DEVA Partili Avşar: “Davul zurnayla açıkladığınız sosyal konut proje arazilerinde bugün hala koyunlar otluyor”

01-12-2023
DEVA Partili Avşar: “Davul zurnayla açıkladığınız sosyal konut proje arazilerinde bugün hala koyunlar otluyor”

DEVA Partisi Tekirdağ Milletvekili Cem Avşar, Türkiye’de derin bir barınma krizi yaşandığını vurgulayarak, hükümete, sosyal konut üretiminde vatandaşa verilen vaatlerin hayata geçirilmesi için çağrıda bulundu.

TBMM Genel Kurulu’nda söz alan DEVA Partisi Tekirdağ Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Cem Avşar, “Akla şöyle bir soru geliyor: İnşaatta 21 yıldır bu kadar mahir bir hükümet, memleketin dört bir yanı şantiye haline gelmiş, fakat sosyal konut üretiminde vatandaşa verilen vaatlerin yanından bile geçemiyorsunuz. ‘Vaatler’ derken 12. Kalkınma Planı’nın 217. sayfasında vatandaşa 2023 senesindeki sosyal konut adet hedeflerinizden ne kadar uzakta olduğunu görebilirsiniz. Davul zurnayla açıkladığınız sosyal konut proje arazilerinde bugün hala koyunlar otluyor” dedi.

‘Yanlış politikalar göz göre göre reddedilerek barınma krizi çözülmez’

Türkiye’nin derin bir barınma krizi yaşadığını savunan Avşar, “Vatandaşa birçok vaatler verildi. Kulaklar tıkanarak, bizi bu duruma getiren yanlış politikalar göz göre göre reddedilerek, krizlerin göbeğinde kalan vatandaş sinema seyreder gibi seyredilerek ve birçok konuda ‘Cambaza bak’ diyerek barınma krizi çözülmez” ifadelerini kullandı.

‘İcraat lazım, eylem lazım’

Hükümeti, barınma krizinin çözümü için adım atmaya çağıran Avşar, “İcraat lazım, eylem lazım. Hükümeti bu konu özelinde eylem planınızı gerçekleştirmeye ve kamuoyuna açıklamaya davet ediyor, ‘Barınma krizini ne zaman çözeceksiniz?’ diyoruz.” diye konuştu.

 

SONRAKİ HABER

Ali Babacan: “Topyekûn bir zihniyet değişikliği olmadan bu ülkenin ekonomisi düzelmez”

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar


                    

BASIN BÜLTENİNİ
İNDİRİN

Haber ekinde bir basın açıklaması mevcut ise aşağıdaki indirme ikonu ile indirebilirsiniz.

01-12-2023