Karal: “Önemli olan sesin gücüyle değil sözün gücüyle siyaset yapabilmek, biz bunu başarıyoruz”

30-01-2024
Karal: “Önemli olan sesin gücüyle değil sözün gücüyle siyaset yapabilmek, biz bunu başarıyoruz”

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Hasan Karal, DEVA Partisi olarak 85 milyonu kucaklayan bir parti programına sahip olduklarını belirterek, “Önemli olan sesin gücüyle değil, sözün gücüyle bu ülkede siyaset yapabilmek. Biz bunu başarıyoruz. Adresimiz, programımız, liderimiz doğru. Biz kutuplaştırmayacağız, ayrıştırmayacağız, 85 milyonu kucaklayacak ve herkesin elini sıkacağız.” dedi.

DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Hasan Karal, 2024 Mahalli İdareler Seçimleri dolayısıyla partisinin belediye başkan adaylarına yönelik düzenlenen eğitim seminerine konuşmacı olarak katıldı. Milletvekili Karal, 'Yerel Siyasette Siyasal İletişim' konulu seminerde bir grup belediye başkan adayıyla tecrübelerini paylaşarak fikir alışverişinde bulundu.

Yerel seçimlerin genel seçimler gibi olmadığını, yerel seçimlerde partilerden daha çok kişilerin ön plana çıktığını belirten Milletvekili Karal, DEVA Partili adayları 31 Mart Yerel Seçimlerinden sonra belediye başkanı olarak görmeyi arzuladıklarını söyledi.

“Yerel yönetimlerde hizmet kadar halkla ilişkiler de çok önemli”

Başarabilmek için öncelikle inanmak gerektiğinin altını çizen Karal, ”Her belediye başkanının kanun ve mevzuat çerçevesinde yapabilecekleri bellidir. Ancak bazıları daha az çalışır, bazıları daha çok. İnsanlar yerel yöneticilerden, kendilerine daha yakın olabilecekleri, daha kolay ulaşabilecekleri, gece bir sıkıntı başına geldiğinde telefonla, aracısız erişebilecekleri insanlar arar. Bu nedenle yerel yönetimlerde hizmet kadar halkla ilişkiler de çok önemlidir. Bir belediye başkanı, belediyecilik anlamında her şeyi yapmış ama halkla ilişkileri zayıfsa yine başarı sağlayamamıştır demektir. İnsanlar ‘zaten göreviydi, yapması gerekirdi’ düşüncesi ile ‘imkanı olsa yapardı’ düşüncesi arasında kararlarını verirler. Bu da halkla ilişkilerle, yüreklere dokunmakla olur.” diye konuştu.

“Yüreklere dokunacağız”

DEVA Partili Karal, belediye başkanlarının kesinlikle makamlarında oturmaması gerektiğini vurguladı. Beton belediyeciliğinden daha önemli olanın yüreklere dokunma belediyeciliği olduğunu ifade eden Karal, şunları söyledi:

“Siyaset dokunmaktır. Bir insana selam vermek, günaydın demek, merhaba demek bir dokunmaktır. Tebessüm etmek bir dokunmaktır, nasılsın demek, cenazesine gidip başınız sağ olsun demek bir dokunmaktır, mutlu gününde yanında olmak dokunmaktır. Biz de, tüm seçim bölgelerimizde göstereceğimiz adaylarımızla, seçimden sonra kazanacağımız belediye başkanlarımızla yüreklere dokunmaya devam edeceğiz.”

“Bu ülkede özgürlükleri, adaleti, insan haklarını hakim kılmak, ekonomiyi çok daha müreffeh seviyelere yükseltmek için gayret ediyoruz”

Milletvekili Hasan Karal, parti programlarının 85 milyonu kucaklayıcı bir kapsamda olduğunun altını çizdi. Tertemiz bir siyasi parti olarak yola çıktıklarını kaydeden Karal, “Ülkemizi yönetmemiz, bir dünya devleti yapabilmemiz için herkesi kucaklamamız gerekiyor. Bu mayayı tutturabilmek kolay bir iş değil. Bu yüzden çok daha fazla çalışarak DEVA siyasetini insanlarımıza anlatıp kabul etmelerini sağlayacağız. Adresimiz DEVA Partisi, programımız 85 milyonu kucaklayıcı program, liderimiz Sayın Ali Babacan Türkiye’nin en vizyoner lideri. Onun için adres doğru, program doğru, lider doğru. Biz milletimiz, vatanımız, al bayrağımız için, bu topraklarda yaşayan her bir vatandaşımız için bir araya geldik. Bizim gayemiz de programımız da belli. Bu ülkede özgürlükleri, adaleti, insan haklarını hakim kılmak, ekonomiyi çok daha müreffeh seviyelere yükseltmek, ülkemizi dünyanın en gelişmiş ülkeler sınıfına getirmek için gayret gösteriyoruz.” ifadelerine yer verdi.

“Biz kutuplaştırmayacağız, ayrıştırmayacağız, 85 milyonu kucaklayacak ve herkesin elini sıkacağız”

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Karal, yerel seçimlerde tüm belediye başkan adayları ve teşkilatlarla birlikte başaralı olmak için ellerinden gelen bütün gayreti göstereceklerini bildirdi. “Bizim gayemiz ve hedefimiz bu ülkeyi yönetmek” diyen Karal, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İnsanlar artık bir arayış içinde. Biz de, bu arayışa karşı ‘Biz varız’ diyoruz. Tertemiz, pırıl pırıl bir Genel Başkanımız ve kadrolarımız var. Defansa çekilerek siyaset olmaz. Gelecek nesillere güzel bir ülke bırakmak istiyoruz, ülkemizin makus kaderini tersine çevirmek için mücadele ediyoruz. Bize diyorlar ki, ‘Neden bağırarak siyaset yapmıyorsunuz?’ Bağıran siyasetçi zaten bir sürü var. Önemli olan sesin gücüyle değil, sözün gücüyle bu ülkede siyaset yapabilmek. Biz bunu başarıyoruz. Biz kutuplaştırmayacağız, ayrıştırmayacağız, 85 milyonu kucaklayacak ve herkesin elini sıkacağız. Rövanşizm siyasetine dur demek için varız.”

DEVA Partili Karal, eğitim sonunda Parti İçi Eğitim Koordinatörü Prof. Dr. Ahmet Burçin Yereli ile birlikte eğitimi tamamlayan DEVA Partisi belediye başkan adaylarına sertifikalarını takdim etti.

SONRAKİ HABER

Karal: “Tarih Güney Afrika’yı yazacak, 57 İslam ülkesini de ne yazık ki korkak ve pısırık olarak işleyecek”

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar


                    

BASIN BÜLTENİNİ
İNDİRİN

Haber ekinde bir basın açıklaması mevcut ise aşağıdaki indirme ikonu ile indirebilirsiniz.

30-01-2024