DEVA Partili Ekmen: “DEVA Partisi’nin kendisine olan güveni tamdır”

23-01-2024
DEVA Partili Ekmen: “DEVA Partisi’nin kendisine olan güveni tamdır”

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, katıldığı canlı yayın programında DEVA Partisi’nin seçim stratejisine ilişkin açıklamalar yaparak, seçim gündemini değerlendirdi.

Partisinin daha önce bütün il ve ilçelerde, büyükşehir ve beldelerde aday açıklama yönünde bir karar aldığını hatırlatan Ekmen, şu ana kadar 4’ü büyükşehir ve 10’u il belediyesi olmak üzere 125 noktada aday açıkladıkları ifade etti.

Ekmen, DEVA Partisi olarak başta Genel Başkan Ali Babacan olmak üzere tüm teşkilat mensuplarının kendilerine olan güvenlerinin tam olduğunu belirtti.

“Son yerel seçimlerde vatandaş iktidara sarı kart gösterdi”

2019 Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde vatandaşın iktidara sarı kart gösterdiğini söyleyen Ekmen, bu alternatif arayışı neticesinde İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’nun seçildiğini hatırlattı. Ekmen, önümüzdeki seçimlerde vaziyetin değiştiğini ve CHP adayının 5 yıllık bir tecrübe ile seçmenin karşısına geçeceğini belirterek; AK Parti adayı olan Murat Kurum’un ise en uygun aday olarak lanse edilenin aksine yanlış aday olduğunu ifade etti. Ekmen, iki parti dışında arayışta olan seçmenin başta DEVA Partisi olmak üzere diğer partilere ve adaylara yöneleceğine inandığını söyledi.

“İstanbul ve Ankara dahil bütün il ve ilçelerle ilgili bir süreç yürütüyoruz”

DEVA Partisi olarak seçime müstakil bir şekilde katılma kararlarını ilk açıkladıklarında yerelde iş birliğine açık kapı bıraktıklarını ifade eden Ekmen, genel seçimlerden bu yana Millet İttifakı liderleri arasında rutin ziyaretler veya ülkedeki olağan dışı gündemler dışında bir iletişim gerçekleşmediğini hatırlatarak iş birliği ihtimallerinin konuşulmadığını söyledi.

Ekmen, İstanbul başta olmak üzere DEVA Partisinin şehircilik anlayışını ve yerelden demokrasiyi güçlendirecek adaylarının hazır olduğunu ifade etti.

81 ili kazanmanın demokratik bir sonuç olmayacağını ifade eden Ekmen, iktidar partisinin bütün Türkiye’yi yönetme hırsıyla her türlü kamu gücünü seferber ettiğini belirtti. Ekmen, tamamen antidemokratik bir tavır olan bu motivasyonu tasvip etmediğini söyledi.

SONRAKİ HABER

Ali Babacan, Konya’da konuştu: İktidara da, bir kısım muhalefete de sesleniyoruz: Boşuna ayrı ayrı seçime girmeyin

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar


                    

BASIN BÜLTENİNİ
İNDİRİN

Haber ekinde bir basın açıklaması mevcut ise aşağıdaki indirme ikonu ile indirebilirsiniz.

23-01-2024