DEVA Partili Avşar: “İktidarın hesapsız işleri halkı mağdur ediyor”

15-02-2024
DEVA Partili Avşar: “İktidarın hesapsız işleri halkı mağdur ediyor”

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Tekirdağ Milletvekili Cem Avşar yaptığı basın açıklamasında iktidarın hiçbir plana bağlı kalmadan, bütçedeki karşılığına bakmadan vaatler açıkladığını ve halkı mağdur ettiğini söyleyerek, bunlardan birinin de 2019 yılında açıklanan 100 Bin Sosyal Konut Projesi olduğunu ifade etti.

“İktidar adet edindiği üzere her seçim öncesi sıkıştığında hiçbir planda programda olmayan, bütçede karşılığı bulunmayan, herhangi bir hesabı yapılmayan projeler, vaatler açıklıyor.” diyen Avşar, “Bunlardan biri de 2019 yılında 100 Bin Sosyal Konut Projesidir. Proje kapsamında 81 ilde 1 ila 1,5 yıl içinde 894 TL ile başlayan taksitlerle, 240 ay vade ve yüzde 10 peşinatla 100 bin konut yapılıp, teslim edilecekti.” dedi.

“13 bin TL’den başlayan taksitlerle, sadece KDV’si ve peşinatı 300 bini bulan yeni bir hesapla halkın önüne çıktı”

Tekirdağ Milletvekili Cem Avşar, üzerinden 4 yılı aşkın bir süre geçtikten sonra iş bilmezlikleriyle ortaya çıkan maliyet artışlarını öne sürdüklerini, ülke genelinde daha temelini bile atmadıkları binlerce konut için o eski şartları unutup memur maaşlarının artış oranına endeksli, 180 ay vadeli, 13 bin TL’den başlayan ve sadece peşinatı ve KDV’si 300 bin TL’yi bulan yeni bir hesap ile vatandaşımızın önüne çıktıklarını söyledi.

“Zonguldaklı emekli Salim amca, size güvenmekle hata mı yaptı?”

“İktidarın hesapsız işleri halkı mağdur ediyor.” diyen Avşar, iktidara sorular sordu.

 • Zonguldaklı emekli Salim amca, size güvenmekle hata mı yaptı? Şimdi 10 bin liralık maaşıyla en az 13 bin TL’lik taksiti nasıl ödeyecek?
 • 4 yıldır umutlarıyla oynadığınız asgari ücretli emekçi Tuzlalı Ahmet abi aldığı 17002 liralık maaşıyla 300 bin TL’yi bulan peşinat ve KDV’yi nereden bulacak?

“Sizi sorumlu davranmaya, vatandaşımıza verdiğiniz sözü tutmaya davet ediyorum”

Videonun sonunda iktidara seslenen Avşar, “Beyler, sorumluluk makamındasınız, unutmayın! Seçim öncesi bol keseden atıp, seçim sonrası unutamazsınız. Sizi sorumlu davranmaya, vatandaşımıza verdiğiniz sözü tutmaya davet ediyorum.” şeklinde konuştu.

SONRAKİ HABER

DEVA Partili Karatutlu: “Kurtuluşumuzda hükûmetten bir bakan bile göremedik”

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar


          

BASIN BÜLTENİNİ
İNDİRİN

Haber ekinde bir basın açıklaması mevcut ise aşağıdaki indirme ikonu ile indirebilirsiniz.

15-02-2024