DEVA Partili Avşar; “İktidar gençlerimizin kaderiyle oynuyor”

08-05-2024
DEVA Partili Avşar; “İktidar gençlerimizin kaderiyle oynuyor”

Meclis’te yaptığı konuşmada iktidarın eğitim politikalarını eleştiren DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Tekirdağ Milletvekili Cem Avşar, gençlerin eğitim düzeyi arttıkça aldıkları ücretlerin ve iş bulma oranlarının azaldığını ve bu durumun bile iktidarın eğitim politikalarının sonuçları itibariyle ne derece başarısız olduğunu ve gençlerimizin kaderiyle nasıl oynandığını gösterdiğini söyledi.

“Yazboz tahtasına dönen eğitim politikaları, eğitimli ama işsiz eğitimli ama mutsuz gençlerimizin sayısını her geçen gün arttırıyor”

 “Yazboz tahtasına dönen eğitim politikaları, eğitimli ama işsiz eğitimli ama mutsuz gençlerimizin sayısını her geçen gün arttırıyor. Bugün gençlerin eğitim düzeyi arttıkça aldıkları ücretler de iş bulma oranları da aksi yönde azalmaktadır.”, diyen Avşar; “Bu ikilem, faiz sebep- enflasyon sonuç teorisi gibi sadece ülkemizde görülen ve bize has bir durumdur.”, dedi.

“Ülkemizde beyaz yakalı bir üniversite mezunu otuzlu yaşlarda aile bile kuramıyor”

Gündelik çalışma hayatından örnek veren Avşar; “kamuoyunda çokça tartışıldığı üzere ülkemizde lise mezunu mavi yakalı bir marangoz, kaynakçı, elektrikçi, kaportacı yirmili yaşlarda 70-80 bin TL kazanırken; üniversite mezunu beyaz yakalı bir öğretmen, mühendis, muhasebeci, kamu personeli otuzlu yaşlarda ancak 30-40 bin TL arası maaş alıp aile kurmaya çalışmaktadır.”, şeklinde konuştu.

“İktidar, başarısız eğitim politikalarıyla gençlerimizin kaderiyle oynamaktadır”

Sözlerinin sonunda eğitim politikalarındaki başarısızlığın sonuçlarına değinen Avşar; “Bu durum bile bize iktidarın eğitim politikalarının sonuçları itibariyle ne denli başarısız olduğunu ve gençlerimizin kaderleriyle nasıl oynandığını anlatmaya yeter. “, dedi.

 

SONRAKİ HABER

DEVA Partili Karatutlu: “Deprem konutlarının bulunduğu bölgede yol, su, elektrik ve doğal gaz gibi temel altyapı hizmetlerinde eksiklikler devam etmektedir”

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar


                    

BASIN BÜLTENİNİ
İNDİRİN

Haber ekinde bir basın açıklaması mevcut ise aşağıdaki indirme ikonu ile indirebilirsiniz.

08-05-2024