DEVA Partili Ekmen, Leonardo DiCaprio’yu ikinci kez Batman’a davet etti

19-01-2024
DEVA Partili Ekmen, Leonardo DiCaprio’yu ikinci kez Batman’a davet etti

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, çevre ve iklim değişikliği konularında yaptığı başarılı çalışmalarla adından sıkça söz ettiren, oscar ödüllü aktör Leonardo DiCaprio’yu, Batman’a davet etti. Ekmen; DiCaprio’nun, Dicle Nehrinin saklı kalmış güzelliklerini keşfetmesini istedi.

Türünün tükendiği düşünülen “Batman bantlı çöpçü balığı” veya bilimsel ismiyle “Paraschistura chrysicristinae” balığının 47 yıl sonra Dicle Nehrinin kolu olan Batman Çayında yeniden keşfedilmesi üzerine ünlü oyuncu DiCaprio, olayı yedi dilde yayın açarak haber yapan Mongabay’ın paylaşımını 5 Ocak 2022’de sosyal medya platformu X üzerinden takipçilerine duyurdu.

DiCaprio’nun bu hassasiyetini gören DEVA Partili Ekmen, ünlü aktörün paylaşımını alıntılayarak kendisini Batman’a davet etti.

Geçtiğimiz hafta ise Dicle Nehrinin Cizre kolunda, dünyada en zor bulunan 10 balıktan biri olan, leopar desenli sazan balığı keşfedildi. Bu keşif gazeteci Metin Yoksu tarafından yapılan bir haber ile duyuruldu.

İki yıl aradan sonra Dicle Nehrinde yapılan ikinci keşfe de kayıtsız kalmayan DiCaprio, Yoksu’nun haberini Instagram hesabından 17 Ocak 2024’te takipçilerine duyurdu. Batmanlı olması ile bilinen DEVA Partili Milletvekili Ekmen, aktör DiCaprio’yu ve gazeteci Yoksu’yu X platformu üzerinden etiketleyerek Batman’a davet etti.

Ekmen’in sosyal medya hesabında yaptığı o paylaşım:

“Sevgili @LeoDiCaprio, Türk parlamentosunun bir üyesi olarak sizi bizzat Türkiye'ye davet etmeyi çok isterim. Bilmiyorum, Batman’ı hiç duydunuz mu? Sadece bir süper kahraman değil; burası benim memleketim ve en nadir iki balık türüne ev sahipliği yapıyor. Yerinde bir incelemeye ne dersiniz? Bu eşsiz canlıları keşfeden kişiler de sana eşlik etmekten mutlu olurlar. Âdem ve İbrahim’in toprağı Mezopotamya’da bir maceraya ne dersin? @metinyoksu”

Sosyal medyadan çağırıda bulunan Ekmen, DiCaprio’nun menajerlik şirketiyle irtibata geçerek davetini resmi olarak da iletti.

SONRAKİ HABER

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Karal: “Topyekun zihniyet inkılabına ihtiyaç var”

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar


                    

BASIN BÜLTENİNİ
İNDİRİN

Haber ekinde bir basın açıklaması mevcut ise aşağıdaki indirme ikonu ile indirebilirsiniz.

19-01-2024