DEVA Partili Karatutlu: "Ulaştırma Bakanlığı'ndan deprem illerine, özellikle Kahramanmaraş'a özel ihtimam gösterilmesini bekliyoruz"

21-05-2024
DEVA Partili Karatutlu: "Ulaştırma Bakanlığı'ndan deprem illerine, özellikle Kahramanmaraş'a özel ihtimam gösterilmesini bekliyoruz"

Kahramanmaraş Milletvekili Dr. İrfan Karatutlu, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, deprem öncesinde de mevcut olan Kahramanmaraş'ın karayolu ulaşımındaki sıkıntıların, depremden sonra daha da arttığını belirtti.

Karatutlu, Kahramanmaraş'ın şehir içi ulaşımında sanayi ve havaalanı kavşaklarına acil olarak battı-çıktı yapılması gerektiğini vurguladı. Ayrıca, Kuzey Çevre Yolu'nun giriş-çıkış bağlantılarının henüz tamamlanmadığını ifade etti.

Türkiye'nin güneyini kuzeyine bağlayan Göksun tünellerinin çıkışının yıllardır yapılmadığını ve bu durumun kazalara davetiye çıkardığını belirten Karatutlu, Doğu Anadolu Bölgesi'ni Çukurova ve Akdeniz'e bağlayan Pazarcık Çevre Yolu'nun bir an önce yapılması gerektiğini söyledi.

Elbistan-Kahramanmaraş ve Elbistan-Malatya yollarının çift şeritli hale getirilmesi çalışmalarının çok yavaş ilerlediğini ifade eden Karatutlu, Ağyar bölgesinde binlerce deprem konutu yapıldığını ve bu nedenle Kahramanmaraş-Beşenli-Çağlayancerit yol yapımına bir an önce başlanması gerektiğini belirtti.

Son olarak, Kahramanmaraş'ın güney çevre yoluna ihtiyacı olduğunu vurgulayan Karatutlu, Ulaştırma Bakanlığı'ndan deprem illerine, özellikle Kahramanmaraş'a özel ihtimam göstermelerini beklediklerini dile getirdi.

SONRAKİ HABER

Balıkesir Milletvekili Burak Dalgın’dan ‘Orta direk dostu’ kanun teklifi

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar


                    

BASIN BÜLTENİNİ
İNDİRİN

Haber ekinde bir basın açıklaması mevcut ise aşağıdaki indirme ikonu ile indirebilirsiniz.

21-05-2024