Ekmen: “Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde her birimde DEVA Partisi logosu vardır”

01-03-2024
Ekmen: “Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde her birimde DEVA Partisi logosu vardır”

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, katıldığı canlı televizyon programında DEVA Partisi adaylarına dair kamuoyunu bilgilendirdi.

Ekmen, Mersin’de büyükşehir ve 13 ilçe belediye başkan adaylarını açıklayan bir aday tanıtım toplantısı yaptıklarını ve aynı saatlerde İstanbul’da büyükşehir belediye başkan adayı ve 39 ilçe belediye başkan adayını açıklayan bir tanıtımı Genel Başkan Ali Babacan’ın katılımlarıyla yaptıklarını ifade etti. Ekmen, Türkiye geneli için de 4 defa aday açıklama ve tanıtım toplantısı yaptıklarını belirtti.

Türkiye’nin her yerinde “belediye başkan adayı” açıkladıklarını ifade eden Ekmen, seçim yapılacak her birimde mutlaka “il genel meclisi” ya da “belediye meclisi” için DEVA Partisi logosunun olduğuna dikkat çekti.

Daha önce Çankırı milletvekilliği ve şimdi de Ankara milletvekili olan ve baro başkanlığı da yapmış olan Av. İdris Şahin ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi için yarıştıklarını belirten Ekmen, Anayasa Mahkemesi eski üyesi olan Mümtaz Akıncı ile Ankara Büyükşehir Belediyesi için yarıştıklarını belirtti.

Bazı adaylar hakkında bilgi veren Ekmen, Mersin Büyükşehir için çok kıymetli bir doktor olan Güran Dinçer’i ve Diyarbakır Büyükşehir için Prof. Dr. Cenap Ekinci’yi aday gösterdiklerini ifade etti. Ekmen, Ankara Mamak’ta çok değerli biri olan Hanefi Özan’ı ve Altındağ’da göç üzerine doktorasını yapmış Dr. Kadriye Esra Aygün’ü aday gösterdiklerini sözlerine ekledi.

Ekmen, Mersin’de bir siyasi parti ilk defa dört kadın belediye başkan adayı çıkardığını ve bunu kendilerinin başardığını söyledi. İzmir’de çok güçlü ve değerli adaylarının olduğunu belirten Ekmen, Türkiye genelinde çok nitelikli adaylar çıkardıklarını ve iddialı olduklarını ifade etti.

SONRAKİ HABER

DEVA Partili Yeneroğlu, Bakan Şimşek'e MASAK'ın Gri Liste tebliğinin uygulanıp uygulanmadığını sordu

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar


                    

BASIN BÜLTENİNİ
İNDİRİN

Haber ekinde bir basın açıklaması mevcut ise aşağıdaki indirme ikonu ile indirebilirsiniz.

01-03-2024