DEVA Partisi’nden iktidara orman yangınları tepkisi: ‘Beceriksiz iktidar, ülkenin en önemli sorunu’

10-08-2021
DEVA Partisi’nden iktidara orman yangınları tepkisi: ‘Beceriksiz iktidar, ülkenin en önemli sorunu’

DEVA Partisi Genel Merkez Başkanlık Kurulu toplantısından sonra konuşan parti sözcüsü İdris Şahin iktidarın kriz süreçlerini yönetemediğini söyledi. Şahin, Marmara depreminin yıl dönümünde (17 Ağustos) afet eylem planı açıklayacaklarını duyurdu.

DEVA Partisi sözcüsü İdris Şahin, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi. Genel Merkez Başkanlık Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Şahin şunları söyledi:

‘İktidar kriz yönetiminde de sınıfta kaldı’

“İktidar mensuplarının sınıfta kaldığını, gerekli önlem ve tedbirleri alamadığını üzülerek tespit etmiş bulunmaktayız. Ülkemizi yönetme ehliyetine sahip iktidar, ehliyetsiz ve liyakatsiz kadrolarla devletin kurumlarını ortadan kaldırarak kriz yönetiminde de sınıfta kalmıştır. Son dönemde yaşadığımız krizler bize gösterdi ki iktidar artık kriz süreçlerini yönetemiyor. Beceriksiz iktidar ülkenin en önemli sorunu haline gelmiş durumda.”

DEVA Partisi’nden afet eylem planı

17 Ağustos 1999 Marmara depreminin yıl dönümünde afet eylem planı açıklayacaklarını duyuran Şahin, hazırladıkları planda olası İstanbul depreminden önce alınması gereken önlemlerin yer alacağı bilgisini paylaştı:

“Afet eylem planımız, Genel Başkanımız Ali Babacan’ın katılımıyla, haftaya salı günü 17 Ağustos Marmara Depremi’nin yıl dönümünde kapsamlı olarak kamuoyu ile paylaşılacak. Sayın Genel Başkanımızın aylar süren çalışmamızın ürünü olan Afet Eylem Planını ülkemizde çok derin izler bırakan Marmara depreminin yıl dönümünde açıklayacak olmasının sebebi; DEVA Partisi olarak sadece sorunların çıktığı anda eleştirel bir yaklaşımla siyaset tarzı gütmeyeceğimizi, sorunlarla birlikte çözüm önerilerimizi de ortaya koyan bir siyasi duruş gerçekleştireceğimizi gösteriyor. Toplantıda gerek yangın söndürme hadisesinde var olan eksiklikleri gerekse beklenen İstanbul depremine dair alınması gereken önlemlere dair çok önemli detaylar kamuoyuyla paylaşılacak.”

SONRAKİ HABER

DEVA Partisi’nden Tokyo 2020 Olimpiyatları değerlendirmesi: ‘Olimpiyatlarda ülkemizi gururlandıran tüm sporcularımızı tebrik ediyoruz’

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar


                    

BASIN BÜLTENİNİ
İNDİRİN

Haber ekinde bir basın açıklaması mevcut ise aşağıdaki indirme ikonu ile indirebilirsiniz.

10-08-2021