Ekmen, “AK Parti’nin MHP ile ortaklığı Türkiye’yi büyük siyasi ve ekonomik krizlerin içine düşürmüştür”

27-02-2024
Ekmen, “AK Parti’nin MHP ile ortaklığı Türkiye’yi büyük siyasi ve ekonomik krizlerin içine düşürmüştür”

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, katıldığı canlı TV programında Mahalli İdareler Genel Seçimine ve Türkiye olarak içinde bulunduğumuz siyasi ve ekonomik krizlere dair değerlendirmelerde bulundu.

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ekmen, MHP’nin AK Parti’ye yönelik 2002-2017 dönemine dair eleştirileri hala resmî web adresinde duruyorken bugün ne uğruna iktidara destek verdiklerinin tartışmaya açık olduğunu ifade ederek; “Bahçeli'nin Erdoğan üzerinde büyük bir gücü ve etkisi var, ben bu büyük siyaset karşısında saygıyla eğiliyorum.” dedi.

“Erdoğan'ın Sayın Bahçeli’yi her ziyaret edişinde buradan ne çıkacak diye merakla takip ediyorum” diyen Ekmen, MHP ile iş birliğinin Türkiye’ye faturasını açıklamak için şu üç şeye dikkat çekmek istediğini belirtti:

 1. 2002'den 2018’e Sn. Bahçeli, Sn. Erdoğan'a açıkça destek açıklayınca kadar Türkiye Cumhuriyeti hazinesinin ödediği yıllık faiz 44 ile 70 milyar arasında seyrederken Bahçeli'nin desteğinden bu yana sadece bu yıl 1 trilyon 256 milyar yani 20 katı faiz ödenecektir.
 2. Biz yıllarca Batman'da faili meçhul cinayetler olmasın diye mücadele ettik fakat bugün Ankara'nın göbeğinde faili meçhul cinayet işleniyor ve hala dava açılamıyor. Dava, savcılar arasında pinpon topuna döndü.
 3. Türkiye Cumhuriyeti’nin Yargıtay kararlarına göre organize suç örgütü liderleri tahliye olduğunda Sn. Bahçeli'yi ziyaret ediyorlar. Onlar için özel infaz düzenlemeleri çıkartılıyor. Yeni içişleri bakanı göreve geldiğinden beri yemeden içmeden mafyayla uğraştığı halde bitmiyor. Ortalık mafya dolmuş.

 

SONRAKİ HABER

Ali Babacan: “Mevcut belediye başkanlarını desteklemek ya da onlara karşı çıkmak gibi bir görevimiz yok”

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar


          

BASIN BÜLTENİNİ
İNDİRİN

Haber ekinde bir basın açıklaması mevcut ise aşağıdaki indirme ikonu ile indirebilirsiniz.

27-02-2024