DEVA Partisi Ankara Milletvekili ve Parti Sözcüsü Şahin: “DEVA Partisi olarak merkezinde insanın, zemininde ise hukukun ve özgürlüğün yer aldığı bir model tasarladık”

04-05-2024
DEVA Partisi Ankara Milletvekili ve Parti Sözcüsü Şahin: “DEVA Partisi olarak merkezinde insanın, zemininde ise hukukun ve özgürlüğün yer aldığı bir model tasarladık”

DEVA Partisi Ankara Milletvekili ve Parti Sözcüsü İdris Şahin, Flash Haber TV’de Fatih Ertürk’ün sunuculuğunu üstlendiği Başkent’te Gündem isimli programda açıklamalarda bulundu.

Şahin, “Tevhidi tedrisat kanundan bu yana eğitimde yaşananlar malumunuz. Eğitim en önemli önceliğimiz. Güçlü bir toplumun inşası iyi bir eğitimden geçer.” dedi.

DEVA Partisi Sözcüsü Şahin,”Bu eğitimde mutlak surette evrensel değerlere uygun bir eğitim yöntemiyle mümkündür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği gibi; Fikri hür, vicdanı hür bir nesil yetiştirmek istiyorsanız bu ancak evrensel değerlere uygun bir eğitim altyapısıyla olur. Ak Parti Genel Başkanı Sayın Erdoğan’ın da kabul ettiği üzere iktidarları döneminde eğitimde ve kültürde arzu ettiği şeyleri gerçekleştiremediğini defaatle söylemiştir.” diye konuştu.

“DEVA Partisi olarak yayımladığımız eğitim eylem planında da söylediğimiz gibi Türkiye’yi orta gelir tuzağından çıkartıp başta yükseköğretim kurumlarımız olmak kaydıyla eğitim kurumlarımızı ve eğitim sistemimizi ülkemizin ekonomik ve toplumsal kalkınması hedefi doğrultusunda yenilememiz lazım.” diyen Şahin, “ Bilim dünyasını yarına atılım için seferber etmemiz lazım. DEVA Partisi olarak Ülkemizde yaşadığımız her alanın bir okul, insanımızın her yaşta eğitim aldığı, her öğretmenin birer rehber olduğu, her bir öğrencinin de mutlu ve huzurlu olduğu bir eğitim hedefimizdir.” ifadelerini kullandı.

“Büyük toplumlar geleneklerini gelecek kuşaklara taşıdığı ölçüde büyüktür ve ancak bu şekilde büyük millet olurlar”

“Sizin eğitim kaliteniz bugün Avrupa ve dünya değerlerinin altındaysa o zaman kendinizi bir sorgulamanız lazım. 22 yıldır eğitim konusunda ülkeyi yap-boz tahtasına döndürdünüz.” Diyen Şahin, “Devletin 1980’lerde vatandaşına vermiş olduğu eğitimde fırsat eşitliğini bugün veremiyoruz. Bu ayıpta iktidara fazlasıyla yeter! Gelişmiş bir ülke olabilmenin yolu iyi bir eğitim ve kuvvetler ayrılığına dayalı iyi bir yönetimden geçer. Ülkemizde eğitimde adaletsizliğin can yakıcı olduğu günlerdeyiz.” ifadeleriyle iktidarı eleştirdi.

“Biz merkezinde insanın zemininde ise hukukun ve özgürlüğün yer aldığı bir model tasarladık”

 Şahin, “Biz DEVA Partisi olarak merkezinde insanın zemininde ise hukukun ve özgürlüğün yer aldığı bir model tasarladık. Türkiye’nin 21. Yüzyılın dünyasında kendisinden emin, mutlu, huzurlu ve sağlıklı yetişmiş donanımlı insan gücüyle damgasını vurmasını sağlayacak bir yol haritası ortaya koyduk. Biz eğitimi tek tip bireyler yetiştirme aracı olarak görmüyoruz. Öğrenen, bilgiye erişebilen, sorgulayan gençlerle ülkemizin topyekûn yükseleceğine inanıyoruz. Bu nedenle eleştirel düşüncenin önünü ardına kadar açmayı hedefliyoruz. Ülkemizi; analitik düşünen, hayalleri kalıplara sığmayan, özgür bir nesil ile birlikte yönetmek istiyoruz. Türkiye’nin sahip olduğu tüm imkânları çocuklar için seferber etmeye hazırız.” şeklinde konuştu.

SONRAKİ HABER

DEVA Partisi Sözcüsü Şahin: “Ekonomide ısrarla ‘TÜİK’in makyajlı rakamları’ diyoruz, ‘3 senedir bu millet aldatılıyor’ diyoruz”

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar


                    

BASIN BÜLTENİNİ
İNDİRİN

Haber ekinde bir basın açıklaması mevcut ise aşağıdaki indirme ikonu ile indirebilirsiniz.

04-05-2024