DEVA Partisi, Dünya Engelliler Günü’nde açıkladı: Yeni bir sosyal politika eylem planı geliyor

03-12-2022
DEVA Partisi, Dünya Engelliler Günü’nde açıkladı: Yeni bir sosyal politika eylem planı geliyor

DEVA Partili Selma Aliye Kavaf, partisinin engelli vatandaşları ilgilendiren eylem planını hazırladığını duyurdu: “Engelli vatandaşlarımızın yeni sosyal haklar edinmelerini sağlayacak yeni bir eylem planı hazırladık. Çok yakında açıklayacağız.”

DEVA Partisi Sosyal Politikalar Başkanı Selma Aliye Kavaf 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle yaptığı açıklamada yeni bir eylem planı hazırladıklarını duyurdu. “Engelli vatandaşlarımıza, bu anlamlı günde her zaman yanlarında olduğumuzu hatırlatıyoruz” diyen Kavaf açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

‘Yetkili makamlar sorunları çözmekten uzak’

“Erişilebilirlik, istihdam, bakım yardımları, eğitim, tıbbi ve psikolojik destekler gibi imkanların yetersiz kalması ve mevcut politikaların bu sorunları çözüme kavuşturamaması bu sorunlarla yüzleşen milyonlarca vatandaşımızı çözümsüzlükle karşı karşıya bırakıyor. Engelli vatandaşlarımızın gerçek sayısının yeterli standartlara sahip araştırmalarla belirlenmemiş olması ise yetkili makamların engelli vatandaşlarımıza ilişkin sorunları çözmekten uzak olduğunu ortaya koyuyor.”

DEVA Partisi’nde yeni eylem planı hazırlığı

DEVA Partisi’nin geçtiğimiz yıl açıkladığı Sosyal Politikalar Eylem Planı’nda engelli bireyler için istihdam ve sosyal yardımlar yönünden çözümler geliştirdiklerini hatırlatan Kavaf bir çalışma daha hazırladıklarını duyurdu:

“Engelli vatandaşlarımızın problemleri kötü ekonomik koşullar sebebiyle giderek artıyor ve farklılaşıyor. Daima sürdürdüğümüz istişare süreci sonunda engelli vatandaşlarımızın hem sahip olduğu halde ulaşamadıkları haklara ulaşabilmelerini sağlayacak hem de günün koşullarına uygun olarak yeni sosyal haklar edinmelerini mümkün kılacak yeni bir eylem planı çalışmasını hazırladığımızı da önemle duyurmak istiyoruz. Çok yakında vatandaşlarımızla paylaşacağımız eylem planımızla; kronikleşmiş ve çözüme kavuşturulması siyasi hesaplara endekslenen, engelli vatandaşlarımızın sorunlarını büyük ölçüde çözecek planlarımızı açıklayacağız.”

SONRAKİ HABER

Ali Babacan’dan zincir market açıklaması: ‘Enflasyonun tek suçlusu hükûmet’

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar


                    

BASIN BÜLTENİNİ
İNDİRİN

Haber ekinde bir basın açıklaması mevcut ise aşağıdaki indirme ikonu ile indirebilirsiniz.

03-12-2022