVA. Hayırlara vesile olsun Eğitimli Gençlik Sizlerle... Bize de şucu bucu diye bir yafta yapıştırmak isterseniz Vatan Seviciler diyebilirsiniz... Türkiyemize Hayırlı Olsun

  11.03.2020 13:03
 • SE

  Sıddık Can Eskiyörük

  Adana, Öğrenci

  Merhaba. Ben Hukuk Fakültesi öğrencisiyim. Ülkemizdeki en büyük sorunun adalet sorunu olduğunu, bu sorunun çözüldüğünde ekonomi ve diğer başlıca sorunların çözüleceğine veya çözülmeye başlayacağına inanıyorum. Hukuk ve Adalet sistemi sorunlarına eğilmek gerektiğini, ekonomik sorunların liyakate dayalı olarak alanında uzman kişilerle görüşülerek bir çözüm yolu bulunacağına inanıyorum. Umarım parti kuruluşunda verilen sözleri ve değinilen sorunların üstüne gider, ülkemize umut olursunuz. Yolunuz açık olsun.

  11.03.2020 12:53
 • AK

  Abdulkadir Köroğlu

  Kayseri, Avukat

  Heyecan dolu bir bekleyişin sona erip atılımın başlangıcı olan bu güne kavuşmanın sevinciyle ayrımcılıktan uzak, liyakat esasına dayalı bir vizyonla ülkemizi günümüzün puslu ve karamsarlık dolu günlerinden kurtarıp aydınlık yarınlara çıkararak milletimizin sorunlarına DEVA olmanızı diliyorum.

  11.03.2020 12:20
 • AG

  Ali Gidici

  Batman, Diğer

  El ele verip milyonların sesi olup yepyeni bir dava da adaletin tecelli olacağı yepyeni bir Türkiye inşaa edeceğiz

  11.03.2020 12:19
 • M

  Muhammed Şahan

  Ankara, Öğrenci

  Öncelikle DEVA partisi umarım halk olarak beklentilere cevap verebilir bir şekle bürünebilir.Ben ülkemizde ki bir çok sorunun içerisinde en önemli olanlarından üretim, liyakat ve fikir özgürlüğü konusuna öncelik verilmesi kanaatindeyim.Üretmeden yani vergiyle büyümek sürdürülebilir değildir.Hak eden kişinin hak ettiği yere gelmemesi bizi toplum olarak felakete sürüklemeye devam ediyor.Hak etmeyen kişilere ehil işlerini bırakırsak açıkcası sonu bilinmeyen bir kuyuya hızla ilerlemeye devam edeceğiz.Fikir özgürlüğünde ise maalesef sürekli geriye gidiyoruz.Fikrini savunmak bir yana fikrin farklı ise beyan bile edemezsin.Ülke olarak kötü gidişimize artık son verip ileriye doğru bakmamız gerekiyor.Umarım başta ekonomi olmak üzere bir çok soruna DEVA olabilirsiniz.Çünkü artık savaşlar ekonomi savaşına dönüşmüş durumda ve bizim elimiz çok kötü....

  11.03.2020 12:13
 • O

  Onur Ünal

  Ankara, Öğrenci

  Parti adına yakışır şekilde ülkemde tam anlamıyla demokrasinin benimsenebileceğine, tek çıkar yolun bu olduğuna inanıyorum. Her yerde atılım... ekonomi, sanayi, tarım ve hayvancılık, bilim, kültür, spor vd. Herkes için atılım herkes için demokrasi getirin. Fikirleri yüzünden ötekileştirilmeyen, karşısındaki kişiyle aynı fikirde olmadığında vatan haini ilan edilen mağdurlar, kurbanlar yaratmamak için şuan içerisinde bulunmuş olduğumuz siyasilerin -iktidarından ana muhalefetine, yavru muhalefetine kadar- düştükleri yüz kızartıcı pozisyonlara düşmemek için dış politika ve iç politika da her zaman rasyonel kararlar alın. Yolunuz açık olsun!

  11.03.2020 12:06
 • DT

  Dilara Topcu

  İstanbul, Diğer

  Ülkenin gençlerine deva olursunuz umarım. Çünkü gençler olarak geleceğimiz karanlık. Yeni mezun öğrenmeye açık ve istekli bir sürü üniversite mezunu şuan da boş da geziyor ve hayata dair umutları azalmış durumda. İnşallah gençlerin bu sıkıntılarına deva olursunuz. Partinin ilkelerini ve genel başkanın samimiyetine inanıyorum bir genç olarak neden olmasın ki dedim. Hayırlara vesile olur inşallah tüm çalışmalarınız...

  11.03.2020 11:38
 • D

  Çağtay Demir

  Ankara, Mühendis

  Sayın Ali Babacan Mevcut Partilerin Genel Başkanları Arasında Diksiyonu En Düzgün Ne Söylediğini Net Olarak İfade Edebilen Ve Kendini Dinletebilen Aynı Zamanda Anlatabilen Bir Lider Olarak İzliyorum. Bir Cumhuriyet Halk Partili Olarak Tebrik Ediyor Başarılar Diliyorum.

  11.03.2020 11:35
 • S

  Sezai İşçi

  Manisa, Öğrenci

  Yahya Kemal’in dediği gibi “Milli şuûra ermiş bir insana göre muhafazâkarlık, liberallik ve daha ileri fikirler arasında fark azdır.” Ülkemizin bu zor günlerinde, yeniden bu şuûr ve bilinçle yeni bir başlangıç!

  11.03.2020 11:31
 • OK

  Omer Kara

  İzmir, Ekonomist

  Hukuk, insan hakları, özgürlükler gibi konularda çok gerilemiş durumdayız. Nefes almaya ihtiyacımız var. Umarım bu fırsatı yakalarsınız.

  10.03.2020 16:00
 • LA

  Leyla Akabe

  Balıkesir, Bankacı

  Bir siyasal partinin web sitesi üzerinden görüşlerimi yazabilmek çok güzel bir duygu. Bu imkanı verdiğiniz için teşekkür ederim. Öğrenciler olarak bu gidişata artık dur deme zamanı geldiğine inanıyoruz. Lütfen özgürlüklerimize sahip çıkın. Vatandaşlarımız arasında ayırımcılık yapmayın. Yolsuzluğa bulaşan kişileri yanınızda tutmayın. Size güveniyoruz. Umarım bu güvenimizi boşa çıkarmazsınız. Yolunuz açık olsun.

  07.03.2020 22:16
 • MC

  Mehmet Can

  Aydın, Danışman

  Ülkemizin gelmiş olduğu bu noktada artık hepimizin "ben de varım" demesi gerekiyor. Bu hareketinizin partileşmesini uzun süredir bekliyorduk. Liberal düşünce sahibi bir genç olarak, demokrasiden ayrılmadığınız sürece size her türlü desteği sağlayacağıma söz veriyorum. Ben de varım!...

  07.03.2020 21:48