DEVA Partili Karatutlu: "Dünya 5'ten büyükse, Kahramanmaraş da 5'ten büyüktür"

29-02-2024
DEVA Partili Karatutlu: "Dünya 5'ten büyükse, Kahramanmaraş da 5'ten büyüktür"

TBMM Genel Kurulunda söz hakkı alan DEVA Partisi Kahramanmaraş Milletvekili İrfan Karatutlu, Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TUSAŞ) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Rafet Bozdoğan'ı ve TUSAŞ tesislerini ziyaret ettiğini belirtti.

Ziyarette, Türk Havacılık ve Uzay Sanayinin son yıllarda gösterdiği başarılı performans ele alındı. Prof. Dr. Rafet Bozdoğan ve ekibi tebrik edildi. 

"TUSAŞ ve diğer yatırımlar, Kahramanmaraş ve diğer deprem illerinde yaraları sarmaya bir nebze vesile olacak"

Karatutlu, TUSAŞ'ın deprem bölgelerine yapacağı yatırımların önemine dikkat çekti ve Kahramanmaraş'ta gerçekleştirilecek yatırımlar hakkında bilgi aldı. "TUSAŞ ve diğer yatırımlar, Kahramanmaraş ve diğer deprem illerinde yaraları sarmaya bir nebze vesile olacak" diyen Karatutlu, yatırımların takipçisi olacaklarını belirtti.

"Dünya 5'ten büyükse, Kahramanmaraş da 5'ten büyüktür"

Kahramanmaraş'ın sanayi ve ticaret alanında komşu iller Gaziantep ve Kayseri kadar gelişemediğine dikkat çeken Karatutlu, son otuz-kırk yıldır 3-5 kişilik bir zümrenin kontrolünde olan yatırımların tabana yayılamadığını ve çeşitlendirilemediğini vurguladı. Karatutlu, "Dünya 5'ten büyükse Kahramanmaraş da 5'ten büyüktür" diyerek, Kahramanmaraş'ın potansiyeline dikkat çekti.

"Yatırımların takipçisi olacağız"

DEVA Partisi olarak Kahramanmaraş ve bölgenin kalkınması için çalışmaya devam edeceklerini belirten Karatutlu, yatırımların ve gelişimin önündeki engellerin kaldırılması için çaba göstereceklerini ifade etti.

SONRAKİ HABER

DEVA Partili Avşar: “Halkın sağlığını kâra kurban etmeyin”

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar


                    

BASIN BÜLTENİNİ
İNDİRİN

Haber ekinde bir basın açıklaması mevcut ise aşağıdaki indirme ikonu ile indirebilirsiniz.

29-02-2024