DEVA Partili Cem Avşar: "Parti isminde ‘adalet’ yazanlar, emeklilere ulufe dağıtır gibi 5 bin TL harçlığı layık gördü, o da bir defaya mahsus"

10-10-2023
DEVA Partili Cem Avşar: "Parti isminde ‘adalet’ yazanlar, emeklilere ulufe dağıtır gibi 5 bin TL harçlığı layık gördü, o da bir defaya mahsus"

Meclis’te söz alan DEVA Partili Milletvekili Cem Avşar, emeklilere bir defaya mahsus dağıtılacak ikramiyenin 5 bin TL oluşuna tepki gösterdi. Avşar, “5 bin liralık cep harçlığını reva görenlerin bahanesi ‘Kaynak kıtlığı’, gerçek ise kötü ekonomi yönetimi ve merhamet eksikliğidir” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde söz alan DEVA Partisi Tekirdağ Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Cem Avşar, çalışmayan emeklilere bir defaya mahsus verilecek ikramiye miktarının 5 bin lira olmasına tepki gösterdi.

Avşar, emeklilere verilecek 5 bin liranın son derece yetersiz kalacağını şu sözlerle dile getirdi:

"Çalışmayan emekli bir defaya mahsus 5 bin lira ile; kış turşusunu tam olmasa da bir defaya mahsus kurabilir, torun torba ailecek mükellef olmasa da bir defaya mahsus bir sofra kurabilir, gönüllünce olmasa da bir defaya mahsus evin alışverişini yapabilir, torunlarına alt olmasa da bir defaya mahsus üst alabilir, eşiyle ağız tadıyla olmasa da bir defaya mahsus bir çarşı-pazar dolaşabilir.”

“Bahane ‘Kaynak kıtlığı’, gerçek ise kötü ekonomi yönetimi”

Kaynakların adaletsiz bir şekilde dağıtılmasını eleştiren Avşar, “Türkiye’nin kaynaklarını akıl dışı politikalarla hesapsızca yakanlar, faturayı yıllarını memlekete hizmetle geçirmiş emeklilere kesmiştir. 5 bin liralık cep harçlığını reva görenlerin bahanesi ‘Kaynak kıtlığı’, gerçek ise kötü ekonomi yönetimi ve merhamet eksikliğidir” dedi.

SONRAKİ HABER

DEVA Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Karatutlu: “Vatandaşı mağdur eden orta hasarlı binaların güçlendirme problemine kış gelmeden çözüm getirilmesini talep ediyoruz”

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar


                    

BASIN BÜLTENİNİ
İNDİRİN

Haber ekinde bir basın açıklaması mevcut ise aşağıdaki indirme ikonu ile indirebilirsiniz.

10-10-2023