EĞİTİM-ÖĞRETİM DÖNEMİ SÜRESİNCE ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ MASKE VERİLMELİDİR.

25-09-2020
EĞİTİM-ÖĞRETİM DÖNEMİ SÜRESİNCE ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ MASKE VERİLMELİDİR.

DEVA Partisi Sağlık Politikaları Başkanlığı:

“Öğrencilerin hayatı sadece 4,5 TL mi?”

                                                              

Millî Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk’un, okulların kısmen açıldığı 21 Eylül’den itibaren öğrencilere 3 hafta boyunca ücretsiz maske verileceğini söylemesini büyük bir şaşkınlıkla karşıladık.

Salgından korunmak için vatandaşların güvenle kullanacakları maskelerin standardını dahi henüz sağlayamamış yöneticilerin, öğrencilerimize sadece 3 hafta boyunca ücretsiz maske dağıtmaktan övünmeleri hayret vericidir.

Hesap ortada: Standartlara uygun üretilmiş bir maskenin maliyeti 30 kuruş iken, bir öğrencinin 3 haftalık maske ihtiyacının devlete olan maliyeti 4,5 TL’dir.

Bütün bir eğitim-öğretim dönemi süresince, yani 8 ay boyunca öğrencilere ücretsiz maske verildiği takdirde, bir öğrencinin devlete maske maliyeti sadece 48 TL olacaktır.

Soruyoruz: Bu ülkenin geleceği olan çocuklarımızın güven içinde eğitim alma hakkını sağlamak için ayırabildiğiniz kaynak bu mudur? Bu paha biçilemez hak için ayırabildiğiniz bütçe sadece 4,5 TL midir?

Öğrencilerimizin sağlıklı koşullarda eğitim almalarının bütün bir eğitim-öğretim dönemini kapsaması için yöneticiler sorumluluklarını yerine getirmelidir.

DEVA Partisi’nin konunun takipçisi olacağını basına ve kamuoyuna duyururuz.

SONRAKİ HABER

HÜKÛMET, COVID-19 İLE MÜCADELEDE BELEDİYELERE HER TÜRLÜ İMKÂNI SAĞLAMALIDIR

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar


                    

BASIN BÜLTENİNİ
İNDİRİN

Haber ekinde bir basın açıklaması mevcut ise aşağıdaki indirme ikonu ile indirebilirsiniz.

25-09-2020