Duygu Aydın

Duygu Aydın

Balıkesir, Avukat

1994 yılında Balıkesir’de doğan Duygu Aydın,

Lise eğitimini Balıkesir’de yer alan Fatma Emin Kutvar Anadolu Lisesi’nde okul üçüncüsü olarak tamamlamış, akabinde girmiş olduğu Marmara Üniversitesi Hukuk  Fakültesi’nden ise onur derecesi ile mezun olmuştur. 

Lisans eğitimi aldığı dönemde dahil olduğu Marmara Üniversitesi Kulüpleri tarafından düzenlenen üniversiteler arası ve uluslararası projelerde aktif rol almış, öğrencilik yıllarından itibaren mesleki alanda iş hayatına dahil olmuştur.

2014 yılında Adalet ve Hukuk Devleti Uluslararası Sempozyumu, 2016 yılında Ceza Muhakemesi Hukukunda Koruma Tedbirleri Sempozyumu, Sağlık Hukuku Sertifika Programı ve Çocuk Hukuku Sertifika Programlarına dahil olarak, saygıdeğer akademisyenlerle çalışma fırsatı yakalamıştır.

Öğrenci olduğu 2012-2015 yıllarında bir basım yayım şirketinde tüm operasyon süreçlerini yönetmiştir. Kurumsal çalışmaya çeşitli şirketlere dahil olarak devam etmiş, şirket genel idari işleri ile yönetim kurulu, genel kurul süreçleri, başta proje bazlı olmak üzere tüm sözleşme süreçlerinde yer almıştır.

Duygu Aydın, halen kurucusu olduğu hukuk bürosunda çalışmalarını sürdürmekte ve özellikle kadın hakları ve çocuk hakları alanında projeler yürütmektedir.