Almanya Federal Maliye Bakanı Lindner’den DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’a ziyaret

24-04-2024
Almanya Federal Maliye Bakanı Lindner’den DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’a ziyaret

Almanya Federal Maliye Bakanı ve FDP Genel Başkanı Christian Lindner ve heyeti TBMM’de DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ı ziyaret etti.

Heyetler halinde gerçekleşen görüşmede; Türkiye ile Almanya arasındaki siyasi ve ekonomik ilişkiler, Türkiye’nin Avrupa Birliği süreci, vize muafiyeti, Gümrük Birliği’nin güncellenmesi, her iki ülkeyi ilgilendiren jeopolitik konular, küresel ekonomi ile ilgili konular, Türkiye ve Almanya’nın içerisinde bulunduğu coğrafyanın stratejik önemi ve potansiyel iş birliği alanları gibi gündemde yer alan önemli konu başlıkları ele alındı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gerçekleşen görüşmede DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’a Genel Başkan Yardımcıları İbrahim Çanakcı, Burak Dalgın ile DEVA Partisi Saha Çalışmaları Koordinatörü Elif Menderes eşlik etti.

Ziyarete gelen Almanya Federal Maliye Bakanı ve FDP Genel Başkanı Lindner’in heyetinde ise Devlet Bakanı Heiko Christoph Thoms, Protokol Müdürü Kristina Sybille Wogatzki, Friedrich-Naumann Stiftung Türkiye Temsilcisi Beate Apelt ve Elçilik Müsteşarı Henning Georg Simon yer aldı.

Görüşme talebi Almanya Maliye Bakanı Christian Wolfgang Lindner’den geldi.

SONRAKİ HABER

DEVA Partili Karatutlu: "Türk halkı bilmelidir ki, bugüne kadar deprem bölgelerindeki sorunların sadece %10'u çözülmüştür"

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar


                    

BASIN BÜLTENİNİ
İNDİRİN

Haber ekinde bir basın açıklaması mevcut ise aşağıdaki indirme ikonu ile indirebilirsiniz.

24-04-2024