DEVA Partili Ekmen iktidarın aile konusundaki iki yüzlü politikalarını gündeme getirdi: “Aile benim de inanç olarak, siyaseten; doğruluğuna, gerekliliğine, kutsallığına inandığım, Anayasamızda da yerini bulmuş bir kurum”

28-11-2023
DEVA Partili Ekmen iktidarın aile konusundaki iki yüzlü politikalarını gündeme getirdi: “Aile benim de inanç olarak, siyaseten; doğruluğuna, gerekliliğine, kutsallığına inandığım, Anayasamızda da yerini bulmuş bir kurum”

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu toplantısında söz alarak Bakan Sn. Mahinur Özdemir Göktaş’a hitaben iktidarın aile konusunda sergilemiş olduğu iki yüzlü politikaları gündeme getirdi.

Öncelikle çocuk evlerindeki personelin nitelik ve niceliği sorununu hatırlatan Ekmen, sözlerinin devamında: “Bakanlığınızın isminde ‘Aile’ geçiyor ve aile benim de inanç olarak siyaseten, doğruluğuna, gerekliliğine, kutsallığına inandığım, Anayasa'mızda da yerini bulmuş bir kurum. Sayın Cumhurbaşkanı da sıklıkla aile üzerinden siyasi değerlendirmelerde bulunuyor, Anayasa değişikliği teklifine kadar giden birçok süreci tartıştık ancak maalesef, aileyi sosyal, ekonomik, kültürel ve psikolojik olarak bir bütün olarak ele alıp destekleyen politikalar yerine aile karşıtı, şeytanlaştırıcı ve ötekileştirici düşmanlar yaratılarak bu siyaset güdülüyor. Kâh yaşam tarzı sebebiyle kâh bireysel tercileri nedeniyle bir gün bir sporcu, diğer gün bir sanatçı, diğer gün bir siyasetçi hedef alınarak aile kurumunun kutsallığına atıfta bulunuluyor. Oysa siz de taktir edersiniz ki karşıtlıklar üzerinden bir politika geliştirilmez ancak doğru, zamanlı ve çerçeveli politikalarla aileyi güçlendirebiliriz.” dedi.

‘Devlet tarafından doğrudan veya dolaylı olarak desteklenen diziler, ailede tahribat yaratıyor’

Mehmet Emin Ekmen, konuya dikkat çekerek Bakan Özdemir Göktaş’a şu soruyu yöneltti:

“Bakanlığınızla ilgili bir kurum değil, RTÜK'le ilgili; bunu Kültür Bakanımıza da sordum ancak bu programın aile üzerinde yarattığı tahribatı ele almadan Bakanlığınız ne kadar iş yaparsa yapsın, iğne ucuyla ne kadar kuyu kazarsa kazsın bu program âdeta bir lağım çukuru gibi gelip bütün emeğinizin üzerini kapatmaktadır ve ne gariptir ki bu program Sayın Cumhurbaşkanımızın kontrolünde olan kişiler ve kanallar tarafından yayınlanmaktadır. Ben burada sadece sizin değil bütün AK Partili arkadaşların da dikkatini bu hususa çekmek istiyorum. ATV'de yayınlanan "Esra Erol" isimli Hanımefendi'nin sunduğu program en çok şikâyet alan 3 programdan 1'i olarak tanımlanmış olmasına rağmen bugüne kadar bu programın her gün günde toplam beş altı saat âdeta toplumun içindeki ifrazatı, lağımı reyting rakamlarına göre her gün 10 milyon insana kusmasına neden müsaade edilmektedir?”

‘Aile programlarında akla ziyan diyaloglar geçiyor!’

Ekmen, her gün milyonlarca kadın ve çocuğun izlemeye maruz kaldığı akla ziyan diyalogları şöyle gündeme getirdi:

“Bununla ilgili şöyle kısa bir Google'lama yaptım, önce bunları okuyup okumamakta tereddüt ettim, biraz da böyle utandım ama sonra her gün 10 milyon kişiye bunlar izletiliyorsa ben de size hatırlatabilirim diye düşündüm. ‘Mükerrem'in on aylık bebeğinin babası sevgilisi Talip'mi? Emine'nin evlatlık verdiği 12 yaşındaki kız çocuğunun babası Turgay mı? Akıllara durgunluk veren olay; 11 yaşında babası bildiği kişinin üvey babası olduğunu, 18 yaşında ise dayısının babası olduğunu öğrendi. Melahat'in 2 yaşındaki çocuğunun babası Muhammet Güneş mi? Betül'ün kocası şu mu? Beş aylık kızımın babası Enis değil, bilmem kim.’ Buna benzer burada yüzlerce örnek var.

SONRAKİ HABER

DEVA Partili Ekmen, Meclis’te itiraz etti: ‘Türkiye’den İsrail’e Giden Gemi Sayısı Neden Arttı”

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar


                    

BASIN BÜLTENİNİ
İNDİRİN

Haber ekinde bir basın açıklaması mevcut ise aşağıdaki indirme ikonu ile indirebilirsiniz.

28-11-2023