Dezenformasyon Yasasına Yeneroğlu’ndan tepki: ‘Dertleri, milyonların haykırışını susturmak’

17-06-2022
Dezenformasyon Yasasına Yeneroğlu’ndan tepki: ‘Dertleri, milyonların haykırışını susturmak’

DEVA Partisi Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Mustafa Yeneroğlu, kamuoyunda dezenformasyon yasası” olarak adlandırılan ve TBMM Adalet Komisyonundan geçen kanun teklifine tepki gösterdi. Yeneroğlu şöyle konuştu:

Yalanla koltuğunu korumaya çalışanlar güya yalana savaş açıyor

Bu kanun teklifi ile zorbalıkta ittifak eden iktidar ortakları, hukuka bir darbe daha vurmaktadır. Tüm devlet imkanlarını seferber ederek yalanlarla koltuğunu korumaya çalışanlar, güya yalana savaş açıyor.”

Dertleri Kral çıplakseslerini bastırmak

Dertleri doğruyu bulmak değil. Dertleri; Geçinemiyoruzdiyen vatandaşın, Barınamıyoruzdiyen öğrencinin, faturalara isyan eden esnafın, Adalet istiyoruzdiyen yüz binlerin, Değişim istiyoruzdiyen milyonların haykırışlarını susturmak. Daha da ötesi, kulakları sağır edercesine yükselen ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin duvarlarını yıkıp geçen Kral çıplakseslerini bastırmak.”

Majestelerinin hoşuna gitmeyen gerçekleri söyleyenler terbiye edilmeye çalışılıyor

Bu yasa ile vatandaşa üç maymunu oyna, yani Görme, duyma, konuşmadeniliyor. İfade özgürlüğü ‘ülkenin iç ve dış güvenliğigibi hassas kelimelerin altına gizlenip yok edilmek isteniyor. Majestelerinin hoşuna gitmeyen gerçekleri söyleyenler adeta yargı sopasıyla terbiye edilmeye çalışılıyor.

Baskılara rağmen susmayan muhaliflere Silivri yolu gösteriliyor.”

Kanun, Anayasaya aykırı’

Cumhurbaşkanı ve çevresi kurdukları ve kendilerine toz pembe gelen ama millete zulümden başka bir şey sunmayan dünyanın yıkılmasını önlemeye çalışsa da attıkları her adımda güç sarhoşluğunun sonuna daha hızlı yaklaştıklarını çok iyi biliyorlar. Bu kanun meclisten geçse de Anayasaya aykırı. Anayasayı yok sayan kanunun hükmü yoktur.”

SONRAKİ HABER

Mustafa Yeneroğlu: ‘Zulme hep beraber son vereceğiz’

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar


                    

BASIN BÜLTENİNİ
İNDİRİN

Haber ekinde bir basın açıklaması mevcut ise aşağıdaki indirme ikonu ile indirebilirsiniz.

17-06-2022