DEVA Partisi İBB Adayı İdris Şahin’den TRT’ye siyah çelenk: “Kullanılacak oy pusulası 97 santim fakat TRT’ye göre oy pusulası 10 santim”

14-03-2024
DEVA Partisi İBB Adayı İdris Şahin’den TRT’ye siyah çelenk: “Kullanılacak oy pusulası 97 santim fakat TRT’ye göre oy pusulası 10 santim”

DEVA Partisi Sözcüsü ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İdris Şahin, TRTnin yayınlarında muhalefet partilerine yer verilmemesini, İstanbulda bulunan TRT binasının önüne siyah çelenk bırakarak protesto etti.

Şahinin TRT önünde yaptığı açıklamaya DEVA Partisinin İstanbul adayları ve teşkilat mensupları da eşlik etti.

Her bir adaya eşit muamele yapması gerekiyor”

TRT yöneticilerini adil olmaya davet eden Şahin, "TRT yöneticilerini vicdanlı olmaya çağırıyorum. Allah'tan korkun, Ramazan mübarek gün, sizde hiç mi vicdan yok? Bu kurumun başındakiler, yöneticiler ve çalışanlarının tamamı benim vergilerimle maaşlarını alıyorlar ve ne diyorlar? TRT'nin kuruluş ve amacında Türk milletine hakkıyla doğru yayıncılık yapmak gibi bir politika gözetmesi gerekiyor.Bu arkadaşlarımızın her bir adaya eşit muamele yapması gerekiyor. Hükümetler gelir geçer. Ama devletin kurumları bakidir. Devletin kurumlarında devamlılık esastır. Şimdi buradaki idarecileri bir sefer daha vicdana, akla ve kanunu mevzuatı uygulamaya davet ediyorum" diye konuştu.

Şahin sözlerine şu şekilde devam etti:

Onlar için varsa yoksa AK Partinin adayları, diğerleri yok”

"Oy kullanma kabinine oy kullamaya gireceksiniz ve orada sizi bir sürpriz karşılayacak, hiç şaşırmayın. Aman, ben neredeyim, burası neresi amandemeyin. Bu önümdeki uzun kağıt da nedeyip görevlileri çağırmaya kalkmayın. Bu adaylar da nereden çıktı deyip, sandık görevlisine seslenmeyin. Pusula uzun, çünkü seçime AK Parti dışındaki partiler de giriyor. Pusula uzun, çünkü seçim İstanbulda birkaç aday arasında geçmiyor. Pusula uzun, çünkü 22 parti ve 27 bağımsız aday İstanbul için yarışıyor. Bakın arkadaşlar, şu sağ elimde gördüğünüz 31 Mart seçimlerinde kullanılacak oy pusulası. 96 santim uzunluğunda. Fakat arkadaşlar, TRTye göre oy pusulası şöyle; TRTye göre, oy pusulası 10 santim. Çünkü onlar için varsa yoksa birkaç parti; diğerleri yok. Onlar için varsa yoksa AK Partinin adayları, diğerleri yok. El insaf; devletin bir kurumu bu işi bu kadar aleni yapar mı?

“Adil olurlarsa, güllerle geliriz”

Siyah çelenk, TRT kapkara, tek yanlı bir yayın politikası izlediği için. Ne zaman adil olur, o zaman kendisine karanfillerle, güllerle geliriz” diyen Şahin, TRTyi tekrar adil bir yönetime davet ederek konuşmasını tamamladı.

SONRAKİ HABER

Ali Babacan, örtbas edilmek istenen Sinan Ateş suikastıyla ilgili AK Parti’ye seslendi: “Tarihteki yerinizi alın ve bu çetecilere karşı gelin”

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar


                    

BASIN BÜLTENİNİ
İNDİRİN

Haber ekinde bir basın açıklaması mevcut ise aşağıdaki indirme ikonu ile indirebilirsiniz.

14-03-2024