Seda Kaya Ösen’den Öğretmenler Günü Mesajı: “Çağdaş, laik, demokratik ve özgür bir nesil yetiştirmek istiyorsak öğretmenlerimize gereken değeri vermeliyiz”

24-11-2023
Seda Kaya Ösen’den Öğretmenler Günü Mesajı: “Çağdaş, laik, demokratik ve özgür bir nesil yetiştirmek istiyorsak öğretmenlerimize gereken değeri vermeliyiz”

Öğretmenler Günü için bir açıklama yapan DEVA Partili Milletvekili Seda Kaya Ösen, “Öğretmenlerimiz, mesleklerine odaklanmak yerine geçim derdiyle boğuşmaktadır. Bir an evvel öğretmenlerin yaşam koşullarını, insanca yaşayabilecek şekilde düzenleyebilmek için gerekli adımlar atılmalıdır” dedi. Ösen, DEVA Partisi olarak ilk günden beri mülakatların kaldırılması için mücadele ettiklerin ve etmeye de devam edeceklerini vurguladı. 

DEVA Partisi İzmir Milletvekili Seda Kaya Ösen, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamasında öğretmenlerin sorunlarına ve yaşadıkları haksızlıklara değinen Ösen, şu ifadeleri kullandı:

‘Bu onurlu meslek, ne yazık ki bugün hak ettiği değeri görmüyor’

“Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verilmesinin 95. Yıl dönümünde başta Başöğretmenimiz Atatürk olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyor; hayatlarını mesleklerine adayan kıymetli öğretmenlerimizin ise “Öğretmenler Gününü” kutluyorum.

Çocuklarımızı eğitimle buluşturarak yarınlarımızı şekillendiren değerli öğretmenlerimizin fedakârca icra ettikleri bu onurlu meslek, ne yazık ki bugün hak ettiği değeri görmüyor. Dahası her yeni gün öğretmenlerimizin içinde bulunduğu koşullar; mülakatlarla, kadrolu/sözleşmeli/ücretli gibi ayrımlarla ve atama problemleriyle zorlaştırılıyor. Bugün öğretmenlerimiz, mesleklerine odaklanmak yerine ne yazık ki geçim derdiyle boğuşmaktadır. Bir an evvel öğretmenlerin yaşam koşullarını, insanca yaşayabilecek şekilde düzenleyebilmek için gerekli adımlar atılmalıdır.”

‘Mülakatların kaldırılması için DEVA Partisi olarak ilk günden itibaren mücadele ettik ve etmeye de devam edeceğiz’

“Öğretmen atamalarında mülakatların kaldırılması, tüm öğretmenlerimizin ayrım yapılmaksızın kadroya alınması için DEVA Partisi olarak ilk günden itibaren mücadele ettik ve etmeye de devam edeceğiz. Bilimle düşünen, sorgulayan, eleştirel bakış açısına sahip, hayal gücü yüksek, çağdaş, laik, demokratik ve özgür bir nesil yetiştirmek istiyorsak öğretmenlerimize gereken değeri vermeli ve tüm imkanlarımızı seferber etmeliyiz.”

SONRAKİ HABER

Ali Babacan 50+1 tartışmaları hakkında konuştu: "Sistemde en büyük kâr Bahçeli'nin: %10 oyuyla kayyum gibi hareket ediyor"

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar


                    

BASIN BÜLTENİNİ
İNDİRİN

Haber ekinde bir basın açıklaması mevcut ise aşağıdaki indirme ikonu ile indirebilirsiniz.

24-11-2023