Yusuf Türkmen

Yusuf Türkmen

Erzurum, Avukat

01.10.1978 tarihinde Erzurum’da doğdu. 1989 yılında Erzurum Alparslan İlkokulundan, 1996 yılında Erzurum Anadolu Lisesinden ve 2000 yılında ise lisans eğitimi aldığı Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

 2001 yılında Ankara Barosunda Avukatlık stajı tamamladıktan sonra aynı yılsonunda kurucusu olduğu Beyan Hukuk & Danışmanlık Bürosunda avukatlık yapmaya başladı ve halen avukatlık yapmaktadır. 

Yüksek lisans eğitimini Ankara üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Özel Hukuk Bölümünde tamamlayan Av. Yusuf Türkmen halen Başkent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Bölümünde Doktora yapmaktadır.

Askerlik görevini 2007 yılında tamamladı.

Birçok sivil toplum kuruluşunda görev yapan Yusuf Türkmen İdeal Toplum Platformu Kurucu Başkanı, Aras Düşünce Platformu Kurucusu ve sözcüsü, Adalet Gönüllüleri Derneği üyesidir.

Av. Yusuf Türkmen siyasi çalışmalarına ilk olarak Fazilet partisinde başlamış daha sonra sırası ile Saadet Partisi Keçiören ilçe Yönetim Kurulu Üyeliği, Seçim İşleri Başkanlığı, İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve Teşkilat Başkan Yardımcılığı yapmıştır.

Yusuf Türkmen 2010 yılında Halkın Sesi Partisi Genel Merkez parti kurucuları arasında yer almış bu partide Yüksek Disiplin Kurulu üyeliği ve Genel Merkez Teşkilat Başkan yardımcılığı görevlerini de yürütmüştür.

Evli ve İngilizce bilmektedir.