DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Karal’dan Ramazan Bayramı mesajı

09-04-2024
DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Karal’dan Ramazan Bayramı mesajı

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Hasan Karal, tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını kutlayarak, “İçinde bulunduğumuz mübarek günlerin, ülkemize, İslam dünyasına ve tüm insanlığa barış, huzur ve esenlik getirmesini, bu vesileyle başta Gazze olmak üzere tüm dünyada yaşanan acıların sona ermesini yüce Allah’tan diliyorum” dedi.

Milletvekili Hasan Karal, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayını uğurlamanın hüznünü yaşarken bayramı karşılamanın mutluluğunu idrak ettiklerini belirten Karal, Ramazan ayı boyunca yapılan ibadetlerin kabul edilmesi temennisinde bulundu. Bayramların; küslüklerin sona erdiği, kardeşliğin, sevginin, dostluğun, neşenin zirve yaptığı müstesna günler olduğunu ifade eden Karal, “Mübarek ramazan ayı boyunca, oruç ve diğer ibadetlerle maneviyatlar temizlenirken, yardımlaşma, paylaşma, kardeşlik, dostluk duyguları da yeniden güçlendi. Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş olan mübarek Ramazan ayının sonunda, gönüllerimizin bir olacağı bayrama erişmenin mutluluğu ve şükrünü yaşıyoruz” diye konuştu.

“Sevdiklerimizle bir arada olduğumuz, kucaklaşıp özlem gidereceğimiz nice bayramlara erişebilmemiz dileğiyle”

DEVA Partili Karal, hayrın, iyiliğin, yardımlaşmanın zirve yaptığı bayramları hakkıyla yaşamanın ve gelecek nesillere aktarmanın önemine dikkat çekti. Bayramın tüm insanlığa hayırlar getirmesi temennisinde bulunan Karal, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“İçinde bulunduğumuz mübarek günlerin, ülkemize, İslam dünyasına ve tüm insanlığa barış, huzur ve esenlik getirmesini,  bu vesileyle başta Gazze olmak üzere tüm dünyada yaşanan acıların sona ermesini yüce Allah’tan diliyorum. Unutmamalıyız ki; bu güzel bayramı, bugün ülkemizde huzur içerisinde yaşayabilmemizi, mukaddes değerleri uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz. Bu vesileyle, aziz şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi şükran ve minnetle yâd ediyorum. Sevdiklerimizle bir arada olduğumuz, kucaklaşıp özlem gidereceğimiz nice bayramlara erişebilmemiz dileğiyle, aziz milletimizin ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı yürekten kutluyorum.”

SONRAKİ HABER

Ali Babacan, Pervari’de konuştu: “Beklentimiz hızlı, etkin ve adil bir süreç”

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar


                    

BASIN BÜLTENİNİ
İNDİRİN

Haber ekinde bir basın açıklaması mevcut ise aşağıdaki indirme ikonu ile indirebilirsiniz.

09-04-2024