DEVA Partili Karal: “Rahmetli Özal, en güçlü olduğu dönemde sadece 3 il belediyesi kazanabilmişti!”

07-03-2024
DEVA Partili Karal: “Rahmetli Özal, en güçlü olduğu dönemde sadece 3 il belediyesi kazanabilmişti!”

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Hasan Karal, yerel seçimlerin hem yerel yöneticileri seçme hem de iktidara bir uyarı ve ders verme seçimi olduğunu belirterek, “Genel seçimlerdeki tabloyla yerel seçimler hiçbir zaman mukayese edilemez. Yerel seçimlerde özellikle şahıslar, kişilikler ön plana çıkar. 1989 yerel seçimlerinde rahmetli Turgut Özal, iktidarının en güçlü olduğu dönemde sadece 3 il belediyesini kazanabilmiş, partisi 64 vilayeti kaybetmişti.” dedi.

İstanbul Milletvekili Hasan Karal, Yozgat’ın Şefaatli İlçesinde partisinin Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışına katıldı. Büyük bir coşku ve kalabalıkla gerçekleştirilen açılışta konuşan İstanbul Milletvekili Hasan Karal, DEVA Partisi Şefaatli Belediye Başkan Adayı Mahmut Ertuğrul’a 31 Mart Yerel seçimlerinde başarılar diledi.

“Yerel seçimler hem yerel yöneticileri seçme hem de iktidara bir mesaj, bir uyarı, bir ders verme seçimidir”

Açılışa katılan vatandaşlara gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür eden Karal, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan liderliğinde ülkenin her yerini dolaşarak insanlara dokunmaya ve parti politikalarını anlatmaya çalıştıklarını söyledi. Türkiye’nin dört bir yanında Ali Babacan liderliğinde DEVA Partisi olarak seçim çalışmalarını yürüttüklerini ifade eden Karal, şunları söyledi:

“Yerel seçimlere çok az bir süre kaldı. Bizler de fellik fellik dolaşarak meramımızı, derdimizi anlatmaya çalışıyoruz, adaylarımızı tanıtıyoruz. Belediye seçimleri, Genel Seçimler gibi görülmemeli. Genel seçimlerdeki tabloyla yerel seçimler hiçbir zaman mukayese edilemez. Yerel seçimlerde özellikle şahıslar, kişilikler ön plana çıkar. Yerel seçimlerde insanlar daha çok ulaşabilecekleri, daha çok dokunabilecekleri, daha çok kendilerine yakın gördükleri, kendilerine hizmetin tez elden ulaştırılabileceğine inandıkları kişilere yönelir ve onlara oy verirler. 1989 yerel seçimlerinde rahmetli Turgut Özal, iktidarının en güçlü olduğu dönemde sadece 3 il belediyesini kazanabilmişti, partisi ANAP 67 vilayetin 64’ünü kaybetmişti. Yakın siyasi tarihimizde bunun birçok örneği var. Bu nedenle bu seçimler, genel seçimlerle karıştırılmamalı. Yerel seçimler, hem yerel yöneticileri seçme hem de iktidara bir mesaj, bir uyarı, bir ders verme seçimidir.”

“İnşallah Ali Babacan dönemindeki altın yıllarımızı yeniden yaşayacağız”

Milletvekili Hasan Karal, konuşmasında DEVA Partisi Şefaatli Belediye Başkan Adayı Mahmut Ertuğrul’a destek istedi. Ertuğrul’u 31 Mart’ta Belediye Başkanı olarak görmek istediklerini arzulayan Karal, “İnşallah sizlerin de vereceği destekle ve Allah’ın izniyle DEVA Partisinin Şefaatli’de Mahmut ağabeyimizi belediye başkanı seçeceğiz. Önümüzdeki genel seçimlerde de Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan’ı bu ülkenin başına getirerek daha önce onun döneminde yaşadığımız altın yıllarımızı yaşamaya devam edeceğiz. Ben buna yürekten inanıyorum.” şeklinde konuştu.

SONRAKİ HABER

Ali Babacan’dan kişi başına düşen milli gelir açıklaması: “10 yıl öncesinden düşük ve adil dağılmıyor”

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar


                    

BASIN BÜLTENİNİ
İNDİRİN

Haber ekinde bir basın açıklaması mevcut ise aşağıdaki indirme ikonu ile indirebilirsiniz.

07-03-2024