DEVA Partili Ekmen, TBMM’de emeklilerin mektubunu hatırlattı

11-10-2023
DEVA Partili Ekmen, TBMM’de emeklilerin mektubunu hatırlattı

DEVA Partili Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, Meclis’te yaptığı konuşmada Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanlığı tarafından emeklilerin yaşadığı geçim sorunları göz önünde bulundurularak, en düşük emekli maaşının en azından asgari ücret seviyesine yükseltilmesi talebiyle milletvekillerine gönderilen mektubu hatırlattı. Ekmen, “Son yapılan düzenleme bu sesin vicdanlarda mâkes bulmadığını göstermiştir” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde söz alan DEVA Partisi Mersin Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen, konuşmasında Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanlığı tarafından 3 Ekim 2023 tarihinde milletvekillerine gönderilen mektuba değindi.

Ekmen, kendi ifadeleriyle eli nasırlı, ağzı dualı emeklilerin, vicdanlara seslenmek için gönderdikleri mektupta, memur maaşındaki iyileşmelerin ardından en az 2 kat olan ücret adaletsizliğinin 3-4 katına çıktığının, zamların emekliler için büyük bir hayal kırıklığına dönüştüğünün ve artık emeklilerin yaşamlarını sağlıklı bir şekilde sürdürebilme imkânının kalmadığının belirtildiğini ifade etti.

Türkiye Emekliler Derneği’nin, hiç olmazsa en düşük emekli ücretinin asgari ücret seviyesine çıkarılarak 8 bin lira seyyanen zam yapılması için iktidara talepte bulunduğunu hatırlatan Ekmen, “Son yapılan düzenleme, bu sesin vicdanlarda mâkes bulmadığını göstermiştir” dedi.

SONRAKİ HABER

DEVA Partili Cem Avşar: "Parti isminde ‘adalet’ yazanlar, emeklilere ulufe dağıtır gibi 5 bin TL harçlığı layık gördü, o da bir defaya mahsus"

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar


                    

BASIN BÜLTENİNİ
İNDİRİN

Haber ekinde bir basın açıklaması mevcut ise aşağıdaki indirme ikonu ile indirebilirsiniz.

11-10-2023