DEVA Partili Ekmen: “Narenciye bahçede kalmadan tedbirlerinizi açıklayın”

07-12-2023
DEVA Partili Ekmen: “Narenciye bahçede kalmadan tedbirlerinizi açıklayın”

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, TBMM Genel Kurulu’nda gerçekleştirdiği konuşmada narenciyenin bahçede kalmaması, ürünlerin toplanması için gerekli olan iş gücü, ihracatın desteklenmesi ve devlet tarafından narenciye alımı yapılmasına dair uyarılarda bulundu.

Narenciyede yüksek rekolte artışı olduğunu ifade eden Ekmen, mahsullerin bahçede kalmaması için Toprak Mahsulleri Ofisi veya benzeri bir kurumun narenciye alımı yapması gerektiğini şu sözlerle belirtti:

Mersin'de narenciyecinin sorunları büyüyerek devam ediyor. Bu sezon, biliyorsunuz, burada da defalarca ifade edildi, limon bahçede kaldı. Narenciyede yüzde 67'lik bir rekolte artışı var ancak buna uygun bir pazarlama stratejisi ve buna uygun destekler yok. Hükûmete çağrımız bir an önce ihracatçının desteklenmesi, narenciyecinin ürünlerinin toplanması noktasında bedensel işçi desteğinin verilmesi narenciye ve keza narenciyenin iç piyasada Toprak Mahsulleri Ofisi veya benzeri bir kurum eliyle desteklenerek tarlada, bahçede kalmasının engellenmesidir.”

 

 

 

SONRAKİ HABER

Burak Dalgın: “İnsanlarımızı, ‘öz vatanında parya’ yapmak bu iktidara nasip oldu”

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar


                    

BASIN BÜLTENİNİ
İNDİRİN

Haber ekinde bir basın açıklaması mevcut ise aşağıdaki indirme ikonu ile indirebilirsiniz.

07-12-2023