Koronavirüs Salgınının Neden Olduğu Sorunlara Dair Çözüm Önerilerimiz

30-06-2020
Koronavirüs Salgınının Neden Olduğu Sorunlara Dair Çözüm Önerilerimiz

Koronavirüs (COVID-19) salgını tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de çok yönlü ve derinden etkilemiştir. Pandemik salgının sağlık boyutu kadar beraberinde yaşanan olumsuz ekonomik ve sosyal gelişmelerin toplumsal hayata etkisi de ağır olmuş, insani ve kalkınma krizlerine sebep olabilecek boyutlara ulaşmıştır.

Dünya ülkeleri salgının ekonomi ve sosyal refah üzerindeki olumsuz etkilerini telafi edebilmek amacıyla farklı ve doğrudan destek paketleri açıklarken, Türkiye’de kırılgan kesimlere yapılan gelir transferleri bu ülkelere kıyasla ne yazık ki oldukça yetersiz kalmıştır. Birçok birey ve aile krizle birlikte yaşadıkları gelir kayıpları sebebiyle temel ihtiyaçlarını bile karşılayamayacak gelir düzeyine gerilemiştir.

Oysa doğru sosyal politikalar ve akılcı çözümler ile bu olumsuz tablonun düzeltilmesi, bireylerin de yoksulluk ve gelir kaybı riskinden korunmaları mümkündür. Bu çerçevede, ülkemizde uygulanan politikalara yönelik değerlendirmelerimize ve çözüm önerilerimize buradan ulaşabilirsiniz.

SONRAKİ HABER

Ülkemiz Devam Eden Pandemi Sürecini Nasıl Daha Sağlıklı Atlatır?

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar


                    

BASIN BÜLTENİNİ
İNDİRİN

Haber ekinde bir basın açıklaması mevcut ise aşağıdaki indirme ikonu ile indirebilirsiniz.

30-06-2020