DEVA PARTİSİ'NİN TURİZM HAFTASI NEDENİYLE YAPTIĞI BASIN AÇIKLAMASI

24-04-2020
DEVA PARTİSİ'NİN TURİZM HAFTASI NEDENİYLE YAPTIĞI BASIN AÇIKLAMASI

Turizm sektörü istihdama katkısı, yarattığı katma değer ve ülkeye döviz girdisi sağlamasının yanında, insanlar arası diyaloğu geliştirerek ülkeleri ve toplumları birbirine daha da yaklaştırmakta ve dünya barışına katkı sağlamaktadır.
Lojistik, konaklama tesisleri ve acenteler ile birlikte geniş bir ileri geri bağlantısı olan, yüzlerce yan sektöre de istihdam ve katma değer yaratan turizm sektörü, 2019 yılını yaklaşık 52 milyon turist, 35 milyar dolar civarında gelir ile tamamlarken yaklaşık 1 milyon kişiye istihdam imkânı sağlamıştır.
Son 30 yılda Körfez savaşları, deprem, Arap baharı, Rusya ile uçak krizi gibi sorunlar yaşayan sektör, şimdi de Koronavirüs yüzünden ciddi bir kriz yaşamaktadır.
Sektörün pandemi krizinden yaşadığı olumsuzlukları, sıkıntıları aşmak için DEVA partisi olarak 18 Nisan 2020 tarihinde yaptığımız basın açıklamasında önerilerimizi kamuoyuna sunduk.
Açıklamanın tamamı için ekler kısmındaki pdf dosyasını indirebilirsiniz.

 

SONRAKİ HABER

Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanımız Sayın Mustafa Yeneroğlu "TBMM'nin Açılışı'nın 100. Yıl Dönümü Özel Gündemli Toplantısı"nda Konuştu

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar


                    

BASIN BÜLTENİNİ
İNDİRİN

Haber ekinde bir basın açıklaması mevcut ise aşağıdaki indirme ikonu ile indirebilirsiniz.

24-04-2020